Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A71 - Лични впечатления и коментари

(2020-09-24, 10:14:42)veselas написа:  Здравейте искам да питам за Samsung  a71 снощи  пуснах батерията  да се зарежда и гледам на сутрунта  е зареден на 95%. Да кажа че това му е първо зареждане. Благодаря

И при мен беше така първото зареждане. Стигна до 96% и така си остана. Свалих го от зарядното, похабих батерията и на следващото зареждане си се напълни до 100%. Но при мен, когато дойде телефона, батерията нямаше абсолютно никакъв фабричен заряд и не можеше да се включи. Дори телефона седя около 15 мин. на зарядното преди да се покаже някакъв индикатор, че се зарежда изобщо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nsals за това мнение:
  • veselas
Цитирай
Аксесоари

Колеги, сблъскахте ли се вече с т.нар. проблем "замръзнал екран"? При мен се случи в режим на заключен е кран и докато не рестартирах телефона не се оправи. От какво може да се причинява?
Цитирай

Около пет месеца откакто го ползвам A71, и несъм имал този проблем.
Иначе ми се е случвало на Galaxy S8+ един, два пъти да замръзне екрана.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Случва се да замръзне, просто бъг.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Използвам телефона почти от месец и за първи път се случва. Помислих си, че може да е от тъчскрийна. Това ми е първи телефон на марката и все още не съм запознат с обичайните им бъгове, затова реших да потърся помощ тук. Чел съм за често и недотам често срещани проблеми относно телефоните на Samsung, но всичко е индивидуално.
Благодаря на отзовалите се с помощни отговори.
Цитирай

То и на моя iPhone се случи, пък е флагман, на Note 9 също е ставало, не е проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай

Батерията как се представя при вас? Особено ми е интересно при @Spown , който използва телефона от няколко месеца вече.
Цитирай

Доволен съм от батерията, два пълни дни изкарва при моето ползване. Несъм имал проблеми досега с телефона.

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spown за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай

Батерията при всеки кара различно. Много зависи от начина на ползване. При мен кара от 12часа до 3 дена, според потреблението всичко седи включено без аод. Като за тези пари телефона е добре. Прави хубави снимки. Само вечерно време на видео малко куца но то не е кой знае какво. Всичко си има за 600лв телефон толкова. Аз спрях вече с нот серията безумни цени и никаква батерия. Неможе да искара 1 пълен ден с ръчкане, защото всичко е набузено на макс там процесори, дисплеи всичко. За това среден клас телефонче сменяш през 2 години и си свиркаш.

Samsung S23 Ultra 
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliano9885 за това мнение:
  • faceless_man
Цитирай

Тези настройки за Wi-fi, има ли ги някъде за А71, както при по-старте модели, че аз лично не ги откривам?


Прикачени файлове
.png 37-44.png Размер: 44.21 KB  Сваляния: 379
Цитирай

Здравейте, може ли да задам въпрос за батерията. Трябваше ли да я бутна до 0% при първото зареждане?
Цитирай

Не, не е наложително.

 
Цитирай

@lqnipz , направих първото зареждане при налични 18%. На по-старите телефони я разреждах до 0% и тогава я зареждах.
Цитирай

Служителя на теленор ми каза да я бутна до 2-5%. Потенциално ако  кара до ден и половина ще е ок. Досега бях с j7 2016. Това беше железен телефон. 5 години го ползвах и още си работи. Но малко бави, батерията вече е по слаба и го смених за този. Тогава оцелих добър модел за средни пари. Повече от 500 лв за телефон не давам. Надянам се и с тозш да не съм сгрешила. А вас по колко време ви кара батерията. И пускате ли енергоспестяващият  режим? Аз изкарах с пълно зареждане почти два дни. Като вторият ден го ръчках по-малко.

Какво означава АОД?
Цитирай

Жена ми го ползва от 6 месеца, зарежда веднъж на два дни, най-вече вечер, независимо колко остава. С нейното потребление може и три дни да изкара - филми и тубата не гледа, само фейс за час, два на ден, гугъл търсачката - нещо да си потърси да си купи, и разговори... -различно. По принцип слабо го ползва. Не включва никакви енергоспестяващи режими. Има включени настройки - адаптивна батерия и поставяне на неактивни приложения в спящ режим - и това е..

Хаха - тубата е поставена в дълбоко спящи приложения автоматично....

AOD - винаги включен дисплей (показва постоянно информация за часа, статуса на батерията, пропуснати обаждания, нотификации и може да се управлява музикалния плеяр) включен е постоянно през деня и изключен през нощта (от 23 до 7, както е по подразбиране настройката), хаби батерия, но е нищожно малко...

Сега в момента е на 50% - зареден е преди 22 часа, пише че остават 1 ден и 1 час - с общо 2 часа включен дисплей, и най-консумиращите приложения на батерията са Фейсбук и гугълските сървиси, АОД въобще не го изписва даже като консуматор...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Кой е последният ъпдейт за модела? Засега, единственият ъпдейт, който получих откакто закупих телефона е този за месец август. Как мога да разбера за кой регион е произведен апаратът и кой е последния наличен ъпдейт за него?
Цитирай

Добро утро. Има нов ъп. 1083мб.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

При мен днес пристигна актуализацията за октомври месец.
Цитирай

(2020-10-13, 06:41:25)iliano9885 написа:  Добро утро. Има нов ъп. 1083мб.

Да, доста бях изненадан, че този смартфон получи актуализация до One UI 2.5. От Samsung не бяха споменали нищо за средния клас. Бях много приятно изненадан  Smile Доста подобрения има. 

Galaxy A71 получава актуализация до One UI 2.5

ПС

Много стабилен смартфон, като се има предвид, че е среден клас а до момента съм ползвал само флагмани.
Цитирай

Привет, колеги!
Имам нужда от помощ със стоковият календар. От известно време не показва събитията, които съм задал за напомняне. Изчистих кеша, актуаизирах до последната версия на приложението, но без резултат. Някой път покаже напомнянията, но в повечето случаи не дава индикация и ги пропускам. С последният ъпдейт на софтуера съм. Преди да актуализирам, календара беше в "дълбоко спящ режим" и нямаше проблем с известията. Премахнах всякакви ограничения, синхронизирах и отново от 10 опита, известията се показват един или два пъти.
Нямам идея какво да направя. Някой имал ли е същият проблем?
Цитирай

Здравейте, някой друг с болки в очите и главоболие след употреба на А71 ? Използвам го трети ден и ме натоварва доста. Дали е въпрос на свикване ?
ПП: Филтър за синя светлина не помага. Доколкото четох из нета става въпрос за някакво специфично трептене при Амолед дисплея Sad
Цитирай

(2020-10-18, 08:16:51)Sstoyanov написа:  Здравейте, някой друг с болки в очите и главоболие след употреба на А71 ? Използвам го трети ден и ме натоварва доста. Дали е въпрос на свикване ?
ПП: Филтър за синя светлина не помага. Доколкото четох из нета става въпрос за някакво специфично трептене при Амолед дисплея Sad

Използвам телефонът вече малко над месец, но не съм установил за описаните проблеми, въпреки че по принцип не съм добре с очите.
Цитирай

Телефоните на Samsung са с ШИМ, който при тях е най-много, защото дисплейте им са най-ярки, но това съответно товари очите, но вие може да си ограничите яркостта и да използвате друг режим.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-18, 08:16:51)Sstoyanov написа:  Здравейте, някой друг с болки в очите и главоболие след употреба на А71 ? Използвам го трети ден и ме натоварва доста. Дали е въпрос на свикване ?
ПП: Филтър за синя светлина не помага. Доколкото четох из нета става въпрос за някакво специфично трептене при Амолед дисплея Sad

Нямам никакъв проблем ползвам го то 6 месеца. Нито пускам синя светлина филт нищо дисплея е на авто яркост.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Здравейте,
от една седмица и аз вече притежавам този модел.
Но относно батерията и аз да питам.
Колко време зареждахте при първоначалото му зареждане.
Има ли значение това зареждане у от 12те часа за да държи за по-нататък.
А това как ви се струва за батерията и какво означва.
Защото при тези данни от снимката по-долу ми се струва, че бързо пада батерия.
Изключен е  от зарядното в 06:00 часа.
А днес...към  13:00 часа -26/10/2020 е 57%,които проценти дават в данните на батерията, че ще издържи още 1ден и 4 часа, което мисля няма как да е така.
Как се  държи батерията при вас с нормална употреба.
Благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)