Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

Не мога да видя къде е информацията за батерията- колко време е бил включен дисплея. Аз ли не виждам или са го махнали?
Цитирай
Аксесоари

Device care -> Battery -> натискаш върху графиката и ще се появи нова графика, точно над която има брояч за SoT-а.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2021-04-19, 16:13:13)ian_bibian написа:  Не мога да видя къде е информацията за батерията- колко време е бил включен дисплея. Аз ли не виждам или са го махнали?

Като идеш на данни за батерията натискаш върху графиката, без значение по дни или от последното зареждане, там вади инфо за "Време на включен екран"

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

Вече е налична услугата VoLTE в мрежата на А1 за Samsung A71.
Цитирай

Активира ли се допълнително през оператор или се връзва автоматично, когато е налично?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай

(2021-05-04, 07:32:49)pecaata написа:  Активира ли се допълнително през оператор или се връзва автоматично, когато е налично?

Вероятно ще трябва обаждане на оператора да активират услугата на сим картата. Че по принцип не са ентусиазирани много да я активират автоматично. Вероятно са дошли настройките за работа с услугата с последния ъпдейт. Друг е въпроса дали самите А1 ще активират услуга ако се каже, че апарата е А71 (не че не могат да го видят, че такъв телефон се обажда).

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • pecaata
Цитирай

Отивате на Настройки, връзки, мобилни мрежи, VoLTE разговори избирате
Цитирай

Здравейте. От известно време имам един дразнещ проблем с телефона. Слагам го да се зарежда, вдига примерно 30% на батерията и забива, колкото и да стои включен батерията не помръдва. Случвало се е да го забравя цяла нощ на зарядно и сутринта да е на 25% примерно. Като го изключа от зарядното и го включа пак си продължава да се зарежда. Някой друг с този проблем?
Цитирай

Смени кабела, виж да няма прах около буксата, изтрий кеша и рестартирай телефона, все нещо от тези може да помогне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някаква актуализация ми цъфна тази сутрин.Някой да я е инсталирал?

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай

Имам проблем с телефона след намокряне. Ако някой може да помогне отворих нова тема. Благодаря предварително!

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай

(2021-05-26, 07:10:49)gogoge6 написа:  Някаква актуализация ми цъфна тази сутрин.Някой да я е инсталирал?

Имаше преди месец, от 01.04.
Цитирай

(2021-06-01, 12:23:26)krasiman написа:  Имаше преди месец, от 01.04.

Пуснах я....Сякаш батерията пада по-бавно....Може и така да ми се струва.Не знам.

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай

Здравейте, колеги.
Имам няколко питания на които се надявам да намеря отговор във форума.
1. Откакто обнових Андроида до 11 версия, имам проблем със скрийншотите. При опит да ги отворя на компютъра чрез Windows photo viewer, инсталиран по подразбиране в Windows 7, ми изписва следното съобщение: "Windows photo viewer can't display this picture because there might not be enough memory available on your computer. Close some programs that you aren't using or free some hard disk space (if it's almost full) and then try again."
Пробвах със скрийншоти от друга марка телефон с Андроид 9, но при тях няма проблем с отварянето. Всички останали изображения се отварят.
2. Не зная някой от Вас, имал ли е проблем със смяната на датата в календара, но аз имам. Става въпрос за стоковото приложение. Датата на иконката преди да се отвари апликацията се сменява автоматично, но когато се отвори самия календар, текущата дата е маркирана в зелено, но прозореца, очертаващ датата стои на предния ден и се налага често пъти да го местя ръчно.
3. в Андроид 10 бях задал на батерията, при достигане на 14-15% от заряда автоматично да се включва "режим пестене на енергия". В Андроид 11 не откривам откъде да задам този режим.
Ще бъда благодарен на всеки, който може да помогне по посочените проблеми.
Цитирай

Препоръчително е да се направи Factory Reset след надграждане на по-нова версия на ОС

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

(2021-06-13, 20:02:46)faceless_man написа:  Здравейте, колеги.

Скрийншотовете и при мен не се отварят с Windows photo viewer на Win10. С приложението Photos се отварят. Предполагам, че в Android 11 са използвали друг вид компресиране на файла със скрийншота, въпреки че разширението е .jpg, и затова не се отварят на компютър с Windows photo viewer. Не мисля, че може да се каже, че е проблем. Windows photo viewer e доста стара програма и въпреки, че ми е любимата, заради простотата си, това е и недостатъкът ѝ - твърде проста е и не може да отваря нищо различно от най-масовите файлови формати.

За календара аз лично бих пробвал с изтриване на данни + кеш на приложението. Но си направи бекъп на събитията, ако си си добавял такива.

За батерията, явно е премахната като възможност в One UI 3.1 /и при мен го няма/. Не вярвам да е премахнато от Android, а от Samsung.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2021-06-14, 21:14:42)alexander_sirakov написа:  Скрийншотовете и при мен не се отварят с Windows photo viewer на Win10. С приложението Photos се отварят. Предполагам, че в Android 11 са използвали друг вид компресиране на файла със скрийншота, въпреки че разширението е .jpg, и затова не се отварят на компютър с Windows photo viewer. Не мисля, че може да се каже, че е проблем. Windows photo viewer e доста стара програма и въпреки, че ми е любимата, заради простотата си, това е и недостатъкът ѝ - твърде проста е и не може да отваря нищо различно от най-масовите файлови формати.

За календара аз лично бих пробвал с изтриване на данни + кеш на приложението. Но си направи бекъп на събитията, ако си си добавял такива.

За батерията, явно е премахната като възможност в One UI 3.1 /и при мен го няма/. Не вярвам да е премахнато от Android, а от Samsung.

За скрийншотите намерих алтернатива за отваряне чрез друга програма. Относно батерията, успях да направя някои настройки и сега режима се включва, когато достигне заряд 20%. Единствено с календара не откривам решение. Пробвах многократно изтриване на кеш и данни, но не помогна. Остана да опитам с връщане на фабрични настройки на целия телефон.
Благодаря много за отговора.
Цитирай

Не съм доволен от VolTe-то....което естествено е сложено на сим 1.Втората карта е само с интернет в сим 2.Има моменти направо ме изхвърля от мрежата-жената ме набира-абоната е икл.телефона си или извън обхват....Абе мамито ви врътоглаво....клетката е на отсрещния блок...няма 200 метра....Сега съм настроил сима на 3G/2G.....,,Дано да е за добро"-Али Реза

nokia 3650---sony-ericsson p900---nokia 3230---nokia n95 8gb---lg optimus 3d---samsung galaxy s4 9505----lenovo p2-----samsung galaxy a71
Цитирай

Има нов ъп

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

(2021-07-07, 10:03:30)iliano9885 написа:  Има нов ъп

как е ъпдейта?
кАжи че откакто некадърниците от елжи ми разсипаха оптимус 3д....мноу мъй страФ кът чуя таа дума
Цитирай

(2021-07-15, 21:04:05)_nib_ написа:  как е ъпдейта?
кАжи че откакто некадърниците от елжи ми разсипаха оптимус 3д....мноу мъй страФ кът чуя таа дума

За сега си е добре. Невиждам никакви проблеми.

Samsung S23 Ultra 
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай

Бря....След ъпдейта се опита да се прокрадне едно WOW Time ли беше....що ли.Само мернах 6.01 лв....Спирах процеси...MBAM му пуснах-не го хваща....Отървах се де...Не се е показвало три деня...
Цитирай

Здравейте,

от 07.09.2021 г. видях, че мога да си инсталирам от Google play магазина - G Pay, но не съм го настройвал, понеже разбрах, че не всички банки все още позволяват свързване на картите. Някой пробвал ли го е?

Samsung Galaxy A71, Huawei Y7
Цитирай

(2021-09-10, 19:37:50)gencho87 написа:  Здравейте,

от 07.09.2021 г. видях, че мога да си инсталирам от Google play магазина - G Pay, но не съм го настройвал, понеже разбрах, че не всички банки все още позволяват свързване на картите. Някой пробвал ли го е?
Да, ДСК не става все още..

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Здравейте. Телефона е Samsung A71. Започна да прави проблем с дисплея " goust touch". От какво се получава този проблем - намокряне, изтърване или нещо друго? Оправяне има ли, или да го пращам за ремонт? В гаранция е към теленор. И като го пратя, имат ли как да разберат, че дисплея е с проблем, ако в момента не го прави?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)