Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Smart home - Xiaomi Aqara-примери от вашия дом...
#1

Здравейте,
Позачетох се за джаджите на xiaomi реших да се "гмурна" в изграждането на смарт дом.
Мисля да започна с банята- лампите в банята да се включват автоматично...Както и вентилатора да се задейства сам на база на показателите на сензора за влага. Мисля да си взема хъб-а на xiaomi aqara. Не мога да разбера , които си купуват смарт крушки...сте са доста скъпи....
Не е ли е по удачно да уоравляваш крушките чрез замяна на съществуващия ключ със смарт ключ (май струваше около 20 23 долара)...Мислех си , че моите ключове имат нула, но като отворих ключа и някои снимки със схемите...жестоко съм се лъжел...нямам нула...

А щях да си поргчвам ключ с нула...добре , че се замислих...и проверих...
Някой може ли да даде съвет ...
Благодаря на всички за споделянето на опита и знанията...
Цитирай
Аксесоари
#2

Взимай ключове и контакти... Обаче идваш на заварено положение... Излиза новата версия на хъба... Не ти препоръчвам акара хъба. При мен нещата излязоха извън контрол.... И май вече трябва да се лекувам... Над 200 продукта имам на марката...
Цитирай
#3

(2019-12-17, 22:06:13)rosenkaradakov написа:  Взимай ключове и контакти... Обаче идваш на заварено положение... Излиза новата версия на хъба... Не ти препоръчвам акара хъба. При мен нещата излязоха извън контрол.... И май вече трябва да се лекувам... Над 200 продукта имам на марката...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#4

(2019-12-17, 22:06:13)rosenkaradakov написа:  ..... При мен нещата излязоха извън контрол.... И май вече трябва да се лекувам... Над 200 продукта имам на марката...
Аз си мислех, че съм зле....ама съм доста далече от 200! Още нещо мога да си купя и после може да се лекуваме групово!
Цитирай
#5

(2019-12-17, 22:06:13)rosenkaradakov написа:  Взимай ключове и контакти... Обаче идваш на заварено положение... Излиза новата версия на хъба... Не ти препоръчвам акара хъба. При мен нещата излязоха извън контрол.... И май вече трябва да се лекувам... Над 200 продукта имам на марката...
Здравей,може ли да бъдеш по конкретен.
Взимай ключове и контакти...-на коя фирма?
Обаче идваш на заварено положение...-какво искаш да кажеш с това?
Излиза новата версия на хъба..-става въорос за xiaomi hub или...кога излиза
Не ти препоръчвам акара хъба.-Защо? Йазват, че е същата като на xiaomi mijia, но има свързаност и към apple
При мен нещата излязоха извън контрол..-какво точно се случи и от какво трябва да се лекуваш....
Цитирай
#6

Ще се опитам аз да ти обясня.Първото нещо което ти трябва е хъба. Аз лично ползвам вторият хъб на mijia. Също така трябва да избереш между китайска и европейска версия и след това да си купуваш сензорите според хъба. Повечето неща се връзват или на само на китайският или само европейски сървър. Ключовете май са по добрият вариант,но и крушките си имат свой те предимства.Може да се регулира топлината, светлината много по лесно се монтират и т.н. Всичките сензори работят с хъба. За крушките и контактите има wifi версии които работят и без хъб и zigbee варианта който работят само с хъба.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#7

Сега в техноверигите има HAMA Wi-Fi ключ за осветление под 40 лв.Струва ли си ?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

(2019-12-18, 23:47:03)user32 написа:  Ще се опитам аз да ти обясня.Първото нещо което ти трябва е хъба. Аз лично ползвам  вторият хъб на mijia. Също така трябва да избереш между китайска и европейска версия и след това да си купуваш сензорите според хъба. Повечето неща се връзват или на само на китайският или само европейски сървър. Ключовете май са по добрият вариант,но и крушките си имат свой те предимства.Може да се регулира топлината, светлината много по лесно се монтират и т.н. Всичките сензори  работят с хъба. За крушките и контактите има wifi версии които работят и без хъб и zigbee варианта който работят само с хъба.
Здравей,
Първото важно решение е - какъв да е хъба?
Четох, че двата хъба mijia и aqara са напълно съвместими. Твоят коментар? Aqara били малко по скъпи, заради това че е съвместим с apple. Може ли да ми пратиш линк към европейската  и китайската версия на хъба (aqara или mijia имат такива версии?)
Цитирай
#9

Така, хъбовете на mijia са два. Първият е старият модел, забрави го. Вторият има китайска версия с трите пина отзад и европейска с два,който директно се включва в контакта. Аз лично ползвам китайската версия заради по голямото разнообразие на продукти за екосистемата на китайският пазар. Хъбовете на aqara доколкото знам са цели 5. Първият е Aqara Hub . От началото работеше само с апликацията на aqara но след версия 1.4.... работи и с mi home.Съвместим е с ябълката, което си е плюс за мен. До 32 уреда можеш да накачиш срещу 64 за mijiaта.Другите хъбове са Aqara A/C Companion,Aqara A/C Companion Updated Version,Aqara Air Conditiones Controller който освен хъб също така контролират и климатика. Последният хъб на aqara всъщност е камера с функции на хъб, а именно Aqara Camera Hub. Това е, избора си е твой. Не знам от къде ще пазаруваш , моите са от алиекспрес.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#10

Здравейте,
Едва ли ще накача повече от 32 джаджи. Планирам да пазарувам от алито.
Миже ли дате помоля за линк за последния модел на aqara hub?
Монтирал ли си ключове? Моя трбва да е модел само с фаза...ако може линк за такъв?
Благодаря.
Цитирай
#11

Линкове трябва сам да си търсиш.Живея в чужбина и пазарувам директно от Испания. Ключове нямам , заиграх се с крушките. Имам ги всичките модели.За тях мога да помогна ако имаш въпроси.Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#12

Ако си вземеш и Google Home заигравката става още по-голяма. От лампите бягай далеч от Philips ZhuRui адски мудно управление зверски ШИМ който макар и да не е забележим с просто око, ви съсипва очите и нервната система, a за капак не могат да се управляват през Google Home.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#13

(2019-12-21, 09:10:02)Stormrage написа:  Ако си вземеш и Google Home заигравката става още по-голяма. От лампите бягай далеч от Philips ZhuRui адски мудно управление зверски ШИМ който макар и да не е забележим с просто око, ви съсипва очите и нервната система, a за капак не могат да се управляват през Google Home.
Европейската версия си работи с google home ,иначе си много  прав за тая крушка.Най-зле е от всичките.Имам wifi крушки по 5лв и работят много по добре с google home и като цяло.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#14

https://www.aliexpress.com/item/40004752...archweb0_0

Може да погледнеш и този модел. Няма спийкър, но пък може да вържеш блутут устройства. С една колонка си готов и с алармата, ако го ползваш и за това.
Цитирай
#15

Аз също мисля, че приспадам към група, която е пристрастена към марката, ама като не просветен, къде да се запозная с функциите на тоя хъб? К'о праи той? Извинявам се за глупавия въпрос, ако ме насочите към тема, ще се образовам. Нямам проблеми със поръчки от АлиЕкспрес.... Честита Коледа!
Цитирай
#16

(2019-12-26, 10:18:24)valentyno написа:  Аз също мисля, че приспадам към група, която е пристрастена към марката, ама като не просветен, къде да се запозная с функциите на тоя хъб? К'о праи той? Извинявам се за глупавия въпрос, ако ме насочите към тема, ще се образовам. Нямам проблеми със поръчки от АлиЕкспрес.... Честита Коледа!
https://youtu.be/hpb-ZiQvuZ8

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • valentyno
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)