Анкета: Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се, използвам я през цялото време
32.35%
22
32.35%
Не ползвам карта памет, но не е излишно да я има
13.24%
9
13.24%
Само в смартфони с по-малко от 32GB памет
7.35%
5
7.35%
Само в смартфони с по-малко от 64 GB памет
10.29%
7
10.29%
Не ми трябва изобщо - имам достатъчно вградена памет
30.88%
21
30.88%
Друго
5.88%
4
5.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нуждаем ли се от microSD картa памет за смартфона си?
#26

Аз ползвам голям брой приложения и няколко игри по 3-4 GB, и имам остатък около 40% свободни от 64GB налични в телефона. Все пак съм сложил и карта понеже с времето се трупа доста мултимедия, засега обаче стои празна. Ползва се за прехвърляне на файловете заради хард ресет, става много бързо. За 3-4 мин. качвам всички клипове и после след ресета ги местя отново в телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

Относно картата памет , един бърз въпрос... колко често се синхронизира това което е в телефона с това което е в "облака" и колко е това което имате като обем в облака и колко се плаща месечно/годишно за по-голям обем....
И ако си счупиш телефона преди синхронизация колко лесно се вади информация от такъв телефон... да не дава Господ да го сгънеш и да ти се запали батерията че и такива неща съм виждал

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

зависи от настройките които си задал !На мен например ми се синхронизира когато отворя облака от телефона. Имам достанъчно нет и съм му разрешил да синхронизира и с мобилни, освен с wi fi. Имам няколко облака, преди няколко месеца имах оферта от облако.ру за добавка към моите почти запълнени 100 гб. +80 за 1 година 20 лв - платих ги, в същото време гугъл ми предлагаха 100 гб за 40 лв. И там имам почти 17 гб запълнени. Асус ми предлагаха до живот 2 тб за 250 долара, но нямам излишни  пари на този етап и пропускам. Неизгодни за мен оферти имам и от п клоуд. Тъй като имам достатъчно облачно пространство, + 128 на телефона, споделих че не ползвам карта памет и затова за мен е излишна. Всеки обаче има различни виждания по въплоса, и трябва да бъдат уважени! За мен лично по-надежна е облачната услуга. Ще кажете, трябва много запис и триене за да се повреди една флаш памет. Да, ама твърде много усб-та и карти с памет имам неработещи вече и затова минах на вариант облак.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#29

(2019-12-23, 23:36:48)Han_Solo написа:  Относно картата памет , един бърз въпрос... колко често се синхронизира това което е в телефона с това което е в "облака" и колко е това което имате като обем в облака и колко се плаща месечно/годишно за по-голям обем....
И ако си счупиш телефона преди синхронизация колко лесно се вади информация от такъв телефон... да не дава Господ да го сгънеш и да ти се запали батерията че и такива неща съм виждал
Облаците са безброй, не е нужно да плащаш, синхронизацията ми е мигновена, снимам и всичко се качва веднага на всяко възможно зададено място Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#30

Доста колеги фотографи изреваха заради сменените условия по разни облачни услуги и нуждата да си изтеглят бързо / в рамките на месец например/ голям обем данни преди да бъдат изтрити... Най добрия вариант е да си направиш някакъв домашен... не че и там няма риск.
Но аз лично, казвам лично, съм избрал варианта да имам карта, най-вече защото съм давил телефон, а и най-водоустойчивите след година-две-три започват да стават неводоустойчиви

Освен това има и нещо друго - личните данни затова са лични, за да не се развяват по облаците

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 3 потребители изказват благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#31

(2019-12-24, 10:14:03)Han_Solo написа:  Доста колеги фотографи изреваха заради сменените условия по разни облачни услуги и нуждата да си изтеглят бързо / в рамките на месец например/ голям обем данни преди да бъдат изтрити... Най добрия вариант е да си направиш някакъв домашен... не че и там няма риск.
Но аз лично, казвам лично, съм избрал варианта да имам карта, най-вече защото съм давил телефон, а и най-водоустойчивите след година-две-три започват да стават неводоустойчиви

Освен това има и нещо друго - личните данни затова са лични, за да не се развяват по облаците
Логиката е железна - съгласен съм, ама последното изречение...
Не вярвам да си вярвате, че с тия телефони, в комплект с Android, че и рутнати... лични... веселба. Big Grin
May The Christmas Be With US! Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#32

Ставаше дума за и за снимки
Наясно съм как следят гугъл и не само те, затова внимавам чии програми инсталирам, какви данни въвеждам и какви разрешения давам на приложенията, все пак съм с Андроид от версия 2.1

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Въпрос на навик е, както се вижда от мненията и малко и на специфика на нуждите. Аз използвах също преди да купя настоящия телефон, но използвах и OneDrive, а сега използвам само последното и не ме затруднява скоростта на трансфер. Снимки и видеа съм настроил веднага да се качват там също за резервно копие, а музиката я държа на телефона малко, но в голяма степен слушам от Spotify.
Цитирай
#34

Аз съм с 64GB, половината ми е свободна след като не държа филми, за снимки си имам друга оптика, има няколко файла с музика и това е.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

В съвременните телефони вече е въпрос на предпочитание , навици и нужди. . .
Аз лично се нуждая.
128GB вградена в телефона и 128GB SD карта.

Изпратено от LM-G810 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#36

Разбира се, използвам я през цялото време
Ползвам телефони с по 64гб памет и да кажа честно са ми много малко, инсталирам Навигационни с картити музика снимки .....

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#37

Вече разполагам със 128 GB място общо на телефона си и въпреки това не съм го и напълнил дори и на половина от капацитета му. С една дума, все още - не.

 
Цитирай
#38

Телефона е 1Tb. Но въпреки това имам едно джобно ssd 2Tb и една 256Gb type-C флашка на ключодържател за екстремни случаи.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#39

Преди, когато телефоните бяха по 16Гб и топ моделите с пи 32Гб памет, естествено, че слота за карти беше необходимост. Сега вече имат достатъчно памет за повечето хора.
В интерес на истината, преди се нуждаех от носители с голям капацитет - теглех филми, ходих, разменях с други хора. Сега всичко е стримване. Външните хардове стоят в шкафа. Чат пат вадя 2 от тях да правя допълни бекъпи.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#40

Имам преходници за карта памет и за USB флашка,които ги ползвам когато лаптопа ми е на сервиз.На телефона паметта е пълна на 50% от 128 ГБ.Иначе е удобно с карта,при връщане на фабрични настройки,на пример.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)