Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

Между другото забелязвам, че поне веднъж на ден докато ползвам телефона, сам отива към хоум екрана, все едно натискам копчето. Нямам протектор, не се сещам друго от какво може да е. Идеи?
[/quote]
Това е настройка, когато телефона бъде размърдан и застане вертикален, се включва екрана за малко, идеята е да спести усилие.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
В събота си купих телефона и честно казано сравнение с стария ми a8 (2018) е супер но имам няколко въпроса.
Кутията на компютъра ми има червени led светлини и по някаква причина камерата понякога ми сменя цвета на лилаво за малко. (и при приложения като snapchat или instagram камерата е с лошо качество, но това е нормално все пак не са оптимизирани за него).
И второто което забелязах е че батерията може би твърде бързо пада поне според мен защото за 1 ден с леко ползване (2 часа screentime) остава на по-малко от 50% батерия, а съм чул че повечето издържат 2 дена без проблем. Може и да е защото имам SD карта с 32gb (чувал съм че понякога пречат) или 2 google акаунта, samsung, facebook и т.н акаунти но изключих синронизацията (знам че не е много препоръчително), но пак ми е просто странно.
Цитирай

(2021-02-16, 21:49:55)Gabcho6 написа:  Здравейте,
В събота си купих телефона и честно казано сравнение с стария ми a8 (2018) е супер но имам няколко въпроса.
Кутията на компютъра ми има червени led светлини и по някаква причина камерата понякога ми сменя цвета на лилаво за малко. (и при приложения като snapchat или instagram камерата е с лошо качество, но това е нормално все пак не са оптимизирани за него).
И второто което забелязах е че батерията може би твърде бързо пада поне според мен защото за 1 ден с леко ползване (2 часа screentime) остава на по-малко от 50% батерия, а съм чул че повечето издържат 2 дена без проблем. Може и да е защото имам SD карта с 32gb (чувал съм че понякога пречат) или 2 google акаунта, samsung, facebook и т.н акаунти но изключих синронизацията (знам че не е много препоръчително), но пак ми е просто странно.

Синхронизацията, ако не ти е много нужна, може и през няколко дни да я пускаш Smile Два акаунта определено точат повече от един  Big Grin Карта с памет до сега не бях чувал да точи повече батерия. 

Една снимка с широкоъгълната камера и някаква редакция от Google Фото. 

[Изображение: zmshob3fe2i61.jpg]

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай

(2021-02-17, 18:32:22)MeltrumSpectrum написа:  Синхронизацията, ако не ти е много нужна, може и през няколко дни да я пускаш Smile Два акаунта определено точат повече от един  Big Grin Карта с памет до сега не бях чувал да точи повече батерия. 

Една снимка с широкоъгълната камера и някаква редакция от Google Фото. 

[Изображение: zmshob3fe2i61.jpg]
Благодаря ти, все пак ми е странно за батерията как при мен трудно би издържала ден без много ползване а при някой знам че държи по 2 дена без проблем, предполагам проблема е от always on display-я и че стоя през повечето време с пуснат wi-fi или мобилни. А според мен камерата си снима супер да, само че не е оптимизирана за third party-та като instagram или snapchat.
Цитирай

Всеки момент се очаква Андроид 11 и за нашите телефони
SM-G715FN
Bulgaria - BGL
G715FNXXS8BUB4
G715FNOXM8BUB4
Queued
[-] 1 потребител изказва благодарност на krasiman за това мнение:
  • iliano9885
Цитирай

(2021-02-25, 14:51:10)krasiman написа:  Всеки момент се очаква Андроид 11 и за нашите телефони
SM-G715FN
Bulgaria - BGL
G715FNXXS8BUB4
G715FNOXM8BUB4
Queued

Колега объркал си модела това е за Galaxy Xcover Pro

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Дано не съм объркал отново модела, но мисля, че това вече е Андроид 11 за А71 за Латинска Америка.
SM-A715F
Argentina (Claro) - CTI
A715FXXS3AUA2
A715FOWO3ATK1
Queued
Цитирай

Вече излезе Андроид 11 за Полша, надявам се скоро и за нашите ширини
Poland
2021-03-03
Version
PDA
11
A715FXXU3BUB5
CSC
A715FOXM3BUB6
[-] 2 потребители изказват благодарност на krasiman за това мнение:
  • gencho87, iliano9885
Цитирай

Пристигна и при нас  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

След ъпдейта до Андроид 11, часовника на АОД по-малък ли стана, или на мен така ми се струва? И мога ли да му променя размера, че не намирам такава опция никъде?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Не виждам разлика в часовника. Иначе можеш да си смениш стила.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Часовника е по-малък и при мен!
Цитирай

И на стила с най-голям часовник, пак е по-малък. За какъв са тези големи екрани, като са празни?
То и часовника на телефона е толкова малък, че си инсталирах друг от магазина. И той няма опция за промяна на размера.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай

Може да си инсталирате ClockFace и LockStar (пускат се през приложение наречено NiceLock) модулите и да се оразмери и редактира часовника по собствен вкус. Да малко занимавка е наистина, но си заслужава според мен.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

След ъпдейта с андроид 11 първото нещо което забелязвам ,че няма възможност за две мелодии за двете сим карти.
Иконите са много по-малки.
Цитирай

Здравейте пичове, отдавна следя този форум и много ми харесва, че има такъв поток от интерес у нас!

Пиша Ви с едно въпросче отностно "Recovery mode" от където мога да избера "Wipe cache partition". Преди ъпдейта ставаше с "Power key" и "Volume up" бутоните при изключено устройство. От източници в нета разбрах, че имало нова защита от Самсунг/Гугъл към това да не може да се "Reset-не" толкова лесно един телефон и ставало по друг начин. 

За One ui 3, Android 11 имало опцията да се сложат слушалките от кутията и тогава да се пробва тази комбинация по горе. Други отзиви казват, че трябва да се свърже телефона с "PC" през кабел и тогава работи т.нар. "Recovery mode".

Обаче за A71 модела не сработиха нещата до момента с изключение на това, че не съм пробвал с кабел към "PC", но за целта ми трябва преходник от "Type-C" към "USB", за което не ми се ще да инвестирам само заради тази опция.

Питанката ми е, дали има начин да се подкара по просто "Recovery mode" без много главоболия Smile
Цитирай

Възстановяването става от Меню-> Основно управление-> Нулиране. И там вече си избираш до фабрични настройки.
Цитирай

(2021-03-30, 17:58:44)Zelenkov написа:  Здравейте пичове, отдавна следя този форум и много ми харесва, че има такъв поток от интерес у нас!

Пиша Ви с едно въпросче отностно "Recovery mode" от където мога да избера "Wipe cache partition". Преди ъпдейта ставаше с "Power key" и "Volume up" бутоните при изключено устройство. От източници в нета разбрах, че имало нова защита от Самсунг/Гугъл към това да не може да се "Reset-не" толкова лесно един телефон и ставало по друг начин. 

За One ui 3, Android 11 имало опцията да се сложат слушалките от кутията и тогава да се пробва тази комбинация по горе. Други отзиви казват, че трябва да се свърже телефона с "PC" през кабел и тогава работи т.нар. "Recovery mode".

Обаче за A71 модела не сработиха нещата до момента с изключение на това, че не съм пробвал с кабел към "PC", но за целта ми трябва преходник от "Type-C" към "USB", за което не ми се ще да инвестирам само заради тази опция.

Питанката ми е, дали има начин да се подкара по просто "Recovery mode" без много главоболия Smile

А не можеш ли да ползваш кабела от зарядното за свързване към рс.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Кабела от зарядното е Type-C към Type-C

Nokia 6.1 plus/Samsung A70/Samsung A71/Xiaomi 11T Pro/Xiaomi 13 pro
Цитирай

Здравейте, след ъпдейта до 3.1 ми прави впечатление, че първото за деня пропуснато обаждане не ми се визуализира по никакъв начин на АОД или заключен екран, трябва да отключа, за да разбера, че имам пропуснато обаждане. При следващите няма подобен проблем - показва си ги винаги. Някой забелязал ли е нещо такова?

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

Аз съм го забелязал, но не на А71, а на S20 Ultra. Идеята е същата, Android 11 OneUI 3,1. Не съм обърнал внимание дали е първо или не, но определено не се появява и на Allways On и на закл.екран. Стои само точката на слушалката.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на andriann за това мнение:
  • gencho87
Цитирай

(2021-04-07, 16:49:25)andriann написа:  Аз съм го забелязал, но не на А71, а на S20 Ultra. Идеята е същата, Android 11 OneUI 3,1. Не съм обърнал внимание дали е първо или не, но определено не се появява и на Allways On и на закл.екран. Стои само точката на слушалката.

Благодаря за информацията, помислих си, че е само при мен. Явно е някакъв бъг Huh , но е малко неприятно да се установи нещо пропуснато едва след отключване Big Grin

П.С.
Днес след известно тестване установих, че не е задължително да е първо пропуснато за деня, а е произволно - някой път показва, някой път не. По-странното е, че не известява с вибрация при хващане на устройството и отново виждам пропуснатото събитие чак след отключване.

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

Здравейте,

изпратих запитване до Samsung и ми върнаха отговор с насоки какво да направя, за да се реши проблема, но в момента нямам възможност да тествам. Прикачам Ви инструкцията за информация, а ако някой случайно пробва може да каже има ли ефект Smile  аз също като пробвам метода ще информирам Tongue

екранна снимка - https://prikachi.net/image/ON2rm

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

Във връзка с предният ми пост относно проблема с пропуснатите повиквания и препоръката от поддръжката Ви информирам, че пробвах стъпките, които ми препоръчаха, но ефект няма. Единствено не съм махал акаунтите при зануляване на настройките, а ги занулих без тази стъпка. Започвам да се убеждавам, че проблема е със самият ъпдейт и просто трябва да си го оправят със следващ.

Тествах малко и установих, че ако имам пропуснато до минута, две след заключване ми го показва, но след това не. Ако отключа и заключа без да отварям регистъра, т.е. пропуснатото си стои невидяно и заключа после си се вижда на заключен екран, дори и да има следващо, като ги натрупва, но се виждат. Всякакви други известия имам, само не и пропуснато първо повиквание, няколко минути след заключване на екрана, остава да чакаме за решаване на проблема с корекция на ъдейт ако изобщо го оправят.

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

Привет и от мен, хора! С новия ъпдейт Андроид 11 и One UI 3.1 съм и аз от известно време, но след него се появи нещо, което не намирам как да го настроя и ме нерви. Задал съм си дисплея да се гаси след 30 секунди неактивност и телефона да се заключва 5 секунди след това, но някъде на около 20-тата секунда яркостта на дисплея значително се намалява и след това на 30-тата секунда се гаси напълно. Въпросът ми е има ли как да се махне това предварително намаляване на силата на яркостта?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)