Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A50, Huawei P30 lite, Huawei P smart Z или Huawei Mate20 lite?!
#26

Mi9 SE е моят, нямам ги проблемите със чуването и със загасването на екран при разговор.
Камерата е много по добра със G-Cam

А за екрана е повече от отличен на тая цена.
Батерията е 6-7 часа екран.
Наскоро го счупих много тежко, екран,гръб, камери.

Оправиха ми го за 230лв и сега е сякаш съм си взел чисто нов и продължава да си работи така добре.

Давам примерни снимки на стоковото приложение за камера и G-Cam на нощен режим

Стокова
[Изображение: lgFZBdc.jpg]

G-Cam

[Изображение: n6FwAnf.jpg]

Знам че много го хваля но след като бях със Huawei P Smart Z тва Xiaomi ми се вижда с една класа нагоре.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 3 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • galaxian, hrisi1303, toniboy
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако имате включено. voLTE. е възможно звукът през слушалката да е малко странен.При мене беше така и го изключих.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#28

(2019-12-17, 19:30:18)BGDropche написа:  Mi9 SE е моят, нямам ги проблемите със чуването и със загасването на екран при разговор.
Камерата е много по добра със G-Cam

А за екрана е повече от отличен на тая цена.
Батерията е 6-7 часа екран.
Наскоро го счупих много тежко, екран,гръб, камери.

Оправиха ми го за 230лв и сега е сякаш съм си взел чисто нов и продължава да си работи така добре.

Давам примерни снимки на стоковото приложение за камера и G-Cam на нощен режим

Стокова
[Изображение: lgFZBdc.jpg]

G-Cam

[Изображение: n6FwAnf.jpg]

Знам че много го хваля но след като бях със Huawei P Smart Z тва Xiaomi ми се вижда с една класа нагоре.
Този модел деиствително е с Amoled. Респективно, по-скъп. Снимките са супер. Съобразно цената, много вероятно ще си остана на Note 8 pro. Huawei някак не ме грабва, камерите по-добри казват, но изгледах някакви видеа и не ме убедиха в качеството им. Средния клас поне. Инсталирането на различен софт за снимане пък тотално не ми е ясно :-)) Самсунга ми до сега сам се оправя добре, жалко че се налага да го изоставя.
Цитирай
#29

Нямам такава включена услуга volte. Но  ваопределено чувам  по-слабо и глухо от предишния ми телефон, а той беше Huawei P10 lite. Мен ме чуват прекрасно, всички така казват, но аз не, не е ясен звукът, сякаш не е чист и приглушен...
Цитирай
#30

Аз от Самсунг преди време минах на LG. При разговор през Самсунг звукът е бил перфектен и за двете страни.
Звъня първи път с LG-то и звукът беше ужасен. Звъня 2-ри-, 3-ти път и пак така. Почнах да ровя настройките, да ги сменям и накрая улучих и реално нещата се оправиха.

Това, което помогна при мен, беше следното: Настройки -> Network -> Call -> More -> Sound -> Noise supprеssion + Voice clarity И двете бяха активирани по подразбиране уж да помагат, ама пречеха. Пробвах само с едното, после само с другото, накрая и без двете. Най-чист звук, направо на 99% като този, който имах със самсунга, постигнах когато и двете са деактивирани.

При Xiaomi може да има подобна настройка в Sound или Calls.

Другото, което може да се стори като глупаво предположение, но ми се е случвало да намаля силата на звука при разговор през физическите бутони за звука и после като звънят да се чудя защо слабо чувам другия човек. Проверете и този вариант.
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#31

galaxian, благодаря Ви за коментара и информацията, но не мога да намееря никакви такива пътища в настройките на моя телефон. Пробвах какво ли не при настройките на звука и обажданията, но нищо не се променя. Наистина сзукът е доста лош, тих и нечсен, щом започнаха да ми правят и забележка в автобусите, че говоря много високо, което досега не ми се е случавало никога Smile)
А по отношение на физическото коригиране на звука от бутона встрани не е от там, защото винаги първо това гледам Smile
Цитирай
#32

(2019-12-18, 11:26:39)hrisi1303 написа:  galaxian, благодаря Ви за коментара и информацията, но не мога да намееря никакви такива пътища в настройките на моя телефон. Пробвах какво ли не при настройките на звука и обажданията, но нищо не се променя. Наистина сзукът е доста лош, тих и нечсен, щом започнаха да ми правят и забележка в автобусите, че говоря много високо, което досега не ми се е случавало никога Smile)
А по отношение на физическото коригиране на звука от бутона встрани не е от там, защото винаги първо това гледам Smile
Според мен не е нормално, дори за най-евтиния телефон. Искам да кажа, че е възможно и да е заводски дефект и трябва да го върнете по гаранция.  Това, че LG-то има подобни настройки е хубаво, но не се отнася за всички марки. Просто го занесете там откъдето сте го купили да споделите проблема.
Цитирай
#33

Да, в такъв случай ако има гаранция нека го видят в сервиз.
Цитирай
#34

Пробвай с друг Dailer.
Примерно с този
https://play.google.com/store/apps/detai....drupe.app
Един приятел имаше серизен проблем с Galaxy Note 4.Постоянно прекъсваше при разгоеор. Какво ли не пробвахме. Започнахме с форматиране на телефона, чистихме микрофона, спряхме втория, който е за подтискане на шум. Стигна се и до сервиз, смениха му микрофона, който върви с още доста неща, защото е на едно. И проблемът остана. При фейсбук или вайбър насичане нямаше. Тогава свалихме първия Dailer от Гугъл плей и телефонът се оправи. Сега си го ползва и проблеми няма. Аз още не мога да разбера, защо вграденият прави такива мизерии, но е факт, че е от него.
Та пропбвай да видим. Виж и през месинджър или Вайбър как е звукът.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • galaxian, hrisi1303
Цитирай
#35

Всичко е наред, оправи ми се проблема съм звука...много съм доволна, телефонът е супер! Весели празници на всички!
Цитирай
#36

(2019-12-20, 13:10:33)hrisi1303 написа:  Всичко е наред, оправи ми се проблема съм звука...много съм доволна, телефонът е супер! Весели празници на всички!
Супер. Може ли да споделите как го оправихте, какъв беше проблемът - софтуерен, хардуерен, някоя настройка? Може да е полезно за други хора с Xiaomi.
Цитирай
#37

Glass Protector over Speaker, нещо такова се беше получило... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)