Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Калибриране на сензори - Xiaomi Mi 9T
#1

Здравейте, колеги

От два дни се занимавам с опити да си калибрирам два сензора - жироскоп и магнитен сензор. Това ми занимание към момента е неуспешно. 

Реших да попитам колеги, които имат Xiaomi Mi 9T дали срещат трудности във функционирането на посочените сензори.
Имам следните нарушение следствие на липсващата им нормална функция - видео стабилизацията не работи, компаса се върти без да спира, което рефлектира и на работата на google maps. 
Влизах в менюто за калибриране на жироскопа, но ми подава информация, че не се случва.
Рових в други форуми - споделя се същия проблем, но повечето коментират за рутнати устройства и корекция на persist.img file, който можело да е променен при флашване и т.н. 
Аз съм със софтуер MIUI Global 11.0.3.0 (PFJEUXM) версията на Андроид 9 PKQ1.190302.001.

Ако някой е запознат как да се коригира този проблем, ще бъда благодарен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Проверих компаса.Работи си нормално .Със същия софтоер съм.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#3

Да, предполагам, че работи нормално при вас. При мен обаче не работи. Ще приложа зануляване, пък да видим, какво ще се случи.

Няма промяна, ще ходи на сервиз.  Rolleyes Undecided Bu
Цитирай
#4

След 1 месец скитане по сервизи и едно връщане с уж преинсталиран софтуер, почистване на кеш и дрън, дрън, след втория опит ми върнаха смартфона отремонтиран. Към момента проблем с жироскоп и акселератор няма.
Записана е следпродажбена смяна на MAINBOARD ASSY-F10-EU EEA-6GB+64GB. Засега телефона се представя нормално.

(2020-01-17, 09:47:45)pacemaiker написа:  След 1 месец скитане по сервизи и едно връщане с уж преинсталиран софтуер, почистване на кеш и дрън, дрън, след втория опит ми върнаха смартфона отремонтиран. Към момента проблем с жироскоп и акселеметър няма.
Записана е следпродажбена смяна на MAINBOARD ASSY-F10-EU EEA-6GB+64GB. Засега телефона се представя нормално.
Цитирай
#5

Честито колега.Пожелавам безаварийно ползване вече.
Цитирай
#6

Ха дано, че един месец чакане бая ми се напрегна мозъка. За моя радост, към момента всичко работи нормално. Дори забелязвам, че тъч екрана реагира доста по-добре вече, дори бързината ми се е увеличила на зареждане на приложенията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)