Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

Винаги ще има негативни коментари за който и да е телефон. Samsung Galaxy A71 има по-голяма батерия, по-добра камера, по-добър чип, това ще се отрази след време, има и по-бързо зареждане. В същото време Xiaomi Redmi Note 9 Pro е идентичен, с по-голяма батерия, чипа е малко по-стар, с ips дисплей е, но и цената е доста по-евтина. Но ако искаш конкурент на A71, това е POCO X3 NFC и Xiaomi Mi 10T Lite, както и Xiaomi Mi Note 10 Lite, които са доста по-добра цена и по-добри характеристики. Но пусни темата в раздела кой телефон, таблет да избера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • ChrisCallaa
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-04, 13:26:24)ChrisCallaa написа:  A51 или A71? Според вас струва ли си по-високата цена за втория модел? Двоумя се... като че ли чета доста лоши отзиви за A51, но пък и за втория не липсват такива. Разликата в цената, за която имам оферта е 160 лв и наистина не мога да реша. Знам, че при втория процесора и рам са по-добри, но така или иначе аз кой знае какви игри на телефона никога не съм ползвал... а до колкото чета май в камерите няма особена разлика, батерията е по-добра, но и консумацията предполагам ще е по-малко... Имате ли мнение?
Сега гледам, че за този ценови клас интересен модел е и XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO...


и аз се колебаех между този и а71... избрах самсунга, само защото последните ми 3 телефона бяха такива и бях горе-долу доволен. Ами край вече, това ми е последният самсунг със сигурност. От няколко дни не ми се обновяват приложенията (стъкнати на 99% теглене), пробвах какво ли не... (чистене на дата, на каше, махане на ъпдейти... само ресет остава)...
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorok за това мнение:
  • ChrisCallaa
Цитирай

(2021-01-05, 00:05:31)jorok написа:  и аз се колебаех между този и а71... избрах самсунга, само защото последните ми 3 телефона бяха такива и бях горе-долу доволен. Ами край вече, това ми е последният самсунг със сигурност. От няколко дни не ми се обновяват приложенията (стъкнати на 99% теглене), пробвах какво ли не... (чистене на дата, на каше, махане на ъпдейти... само ресет остава)...
аз ползвам А71 от както излезна. Проблеми нямам никакви. С камерата правя уникални снимки. Супер амолед + дисплея няма как да го сравниш с нито един друг дисплей. Батерията е прилична изкарва ми от 1до 4 дена взависимост какво правя. Но всеки сам си преценя ,пробвах се да мина на друга марка телефони еми не ме грабват като видя убитите цветове на дисплея и нескопосаното меню и за секунда се разколебавам. Колкото до приложенията винаги са ми ъпдейтнати колега незнам при теб какво се е омазало и какво си правил аз такива проблеми никога не съм имал.

Samsung S23 Ultra 
[-] 2 потребители изказват благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • ChrisCallaa, nati71
Цитирай

(2021-01-05, 08:52:20)iliano9885 написа:  аз ползвам А71 от както излезна. Проблеми нямам никакви. С камерата правя уникални снимки. Супер амолед + дисплея няма как да го сравниш с нито един друг дисплей. Батерията е прилична изкарва ми от 1до 4 дена взависимост какво правя. Но всеки сам си преценя ,пробвах се да мина на друга марка телефони еми не ме грабват като видя убитите цветове на дисплея и нескопосаното меню и за секунда се разколебавам. Колкото до приложенията винаги са ми ъпдейтнати колега незнам при теб какво се е омазало и какво си правил аз такива проблеми никога не съм имал.

Днес разгледах Xiaomi -то и Samsung-a... наистина разликата в дисплея и менюто е огромна... до сега винаги съм бил със самсунг, но нямах против да пробвам нещо ново. Но днес като ги разгледах... това Xiaomi изглеждаше толкова дървен .. не само от към външна част, но и в менюто...
Разгледах А51. Добре изглежда, но все повече лоши отзиви чувам за обхват и т.н. А и все пак е с доста по-слаби параметри.
Цитирай

Здравейте! От два дни съм с А71, твърде рано ми е за обзор, но първите ми впечатления са отлични! От Виваком с подарък калъф, най-обикновен, но ми реши проблема със стърчащата камера. Вградената селфи камера се оказа, че не ме дразни. С размера свикнах много бързо, идвам от мъничкия А3 2017. Направих компромис с водоустойчивостта, но другите са с твърде висока цена. Спрях се отново на Самсунг, след като изненадващо получих ъпдейт поправка на стария дядо, който бях отписала, но си имаше своите проблеми и дойде време за нов, също и дисплеят беше важен фактор за избора. След първото зареждане издържа ден и половина батерията, а то беше ръчкане и изучаване. Четох много преди да го купя, наясно бях, че всичко под А71 е компромис. И лесно се пише на голям екран, книга четох с приложение, ами хубаво е. AOD не е изключван, той ми е много полезен, макар и да знам, че хаби батерия. Днес на 6% ми направи желаната снимка, добри са снимките, а още не съм пипала в настройките на камерата и все още са ми непонятни тези всички камери. Много ми харесва, много съм доволна. Благодаря на всички писали тук, чета от три месеца по темата и тук, и GSM arena, изборът е информиран.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lilyana_r за това мнение:
  • Be6i4, RosnaKitka
Цитирай

Взех А71 и го ползвам от петък. За сега имам мн добри впечатления. Батерия, дисплей. Камерата е ОК. Добре реагира и намирам сериозна разлика спрямо стария телефон или други модели.
Как правите screanshot? Намерих възможност само с плъзгане на длан по дисплея, но е супер неудобно.... В интернет намирам инфо за задържане на power бутнон + volume down, но така излиза опцията за изкл./рестарт... Направи ми впечатление и че сутрин биометричните данни не работят, трябва да отключа телефона с пин или аквото си задал. След това пръстовия отпечатък и лицевото разпознаване си работят без проблем.
Цитирай

Снимка с бутоните работи, вероятно не ги натискаш едновременно. На мен плъзгането с длан ми е по-лесно, все пак става с една ръка.

По втория въпрос има писано 2 страници назад.

(2020-11-13, 21:41:17)tarlyo написа:  Ето го отговора. Хич не ми харесва обаче. Лицевото го ползвам повече, защото пръстовия сензор хваща 1 път от 10.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

(2021-01-12, 10:17:54)tarlyo написа:  Снимка с бутоните работи, вероятно не ги натискаш едновременно. На мен плъзгането с длан ми е по-лесно, все пак става с една ръка.

По втория въпрос има писано 2 страници назад.

Мхмм.. благодаря! Сега като опитах пак и ми показа съобщение, всъщност трябва да се натиснат двата бутона еднократно без задържане. А аз задържам, така беше на стария самсунг Smile Стана. Да.
Цитирай

Момци, някой руутнал ли си е А71-та? Имам някой въпроси Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Някой има ли идея,когато лятото,есента или там когато получим ъпдейт до UI 3.0, дали ще оправят скенера за пръстови отпечатъци за да работи по бързо,защото е адски дразнещо...Взех го преди месец за служебен но това много дразни с тоя лаг.... иамм и S20,но там бирата е друго ниво ,няма нужда да се казва даже. Просто силно се надявам,да има някаква променя,някой знае ли нещо по въпроса?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

(2021-01-22, 20:11:19)Jackyyy написа:  Момци, някой руутнал ли си е А71-та? Имам някой въпроси Smile

Не те съветвам да го правиш, няма много смисъл. Телефона се очаква да получи 3 години поддръжка. Все още няма ромове и ще си създадеш много главоболия да фиксваш това и онова. Какво конкретно те вулнува?

(2021-01-25, 14:04:18)KrissKrastev написа:  Някой има ли идея,когато лятото,есента или там когато получим ъпдейт до UI 3.0, дали ще оправят скенера за пръстови отпечатъци за да работи по бързо,защото е адски дразнещо...Взех го преди месец за служебен но това много дразни с тоя лаг.... иамм и S20,но там бирата е друго ниво ,няма нужда да се казва даже. Просто силно се надявам,да има някаква променя,някой знае ли нещо по въпроса?

Не много наясно, но вероятно използват различни скенери. Ако ползваш протектор, може това да е проблема. Иначе се очаква One UI 3 да подобри скоростта.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

Не мисля, че с ъпдейт ще оправят положението, то и на S20 не е много бърз, на S21 го оправиха.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2021-01-25, 14:29:16)MeltrumSpectrum написа:  Не те съветвам да го правиш, няма много смисъл. Телефона се очаква да получи 3 години поддръжка. Все още няма ромове и ще си създадеш много главоболия да фиксваш това и онова. Какво конкретно те вулнува?


Не много наясно, но вероятно използват различни скенери. Ако ползваш протектор, може това да е проблема. Иначе се очаква One UI 3 да подобри скоростта.

Не,не ползвам протектор все още,чудя се,той сегха е бавен с протектор ще е още по голяма мъка.... май сбърках с телефона.... 

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Най-бързия скенер за мен до момента е на S10e
Цитирай

От известно време забелязах един проблем със стоковия календар. Иконката на приложението показва всеки ден датата, преди да се отвори. Когато се отвори самото приложение също в зелен цвят е маркирана текущата дата, но очертаният прозорец около нея остава на предишния ден и трябва ръчно да го сменям. 
На скрийншота, който съм прикачил е показано нагледно ситуацията. Датата е сменена автоматично на 31 януари и е маркирана в червен цвят, но ограждащият прозорец е на 30.
Някой има ли представа защо се получава така?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Пичове, направих фактори резет чак сега, от последния ъпдейт насам, но имам малък проблем. Алармата ми има само 1 мелодия, всичките са изчезнали, излизат ми за таймера например, но не и за алармата, какво да правя?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Здравейте, подарихме на сина ни А71, но се оплаква, че когато телефона е с изгаснал екран не получава известия от нито едно приложение. Нито звуков сигнал нито светлинен. Проверихме в настройките, там всичко е наред ? рестартирахме и пак не се оправя. Моля ви за помощ
Цитирай

Ако от всички не идват:
В настройки на батерия- фонови данни разрешени ли са?
Също да не са вкарани в спящ режим - пак там - настроки батерия
Също е добре и да му е включен режим "мобилни данни" а не само wifi-то
И в настройки на wifi - разширени вижте да няма опция да гаси мрежата след неактивност.
А също и да е сложена отметка на превключване на мобилни и wifi
Цитирай

Runo благодаря за отговора, направихме това което написахте ,но все така са нещата. При неактивен екран само леко извибриране. Когато е в ютуб, тик ток и др приложения си получава известията. Когато излезе от всичко и екрана потъмнее....не се чува звук при уведомление. От 3 дни се ровим в настройките...
Благодаря ви, че ми помагате
Цитирай

Е щом вибрира...звук за уведомление активрин ли е от менюто за звук и вибрация
После в настройки - приложения-всяко приложение си има настройка за известие - разрешавате го и пак там има нстройки за звук/ вибрация и трябва да известяват
Цитирай

Всичко, което писахте направихме...и промяна няма. Понякога има звуково уведомление но много рядко. ??? Иначе като си отключи телефона се вижда че някой му е писал. Шантава работа. Благодаря ви за вниманието
Цитирай

Здравейте, колеги.
я кажете как по дяволите настройвате този тъп пръстов отпечатък.
аз съм без протектор на екрана и не успявам и не успявам.
Благодаря ви.
Цитирай

(2021-02-08, 12:20:37)slavi87 написа:  ... този тъп пръстов отпечатък.
Съгласен.
Пробвай да си навлажниш малко пръста.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Пробвайте и с два или няколко пръста на едно активиране, редувате примерно двата палеца на лявата и дясната ръка. При нен се получава, активира се по-лесно, и после и двата пръста отключват...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

[Изображение: whb32t4eaxg61.jpg]

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)