Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се върна от Орео на Нугат ?
#1

Когато си взех телефона той сам реши да се ъпдейтне до 8 след като го свързах към интернета. 8 ми допада, но една функция там ми липсва много от 7, която не знаех, че са я махнали - шорткът от защитена папка (secure folder) до начален екран за приложенията в папката. Страшно удобно и просто не намирам алтернатива на приложението, на която може да се поверят биометрични данни.

Пач от 1 януари 2019г. съм на 8. Компилация R16NW.G950FXXS4CRLB

Не знам кога са заключили буутлоудъра на 8 затова искам първо тук да попитам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Да нямаш предвид "кога са ъпдейтнали bootloader-a"?
Цитирай
#3

(2019-12-16, 18:05:41)galaxyhopper написа:  Да нямаш предвид "кога са ъпдейтнали bootloader-a"?
Ъпдейтнали, заключили, все тая  Big Grin
Никой ли не може да помогне ? Преди този раздел беше доста активен.
Цитирай
#4

До колкото си спомням, мисля че беше най-ранния с този bootloader от месец септември на Орео. Във всички положения не можеш да се върнеш по -.назад.
Цифрата на "S4", "U4" ти е номера на bootloader-а. Отиваш в sammobile и там можеш да видиш до къде можеш да се върнеш, но във всички случаи не до Нуга.
Аз съм с bootloader 5, но се връщам на Орео, което би трябвало да е невъзможно, но има вратичка.
Цитирай
#5

(2019-12-17, 07:48:12)galaxyhopper написа:  До колкото си спомням, мисля че беше най-ранния с този bootloader  от месец септември на Орео. Във всички положения не можеш да се върнеш по -.назад.
Цефрата на "S4", "U4" ти е номера на bootloader-а. Отиваш в sammobile и там можеш да видиш до къде можеш да се върнеш, но във всички случаи не до Нуга.
Аз съм с bootloader 5, но се връщам на Орео, което  би трябвало да е невъзможно, но има вратичка.
Каква вратичка ?
Цитирай
#6

Руутнах стоковия Пай и сложих къстъм ром на Орео (renovate ice). Проработи. Не знам какво е правил разработчика (може би е ъпдейтнал bootloader-a на рома) или става някаква друга магия, но в действителност мога да се връщам до това Орео с bootloader 5.
Цитирай
#7

до официален Oreo или този от рома? Нещо не можах да ти проследя мисълта
Цитирай
#8

Renovate ice (в скобите) е име на къстъм ром.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)