Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A51 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: cde22398799b50c81fdd7d61a3c71419-full.jpg]  

Cмapтфoнът e oбopyдвaн c 6,5-инчoв Ѕuреr АМОLЕD Іnfіnіtу-О диcплeй c paздeлитeлнa cпocoбнocт 2340 × 1080 пиĸceлa и cъoтнoшeниe нa cтpaнитe 20: 9. На борда си разполага с пpoцecop Ехуnоѕ 9611, в нeдpaтa нa ĸoйтo фyнĸциoниpaт чeтиpи пpoизвoдитeлни ядpa c чecтoтa 2.3 GНz и чeтиpи eнepгoeфeĸтивни ядpa, paбoтeщи нa чecтoтaтa oт 1.7 GНz. Oбeмът нa RAM в мoдeлa, в зaвиcимocт oт ĸoнфигypaциятa, e 4, 6 или 8 GВ, a вгpaдeнaтa пaмeт e c възмoжнocт зa paзшиpeниe пocpeдcтвoм mісrоЅD ĸapтa – 64 или 128 GВ. За селфи е предвидена 32-мегапикселовата камера в екрана, като по този начин се запазва максималната полезна площ на предния панел. Зaднaтa ĸaмepa нa cмapтфoнa ce cъcтoи oт чeтиpи ceнзopa: ocнoвният c paздeлитeлнa cпocoбнocт oт 48 мeгaпиĸceлa, 12-мeгaпиĸceлoв c шиpoĸoъгълeн oбeĸтив и двa cпoмaгaтeлни 5 мeгaпиĸceлoви ceнзopa (cъoтвeтнo мoдyл зa мaĸpocнимĸи и ceнзop зa дълбoчинa). Капацитетът на вградената батерия в Galaxy A51 е 4000 mAh с поддръжка на бързо зареждане. Samsung Galaxy A51 работи под управлението на Android 10 с фирмения интерфейс One UI 2.0.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

В края на миналата година Samsung представи Galaxy A51, а вече има и конкретна информация за премиерата му в България и цените тук до няколко седмици: http://nixanbal.com/samsung-galaxy-a51-i...azar-tseni

 
Цитирай
#3

Започват продажбите .


https://mobilebulgaria.com/news/zapochva...-balgariya

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#4

Samsung Galaxy A51 - Ревю.

 
Цитирай
#5

Новият Samsung Galaxy A51 вече е наличен в магазините на VIVACOM и онлайн на сайта на цена от за 23.98 лв. на месец с план Smart L+: https://www.359gsm.com/pr-nova-godina-no...a-vivacom/

 
Цитирай
#6

Имам телефона от 2 дни, черен. Първите ми впечатления са много добри, всичко работи гладко и перфектно. Камерата е отлична! Още нямам реално наблюдение върху батерията понеже постоянно го ръчкам и тествам.

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#7

Имам телефона от два дни. Предният ми беше А50 и мога да кажа,че А51 е уникален. Камерата е страхотна. Точно това липсваше при А50. Трудност е намирането на стъкло за камерата и разнообразието от калъфи е отчайващо. Все още нямам наблюдения а батерията,понеже го използвам постоянно. Единственото ,което не мога да намеря е как се прави снимка на екрана ?Не става с задържане на копчетата отстрани.
Цитирай
#8

От плъзгащото бързо меню в дясно на екрана има и опция скрийншот. Както и натискане еднократно на пауър бутона и бутона за намаляне едновременно (без задържане, еднократно натискане на двете заедно!)

А относно калъфи, аз си поръчах този от алиекспрес, има плъзгач да пази стъклото на камерите.[Изображение: 2d9f9de98208c0af0ab2f70ab724fcac.jpg][Изображение: 88a21d6945ac0a753a860c7fef31037c.jpg][Изображение: b7887f5b3c1a7ebabfe76806f618d92e.jpg]

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#9

Много благодаря Smile И аз поръчах от Алито няколко калъфи,стъклени протектори.  Дано не се забавят доста и успея да ги използвам скоро. Стъклен протектор имах останал от А50 и го сложих. Разликата е само ,че е извит точно на предната камера. За сега не е проблем. Доста са надути цените по магазините и не мисля да давам 20лв за нещо ,което я Алито е 2лв.
Цитирай
#10

Аз стъкла защитни не слагам, но и аз го нося в чанта, в отделно отделение. До преди да взема А51 ползвах 4 години А5(2016), уникален телефон, няма драскотина на екрана до ден днешен, само гръб им слагам. Все пак горила глас са им стъклата, а и не обичам протектори върху екрана. Странното е че стария А5 е с горила глас 5 , а А 51 с версия 3, но пак няма да му сложа какъвто и да е протектор на екрана. Иначе телефончето е бомба, няма лаг, забавяния и т.н. Перфектна мрежа, Wifi, bluetooth, тъча работи перфектно, говорителя макар че е един, е с добро качество на звука. Батерията се държи нормално, ако не го ръчкам много 2 дни ме кара. Камерата е с отлично качество! Не намирам никакви кусури функционално на този етап. Андроид 10 има някои нови полезни неща. Единствения минус според мен е, че започват да ги правят все по пластмасови. Старият ми А5(2016) е стъклен целия, с алуминиева рамка и усещането му в ръката спрямо А51 е на флагман. Но чух че и S11/20 ще е пластмаса, така че явно това ще е положението от тук на сетне, дет се вика. Smile

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#11

Добър вечер, колеги. Екстра е телефона, аз от върл фен на apple реших да си го взема, готин е наистина, само дето камерата нещо май снима много изкуствено, или така ми се струва...а може би иска някаква настройка или? Понеже с тоя андроид тепърва го разучавам.
Цитирай
#12

Тя камерата така си снима, все пак телефона е среден клас и то не висок - среден, не знам кой iPhone си ползвал, но ако ще ги сравняваш камерите, гледай флагманите на Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Е среден среден, уж е 48 мп, айде да го разделим на две пак 24 се пада, трябва да прави мега снимки. Ползвах последно айфон се, преди това имах осмица, ама и се-то снима 5 пъти по-добре..ебаси на селфитата косата ми я вади рижава хахах
Цитирай
#14

Това няма никакво значение, колко пиксела има, важно е софтуерната обработка, ти сам си даваш отговора, като видиш, че iPhone, който си имал снима по-добре, а е с по-малко пиксели.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Така е, да. Някъде бях чел за някаква камера гугъл която се тегли допълнително, някой инфо?
Цитирай
#16

Моите впечатления са доста по- различни от коментарите по-горе.
-Качеството на камерата е меко казано посредствено.Твърде много шум и размазване.
-Светкавицата не е достъпна при ползване на максимална резолюция,незнайно защо!
-Лош звук по време на разговор,при увеличена максимално сила на слушалката!
Какви са плюсовете според мен
-Телефона е лек и тънък
-Добър дисплей
- Разполага с последната версия на Андроид
[-] 2 потребители изказват благодарност на Teri за това мнение:
  • Dodcha, mathur
Цитирай
#17

Здравейте, ползвам телефона от скоро и не мога да разбера дали има вградена функция за записване на телефонни разговори. Пробвах с инсталиране на приложения, но неуспешно. Дава, че разговора е записан, но като го пусна на възпроизвеждане не се чува никакъв звук. Знаете ли от къде идва проблема и въобще може ли да се записват телефонни разговори на този модел телефон? Благодаря предварително за изказаните мнения.
Цитирай
#18

От днес телефона е добавен във Виваком като поддържащ услугата им volte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#19

Версията 6 gb ram нарочно ли я няма при мобилните оператори..

SAMSUNG Galaxy S10 Lite
Цитирай
#20

(2020-02-20, 15:50:04)batala написа:  От днес телефона е добавен във Виваком като поддържащ услугата им volte.
Как се активира това волте?
Цитирай
#21

(2020-02-21, 16:28:19)Rozoveca написа:  Как се активира това волте?

Би трябвало със смс на номер 1701 с текст START да се активира. На сайта на Виваком пише, че услугата се поддържа от версия на софтуера XXU1ASL6_XXU1ASL3_OXM1ASL6 или по-късна.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#22

При мен в настройките  има опция за включване на Volte.
Цитирай
#23

(2020-02-22, 12:40:32)Teri написа:  При мен в настройките  има опция за включване на Volte.
Да ако не да го активирали Виваком автоматично трябва да стане с смс по гореописания начин.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#24

Здравейте! От 4-5 дни, вече съм притежател на А51. Първият ми Самсунг. Всичко ми изглежда перфектно. Страхотни снимки. Както казват други потребители, ако сте имали по-висок клас телефон е нормално.
Имам един въпрос. Вярно ли е, че не всеки кабел USB Type-C става за даденото устройство? И как да съм сигурен, че даденият кабел е подходящия?
Цитирай
#25

Здравейте,относно известията и уведомленията на изключен екран....как да разберете на шумно място,че имате такива?Намерих менщ "Крайна светкавица" активирах го обаче нищо.На по старите модели има светлинен индикатор по който се ориентираш.Някой има ли представа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)