Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за жестове
#1

Искам да попитам колегите, които ползват жестовете в телефона, дали и при Вас е така:

Жестът за отваряне на последното използвано приложение/суичване между последните приложения не работи на Home екрана. Слайдвам от някой от краищата на екрана и задържам, но вместо да се отвори последното използвано приложение ми показва, че няма какво да се зареди - празна малка "кутийка".

Жестът работи идеално ако съм в някое приложение.

Та въпросът е: така ли трябва да работи или е бъг?

Изпратено от MI 9Т

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с жестове и ако искам да отворя последните ми приложения, дърпам екрана от долу на горе и задържам. Нямам проблеми нито на хоум страницата, нито на другите.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Не, при мен работи.

А как се сменят бързо последните 2 приложения ?
С бутони е лесно ама с жестовете има ли по-бърз начин?
Цитирай
#4

(2019-12-15, 11:28:09)xplod написа:  Аз съм с жестове и ако искам да отворя последните ми приложения, дърпам екрана от долу на горе и задържам. Нямам проблеми нито на хоум страницата, нито на другите.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Да, това работи, но е много по-удобно да се прави със "swipe and hold" от ляв, десен край на екрана. Особено ако се налага няколко пъти да се сменят точно две приложения. 

(2019-12-15, 11:55:53)emzo написа:  Не, при мен работи.

А как се сменят бързо последните 2 приложения ?
С бутони е лесно ама с жестовете има ли по-бърз начин?
"Swipe and hold" от ляв, десен край на екрана e = на "Double tap" върху  Overview бутон (квадрата).

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Мудна работа, не е като дабъл клик на бутона.
Цитирай
#6

Въпрос на предпочитания. В момента не бих заменил жестовете, за да ми отнема място лентата с бутони. Удобството е, че не целя бутон, а мигновено действам от ръба на екрана. Старият ми телефон е с хардуерни бутони и в момента като го хвана, почвам да ръчкам жестовете, ама няма... Big Grin

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#7

(2019-12-16, 23:20:28)kayovas написа:  Въпрос на предпочитания. В момента не бих заменил жестовете, за да ми отнема място лентата с бутони. Удобството е, че не целя бутон, а мигновено действам от ръба на екрана. Старият ми телефон е с хардуерни бутони и в момента като го хвана, почвам да ръчкам жестовете, ама няма... Big Grin
.
Touch Block Pro

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)