Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Птоблем със звука при Xiaomi Redmi Note 8 pro
#1

Здравейте,
От 10 дни имам този модел, за първи път си купувам Шаоми. Винаги досега съм ползвала Samsung i Huawei, като последният ми телефон беше Huawei p10 lite. Да ви кажа, като го получих и разгледах бях много щастлива и доволна: дисплей, камера, бързина, дизайн, достъпна цена за характеристиките си т.н, докато не започнах да водя разговори. Налага ми се да говоря много по телефона, а звукът на говорещия го чувам много тихо, глухо, нечисто и неясно, това е почти на макс на нивото отстрани. Все едно човекът, с който говоря е много далече от телефона, а мен ме чували нормално. В сравнение със стария ми телефон този е мн зле в момента. Щом започнаха да ми правят забележка на обществени места и автобуси, че говоря мн високо, значи наистина има проблем! 
Пробвах с настройките за звук и обаждания, върнах му фабричните настройки, но нищо не се променя...Моля посъветвайте ме, мога ли нещо мога ли да направя или направо да го връщам?! Докато не са минали 14 дни, макар, че няма да ми възстановят 100% от цената му...
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не е лепнат протектор отгоре върху отворите на говорителя ?
Ако не е - в сервиз, чуваемостта е перфектна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#3

Преди време някой от форума казваше, че имал същите проблеми. Мисля, че ги беше оправил с почистване мрежичката на слушалката.
Цитирай
#4

Да почистваш мрежичка на чисто нов телефон? Не мисля... По-скоро е проблемен самият апарат софтуерно или хардуерно. Аз бих го върнал.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#5

Пробвайте да позиционирате ухото малко встрани от центъра на слушалката- наляво или дясно. Вероятно закривате с ухото говорителя.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

Тествайте звука в инженерното меню и тогава търсете софтуерни или хардуерни проблеми
*#*#6484#*#*
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#7

(2019-12-18, 12:32:11)emzo написа:  Да не е лепнат протектор отгоре върху отворите на говорителя ?
Ако не е - в сервиз, чуваемостта е перфектна.

Не, няма протектор, със и без същото е, пробвала съм, за съжаление

(2019-12-18, 15:51:22)suffer написа:  Тествайте звука в инженерното меню и тогава търсете софтуерни или хардуерни проблеми
*#*#6484#*#*

Извинявам се, но какво ще рече това?

(2019-12-18, 14:18:57)airbus написа:  Пробвайте да позиционирате ухото малко встрани от центъра на слушалката- наляво или дясно. Вероятно закривате с ухото говорителя.
 Не, той дори на високоговорител е супер тихо, все едно чувам от стария си като съм встрани, без да е пуснат високоговорителя

(2019-12-18, 13:59:46)stenlius написа:  Да почистваш мрежичка на чисто нов телефон? Не мисля... По-скоро е проблемен самият апарат софтуерно или хардуерно. Аз бих го върнал.

И аз така мисля, как да почиствам мрежичка на чисто нов неизползван телефон, от какво да се е замърсил...И аз мисля да го върна, но ми казват, че официалният сервиз на Шаоми е в Румъния. Ако аз трябва да си поемам разходите за транспорт, и ако не стане нищо, колко ли ще ми възстановят?!
Цитирай
#8

Имам 3 телефона на марката и чакам 4-ти. Досега не съм имал проблеми с чуваемоста. Явно е дефект, хардуерен или софтуерен в сервиз ще стане ясно. Аз бих го върнал, ако е купен от БГ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#9

@hrisi1303
Този код се въвежда вместо телефонен номер и дава достъп до меню за тестване на хардуера
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#10

(2019-12-18, 15:51:22)suffer написа:  Тествайте звука в инженерното меню и тогава търсете софтуерни или хардуерни проблеми
*#*#6484#*#*
 
@hrisi1303
Влизаш в диалера (от където набираш номерата) и въвеждаш този код.
Излиза ново меню и следваш стъпките.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#11

(2019-12-18, 17:29:29)hrisi1303 написа:  Не, няма протектор, със и без същото е, пробвала съм, за съжаление


Извинявам се, но какво ще рече това?

 Не, той дори на високоговорител е супер тихо, все едно чувам от стария си като съм встрани, без да е пуснат високоговорителя


И аз така мисля, как да почиствам мрежичка на чисто нов неизползван телефон, от какво да се е замърсил...И аз мисля да го върна, но ми казват, че официалният сервиз на Шаоми е в Румъния. Ако аз трябва да си поемам разходите за транспорт, и ако не стане нищо, колко ли ще ми възстановят?!
Ако е от емаг - попълва се формуляр за връщане в сайта, идват до 1-2 дни куриери и го взимат - трябва да е опакован с всичко оригинално + някаква транспортна опаковка отгоре. Връщат го в емаг и до няколко дни ви връщат парите. Няма сервизи и проблеми.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

От eMAG ли е закупен?
Цитирай
#13

Ако е от БГ прочети условията за връщане в сайта от който си го закупила. Не би трябвало да пращаш до сервиз в чужбина за твоя сметка.
Цитирай
#14

Всичко е наред, оправи ми се проблема със звука...много съм доволна! Телефонът е супер, всичко си му е наред и е уникален! Весели празници на всички!
Цитирай
#15

Ехааа ..... как така се оправи, .........да не си усили звука....... Smile
Дай малко инфо . Хубаво е да знаем за даден проблем и как се отстранява.
Цитирай
#16

(2019-12-20, 19:09:51)redsys написа:  Ехааа ..... как така се оправи, .........да не си усили звука.......  Smile
Дай малко инфо . Хубаво е да знаем за даден проблем и как се отстранява.

Само не ми се смейте и не ми се подигравайте много  Big Grin  Просто махнах стъкления протектор хора! Smile
Когато го тествах без защитно стъкло е бил явно много намален, видя ми се тих звука, но само толкова. След това ми сложиха уж най-хубавия протектор, специално за този модел, уж специалисти...
После се видяхме и като им казах за този проблем ми твърдяха, че не може да е от стъкления протектор, защото той бил сложен както трябва, а и на много други телефони такива били слагали и нямали проблем с чуваемостта...
И така реших да го връщам аз вече, да ходи в сервиз, с който работят онлайн магазина, от който е зкупен. Шиоми нямат официален сервиз в България все още, но само ако се наложи го изпращали те, мисля до Румъния казаха. И му счупих протектора, от там вече е ясно...
Е много съм зле, такъв гаф не ми се беше случвал. Никога няма да му лепна вече протектор, дори и малко да засегне решетката, дори и да не се вижда кривина, има огромна разлика в звученето.
Цитирай
#17

(2019-12-18, 12:32:11)emzo написа:  Да не е лепнат протектор отгоре върху отворите на говорителя ?
(2019-12-20, 21:25:22)hrisi1303 написа:  Само не ми се смейте и не ми се подигравайте много  Big Grin  Просто махнах стъкления протектор хора! Smile
...........
 Никога няма да му лепна вече протектор, дори и малко да засегне решетката, дори и да не се вижда кривина, има огромна разлика в звученето.


Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin 
Виж по-надолу в раздела има тема за аксесоари, та този протектор на снимките пасва идеално, лепи се идеално, не покрива нищо.
Най-масовия е като гледам из магазините за аксесоари.
Вземи си лепни един такъв, после да не си плащаш за нов екран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#18

Това си е добър съвет, послушайте човека!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#19

Супер Big Grin Big Grin Big Grin . "All's Well That Ends Well."
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • hrisi1303
Цитирай
#20

(2019-12-21, 10:26:21)emzo написа:  Вземи си лепни един такъв, после да не си плащаш за нов екран.
Друг е въпроса, че предпазва само от надрасквания. В никакъв случай от счупвания.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

Не говорим за фолио,а за стъклен протектор.
Цитирай
#22

(2019-12-21, 18:55:28)emzo написа:  Не говорим за фолио,а за стъклен протектор.
Е да, разбира се. Ще разгледам в темата за аксесоари.
Много благодаря на всички, които се включиха с мнения, съвети и коментари, бяхте ми много полезни!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrisi1303 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)