Анкета: Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се, използвам я през цялото време
32.35%
22
32.35%
Не ползвам карта памет, но не е излишно да я има
13.24%
9
13.24%
Само в смартфони с по-малко от 32GB памет
7.35%
5
7.35%
Само в смартфони с по-малко от 64 GB памет
10.29%
7
10.29%
Не ми трябва изобщо - имам достатъчно вградена памет
30.88%
21
30.88%
Друго
5.88%
4
5.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си?
#1

[Изображение: e329b50ef84dcd2f6408b007910f11cd-full.png]  
Няма съмнение, че microSD картите предлагат добра възможност за увеличение на капацитета на вградената памет в устройствата ни, но имаме ли наистина нужда от тях или ги ползваме само за да се успокояваме, че имаме допълнително място за съхранение, което може да запълним ако ни потрябва?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Вече не се нуждаем, минимума на телефоните е 32 ГБ! Като всеки ползва и минимум един облак.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Изобщо не ми трябва, с 256гб вътрешна съм която е на 70% празна

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

То няма и смисъл от карта памет, хубава памет която да е бърза и да върши работа струва повече отколкото да си доплатиш за телефон с повече вътрешна памет. А тия SD карти дето са по 15-20 лева са пълен ташак, бавни и не вършат работа, то е грехота да си го сложиш в телефона т'ва Big Grin

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Предишните телефони ми бяха с малко памет и ползвах карта най, вече за снимките. Но сега съм с 128 гб. и няма смисъл. Само от време на време прехвърлям снимките на лаптопа за по сигурно!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Честно казано и там не е сигурно! Тоя филм съм го гледал веднъж, и повече няма да повторя.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

В момента не /телефонът ми няма допълнителен-съвместим жлеб за памет/, но такава нося постоянно в мен. По няколко причини:
1. На нея имам нандроид бекъп на телефона. Естествено нося в себе си и OTG адаптор.
2. Тя е резервна за в случай, че ми притрябва място, на което да запиша нещо важно - случвало ми се е за големи файлове - чертежи, които не могат да минат през поща. Поради тази причина нося постоянно и USB адаптор.
3. На нея има много музика. Случвало ми се е диджея в някоя хижа да си забрави флашката с музика или да няма хубави хора за играене и т.н. Воала - спасява положението.
4. Случвало ми се е да забравя да върна флашката с памет във фотоапарата - спасявала е положението. За целта нося в себе си и SD адаптор.
5. Не ми се изброява повече - причини много.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 3 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • achodemo, fu4ko, oxuboxu
Цитирай
#8

(2019-12-17, 06:50:30)hrissim написа:  В момента не /телефонът ми няма допълнителен-съвместим жлеб за памет/, но такава нося постоянно в мен. По няколко причини:
1. На нея имам нандроид бекъп на телефона. Естествено нося в себе си и OTG адаптор.
2. Тя е резервна за в случай, че ми притрябва място, на което да запиша нещо важно - случвало ми се е за големи файлове - чертежи, които не могат да минат през поща. Поради тази причина нося постоянно и USB адаптор.
3. На нея има много музика. Случвало ми се е диджея в някоя хижа да си забрави флашката с музика или да няма хубави хора за играене и т.н. Воала - спасява положението.
4. Случвало ми се е да забравя да върна флашката с памет във фотоапарата - спасявала е положението. За целта нося в себе си и SD адаптор.
5. Не ми се изброява повече - причини много.
От всичко разбрах само, че много забравяш Smile ми вземи си гинкоприм и не мъкни куп глупости с теб Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • 007Georgi, fifth_root
Цитирай
#9

Карта памет ползвах едно време на телефон с копчета, защото там паметта беше наистина малко.

Никога не ми е трябвало допълнителна памет за смартфоните, които съм ползвал. Сега съм с 64 гб, преди това бях с 32, а най-първият беше с 4 гб и пак ми стигаха. Тогава камерата беше с по-малко пиксели и съответно една снимка беше по-малка като обем. Също така, приложенията като цяло също бяха по-малки по обем.

Прикачил съм и извадка, която показва как е нараснал обемът на определени мобилни приложения за определен период от време.

Мобилната индустрия изкуствено ни кара да мислим, че имаме нужда от повече пиксели, повече място за съхранение, повече рам, а в крайна сметка правим същите неща като преди. Но ако някой открито признае това, то индустрията ще изпадне в сериозен застой.


Прикачени файлове
.png 201602-app-size-trend.png Размер: 14.27 KB  Сваляния: 341
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#10

(2019-12-17, 11:16:12)Sokolchev написа:  От всичко разбрах само, че много забравяш Smile ми вземи си гинкоприм и не мъкни куп глупости с теб Smile
.
Колега, темата не е за мен. Благодаря за рецептата - все пак е безплатна.
Купът глупости са ми вършили работа безброй пъти, щото съм често къде ли не извън цивилизацията.

Ако ще си правим психологически и физиологически анализи - няма проблем. Пия weiss бира. За предпочитане Вайнщефан.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 2 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu
Цитирай
#11

Аз съм с 64GB, половината ми е свободна след като не държа филми и периодично почиствам снимките, има няколко ГБ музика и това е. Значи 32ГБ ще е малко, мисля че моето ползване е минималистично.

Извод- минимума е 64ГБ към началото на 2020

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Аз съм 6/128 и не ползвам карта още откакто имах 32гб телефон.
Хората, с които съм разговарял и които ползват карта памет си имат своите доводи, които няма как да не уважа, просто не важат за мен.
При евентуален ресет всичко си им седи на картата (арк файлове за офлайн инсталация, снимки, музика и т.н
Нещо, което при мен след ресет оставям ръчно да се синхронизира от облака, музиката се прехвърля ръчно, а приложенията никога не ги възстановявам от бекъпи или от стари арк версии.
Също е удобно за инсталация на ром, когато е нужно да се затрие цялата вградена памет ( при някои телефони ), остава опцията да имаш sdcard или OTG за инсталацията.
Вероятно има и други, но както казах: гласувах, че няма нужда. Все пак сме 2019-та, но всеки си има навици, които понякога трудно се променят.
Например много хора биха ме упрекнали за музиката, че има Spotify, deezer И т.н, но аз пък ще кажа, че не навсякъде има читав нет или не всеки има достатъчно интернет, за да стрийма всичко и да не държи нищо на телефона.
+ на картата е да не държиш нищо по облаците. Включително телефонните номера могат да са в офлайн бекъп.

За да не се отнасям приключвам тук.
Всеки ползва каквото му харесва, но трябва да е информиран за новостите и да е отворен към тях, стига да не са в разрез с възгледите му за поверителност и зависи от това колко чувствителна е информацията, която съхранява
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#13

Никога не съм имал сд карта, така и не ми потребва.
Дори и най-малката памет телефон да взема, пак ми стига.
Играя няколко игри, правя доста снимки които след няколко 5-6 месеца се качват на компа и се трият от телефона.
Приложенията ми са малко, музиката ми е от ютуб без реклами.
В момента имам 256гб вградена памет, ползвам към 40гб...
Отдавна тези умни машинки задминаха и надминаха опциите които ползвам.
И преди 10 години правех същите неща и днес ги правя, но смартфоните вече са 20пъти по-мощни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Винаги съм ползвал карта и ще ползвам докато имам възможност. От 64 гб. вътрешна памет 41.50 гб. са ми заети и от 128 гб. SD карта 64 гб. са заети. Само музиката и IGO са ми 20 гб. Backup само на apk файлове, които инсталирам на всеки телефон ръчно са ми 1.5 гб. Не връщам никакви Backup-и. На Покофона 5 пъти съм връщал заводски настройки и ако 5 пъти трябваше да качвам всичко от компютъра...
Макар, че точно с него съм го правил 3-4 пъти, защото след някой от седмичните ъпдейтити телефонът не разпознаваше картата и ме караше да я форматирам, а в същото време друг телефон/компютър си я разпознаваше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • degman, oxuboxu, suffer
Цитирай
#15

Разбира се че се нуждаем от карта с памет. Дори да е пълна 1/5 от нея. Сега съм с 256GB и не ми пука дали имам място защото знам че има много. Като тръгвам някъде дали на почивка или където и да е знам че имам филми сериали и музика. Всичко което ми трябва за възстановяване на телефона е на нея също. И на 2-ра за всеки случай. Тоест сменям телефона и не ми трябва гугле или да мисля за бекъпи. Просто слагам картата в новия телефон. Разбирам и тези които не им трябва, но наистина е по - добре да имаш слот и да не го ползваш, отколкото да нямаш изобщо.

Sent from my LM-G710
[-] 6 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • alexbg67, milenvn, oxuboxu, petar37, suffer, vargala81
Цитирай
#16

Разбира се, че трябва! Някой направил ли си е труда да погледне колко МБ е 1мин 4К видео?
[-] 1 потребител изказва благодарност на masterross за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

30 секунди на 4к са около 220 мегабайта. Но повечето не снимат видео, не снимат и в RAW така че 5-10мб на снимка нищо не е реално. Въпреки че сега като почнат да снимат 8к ще бъде интересно, предполагам 30 секунди ще са 500мб Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

Като има 8к видео, ще се предлага и модел с 1тб вградена.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

(2019-12-21, 16:22:21)masterross написа:  Разбира се, че трябва! Някой направил ли си е труда да погледне колко МБ е 1мин 4К видео?
Ти колко пъти снима 4к?щото аз само за проба и това беше, качил съм си филми, музика и снимки бол и имам 176гб свободни Smile кога ще я запълня? При положение че филмите се трият след гледане и се качват нови, един филм със супер качество е около 4гб,та 50 филма едва ли някой ще си качи Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

Не само предаването трябва да е в 4к, но и приемането. Каква файда, че нещо е снимано на 4к, като го гледаш на кинескоп примерно! Отклонихме се от темата пак.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • hrissim
Цитирай
#21

(2019-12-21, 17:47:22)Victormihov написа:  Като има 8к видео, ще се предлага и модел с 1тб вградена.
Те съответно са и по-скъпи и излиза, че плащаш тази памет при всяка смяна на устройството. При теб това е минимум 4 пъти годишно ми се струва, но няма те мислим Big Grin
Иначе SD картата ако изкара 5 години по 4 устройства са 20 устройства по 500 лв. разлика са 10 000 лв. спестени пари. Аз естествено ги нямам спестени тия пари от памети, но сигурно съм ги дал за нещо по-важно от телефон с 1 тб. памет Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

(2019-12-21, 17:47:22)Victormihov написа:  Като има 8к видео, ще се предлага и модел с 1тб вградена.
Мхм  Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#23

(2019-12-21, 19:47:39)Sokolchev написа:  Ти колко пъти снима 4к?щото аз само за проба и това беше, качил съм си филми, музика и снимки бол и имам 176гб свободни Smile кога ще я запълня? При положение че филмите се трият след гледане и се качват нови, един филм със супер качество е около 4гб,та 50 филма едва ли някой ще си качи Smile
Аз снимам само 4к. Защо не след като може? Ако имам 8к ще снимам 8к. Няма се ограничавам заради липсата на слот за памет. Или ми казваш че трябва да снимам 1080 щото не ми трябва слот за да не си пълня паметта? Може ли да снима телефона ми 4к - може. Що да снимам на други режими?

Sent from my LG-D802
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

(2019-12-21, 19:47:39)Sokolchev написа:  Ти колко пъти снима 4к?щото аз само за проба и това беше, качил съм си филми, музика и снимки бол и имам 176гб свободни Smile кога ще я запълня? При положение че филмите се трият след гледане и се качват нови, един филм със супер качество е около 4гб,та 50 филма едва ли някой ще си качи Smile

Аз снимам само в 4К. Скоро ще излезе и 8К, но там вече не е ясно какав хардуер ще е нужен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на masterross за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

(2019-12-22, 02:01:20)degman написа:  Аз снимам само 4к. Защо не след като може? Ако имам 8к ще снимам 8к. Няма се ограничавам заради липсата на слот за памет. Или ми казваш че трябва да снимам 1080 щото не ми трябва слот за да не си пълня паметта? Може ли да снима телефона ми 4к - може. Що да снимам на други режими?

Sent from my LG-D802
Не е важно само снимането а и на какво го гледаш, аз като имам 4К тв та голем праз Smile

(2019-12-22, 12:20:38)masterross написа:  Аз снимам само в 4К. Скоро ще излезе и 8К, но там вече не е ясно какав хардуер ще е нужен.
Първо си купи 8К тв за около 20 бона, тогава мисли за телефона Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)