Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инженерно меню Doogee n20
#1

Здравейте колеги,от скоро съм с Doogee n20,но звука при разговор е слаб,моля някои ако разбира от инженерното му меню,да ми помогне с настройките.Понеже се разрових в настроиките и сега събеседника ми си чува ехото в слушалката,но пък успях да увелича звука на слушалката.

Реших си проблема,ако някои има същия телефон и проблем да пише,ще обясня как става.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезен форум !!!
Bu
Цитирай
#3

Купил си си телефон,който вероятно друг няма.Какво очакваш?Напиши как си решил проблема и поста ти ще седи с години да бъде полезен на следващите.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#4

Този, като ти е безполезен, можеш да попрегледаш други форуми - например този - http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=955032
Ако руснаците не са измислили решение на проблема, значи решение няма Wink Ако изобщо е проблем, а не липса на търсене в менютата на телефона.

XIAOMI A2
Цитирай
#5

Въвежда се следния код *#*#3646633#*#* там където се набира телефонен номер,след което се влиз в инженерното меню.

Така изглежда менюто


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#6

Промени параметрите на heaset PGA + speaker PGA от 160 нагоре със стъпка да речем 10 пункта.И пробваш на какво ниво ще имаш желаната от теб промяна.Ако сега съществува ехо, може да се наложи speaker PGA да го намаляш.
Цитирай
#7

Да така е,всъшност имах ехо защото барах и другите настроики след като увеличих само говорителя и микрофона се оправиха нещата. 160 е максимума за увеличаване и на двете.
Цитирай
#8

А в подменюто digital gain може ли да правиш корекции на стойностите?Защото стойноста 160 е средна за това подменю.
Цитирай
#9

Може да се правят корекции,но там не смея да пипам,
понеже не съм запознат.
Цитирай
#10

Притежавам същият телефон и при мен същият проблем.....при максимално увеличен звук едва чувам отсрещната страна. Опитах се да влезна в инжинерното меню с този код *#*#3646633#*#* но ми изписва следното / EM is an advanced debug mode. if you want to entry the EM, please entry the developer options at settings / Но в настройките не виждам никъде опция за програмисти.
Цитирай
#11

Трябва да влезнеш в настройки,да отидеш най-отдоло където пише всичко за телефона,и като го отвориш пак отиваш най-отдоло и натискаш десетина пъти докато изпише,че вече сте програмист и чак тогава влизаш в инженерното меню. Дано да съм бил ясен
Цитирай
#12

Влезнах в инжинерното меню и отчасти звукът се оправи, но още в началото имаше проблем със сигнала. Показва че сигнала е фул но когато набирам или ме избират няма връзка с номера. Писах във форума на DOOGEE и от там ме посъветваха да ъпдейта ROM. ОК, свалих правилната версия и пуснах да се прейнсталира, но по време на инсталацията / моя грешка / , натиснах захранването на компа и всичко се скапа. Телефона умря, сега вече не може да се включва, да се зарежда....като мъртъв е телефона.
Съвет какво да правя...освен да го ударя в земята. Има ли шанс да се съживи телефона.
Цитирай
#13

??!?!?! Как така си натиснал захранването на компа.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Е как, малоумие от моя страна...до като чаках да се флашне реших да почистя праха покрай копчетата...така става.

Но успях да съживя телефона, свалих от руският форум последната версия и ъпгрейтнах телефона. но проблемът си остана, пак сигнала се губи от време ма време.
Цитирай
#15

Нямам представа защо така се е получило при вас,аз нямах проблеми със сигнала,най веройатно сте барали и други настройки в менюто. Не съм много запознат с него и не мога да помогна съжалявам.
Цитирай
#16

Ако не знаеш какво правиш (а едва ли знаеш) и пипаш в инженерното меню, трябва да записваш старите стойности на всичко което променяш. Все пак това е сервизно меню и през него се калибрира всичко на телефона. Прави се при производството и тези настройки не се помнят никъде другаде. Всъщност, възможно е производителя да си ги пази в някакъв лог някъде, но едва ли можеш да ги изискаш. Със сигурност, производителя има и алгоритъм, как се настройва това меню.

Doogee S30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)