Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Екрана се отключва през време на разговор
#1

Mi 9T Pro Global Version, Miui 11, закупен от бг. Често отключва екрана през време на разговор. Неприятно е, че натискам икони с бузата. Тествах сензора и е наред. Как да разреша проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

Дръж правилно телефона.
За съжаление като няма горе рамки няма как да бъде широкообхватен сензорът за светлина и ако държиш телефона под ъгъл по време на разговор екранът светва и не може да бъда угасен докато не отдалечиш телефона повече и не го приближиш пак.
Вариант 2 е като започне разговора да гасиш екрана ръчно с power бутона
Цитирай
#3

А е и при мен напоследък започна да се проявява въпросното нещо. Преди сякаш не се случваше да отварям менюта с буза или да включвам запис.. Някой друг да е забелязал подобно явление?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Май сензора е смотан...
Цитирай
#5

Като го видите точно как работи ще установите, че не държите правилно телефона.
Ако не искате да си нарушавате порядките просто гасете ръчно екрана като започне разговорът
Цитирай
#6

(2019-12-09, 12:53:05)borko197 написа:  Mi 9T Pro Global Version, Miui 11, закупен от бг. Често отключва екрана през време на разговор. Неприятно е, че натискам икони с бузата. Тествах сензора и е наред. Как да разреша проблема?
Имах същия проблем, телефона ми е К20 pro и дойде от Китай с глобална версия.  Този проблем ме влудяваше постоянно какво ли не пробвах, сменях стъкла, купих си даже и специален софтуер който заключваше екрана няколко секунди след като започне разговора.
Накрая проблема се реши изцяло като си сложих Xiaomi.eu  фърмуер. На 100% мога да кажа че това е от гадната глобална версия. В  Индийския ром който също тествах този проблем го нямаше.
Цитирай
#7

С 9Т от БГ оператор нямам този проблем.

Изпратено от моя Mi 9T

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)