Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с актуализация на Андроид забил е на 7.0
#1

Здравейте, Купих си Galaxy s8 но е с Андроид 7.0 ( G950FXXU1AQI7 ) .
Когато дам да се актуализира от телефона получавам съобщение, че софтуерът е актуален .
Пробвах се с ODIN - няколко версии на андроид 9.0 и ми дава грешка.
 След това пробвах с андроид 8.0 да не би за това че прескачам 8.0 да не ми е позволила, но пак ми даде грешка .


Възможно ли е някой да помогне ?


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...49906/amp/

Тук са се справили със същия като твоя проблем. Успех!

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#3

Възможно ли е направо от андроид 7.0 Да мина на най новия андроид 9.0 ?
Или първо да мина към 8.0 и след това към 9.0?
Цитирай
#4

С один директно си флашни последния ром за твоя модел.
Ако искаш да по въздуха трябва да правиш всички ъпдейти след твоя докато накрая стигнеш до последния.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#5

(2019-12-12, 11:47:40)mesuta написа:  Възможно ли е....

Възможно е.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#6

Радвай се. 8 и 9 са по-зле от 7 във всяко отношение. Премахват се функции и батерията е по-зле с всяка нова версия. Стой си на 7 според мен, поддръжка на приложенията ще има още доста години.
Цитирай
#7

@Deranox
Включи си режима за пестене на батерия и си свиркай.
На моя си пада еднакво при Пай и при Орео.
При Нуга не беше така, защото няма начин да се направи 1 час екран с оставащи 94-96% батерия с wi-fi.
Цитирай
#8

(2019-12-16, 08:38:58)galaxyhopper написа:  @Deranox
Включи си режима за пестене на батерия и си свиркай.
На моя си пада еднакво при Пай и при Орео.
При Нуга не беше така, защото няма начин да се направи 1 час екран с оставащи 94-96% батерия с wi-fi.
Ето потреблението до тази сутрин на 8. Кажи това може ли да се извади на Пай БЕЗ режим за пестене(както съм на 8), който значително забавя телефона и е неприятно ? Просто се вижда, че е много по-бавно във всичко и дразни.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на Deranox за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#9

Ти какво си мислиш, че включвам всичко в режима за пестене? Включвам само забрана за действията на приложенията във фонов режим, като оставям да работят фоново приложения, които ми трябват - вайбър, messenger и т.н. Всичко друго си работи както е без режим - пълна яркост, пълна резолюция, без осакатяване на процесора. Телефонът го ползвам смесено с wi-fi и мобилни данни + GPS, WQHD и т.н с режима:[Изображение: attachment.php?aid=26851]

Телефонът ми не издържаше смесено с wi-fi и 4Г по толкова. За мен е по-важно това, отколкото по цял ден да цъкам на wi-fi

И да... имаше един бъг, който при режима на пестене на батерия при Орео, дори и да махнеш отметка на ограничаване на процесора пак се забавя телефона. Това нещо го няма в Пай.
Цитирай
#10

вие сте с различни телефони S8 и S8 Plus - това не е ли от значение...
Цитирай
#11

То също е и от значение дали се ползва на wi-fi или смесено и дали навън или вкъщи.. Достигал съм 4 часа екран с оставащи 50% батерия на Пай, но не съм правил снимка. И то не веднъж..

При мен като си пусна 4G, дали съм на Орео или Пай е все една и съща.
Цитирай
#12

Аз със С8 вадя пак повече като гледам. Естествено зависи и от ползването, но Пай е по-зле щом С8+ с по-голямата батерия вади по-малко като цяло, а разликите заради начина на потребление са малки повечето пъти според мен. Спирам дотук, защото Пай няма да слагам скоро, ако изобщо някога. Нищо от там не ми липсва, а напротив, губя с него заради още орязани функции.
Цитирай
#13

И как губи, че нещо не ми е ясно? От скрийншота имам 21+ процента повече от теб с 11 часа повече в стендбай + 4G ползване и включване на яркост до максимален предел, защото съм навън.

Постни скриншот вечерта от потреблението си днес.
Сега си на работа, ползваш телефона на по-висока яркост и на мобилни. Услугите на google play ще са на по-висока позиция от към потребление спрямо система андроид заради ползването на 4G. (даже е възможно да я няма изобщо)


Както и си мислих... няма да качиш скрийншот, защото знаеш, че съм прав.
Цитирай
#14

(2019-12-16, 10:49:56)galaxyhopper написа:  И как губи, че нещо не ми е ясно? От скрийншота имам 21+ процента повече от теб с 11 часа повече в стендбай + 4G ползване и включване на яркост до максимален предел, защото съм навън.

Постни скриншот вечерта от потреблението си днес.
Сега си на работа, ползваш телефона на по-висока яркост и на мобилни. Услугите на google play ще са на по-висока позиция от към потребление спрямо система андроид заради ползването на 4G. (даже е възможно да я няма изобщо)


Както и си мислих... няма да качиш скрийншот, защото знаеш, че съм прав.
Прав и крив ... Всичко зависи от потреблението. Снощи сложих swift installer и установих , че дърпа много батерията без да го показва дори в използвани приложения. 10% за час и нещо активно ползване само за да наглася предпочитанията в него. Махнах го. Не ми се занимава да доказвам каквото и да било на никого. Щом Пай ти харесва, ползвай го. Аз ще си стоя с Орео засега.
Цитирай
#15

Аз не съм забелязал такова потребление на батерията от Swift Installer. А и дори да е така, то е в момента на инсталиране на облика върху всички приложения. После няма консумация!

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#16

Потреблението ми на Пай:

[Изображение: attachment.php?aid=27262]

Не правя постоянно скрийншоти, нито имам време по цял ден да дрема на телефона. Режимът винаги е включен заради мобилните данни, когато напусна вкъщи.
Ползването не беше само с нощен режим. Тук се включи, защото стана вечер. Това е скрийншот от дискусията за батерията, в която също имам и с бял/светъл режим преди да достигна оставащите 50% на този.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)