Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - слухове, спецификации, коментари

(2020-05-24, 15:51:04)hazART написа:  Аз тестове към чипове не пускам, а ми мисля казах как се манипулират в тестовете за батериите. Всеки може да изкара телефона с най-слабата батерия с най-добра.
Да, според мен, всеки един тест може и се манипулира, в зависимост от това кой си плаща.

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Boby13, NaniG
Цитирай
Аксесоари

(2020-05-24, 13:42:14)1124 написа:  Кирин 990 се справя отлично при продължително играене на тежки игри. Дори без промяна в производителността. За разлика от другите противници. На равно със Snapdragon 855+., даже малко по-добре
На точки по-слаб от другите, но реално по-добър. Още едно доказателство, че точките в Антуту не значат всичко.


Подобен тип представяния не означават нищо реално (освен че говорим за телефони, не компютърни конфигурации или конзоли и игрите, в този случай, са последното мерило). И това не е в защита или против нито една от марките.
Цитирай

(2020-05-24, 13:42:14)1124 написа:  Кирин 990 се справя отлично при продължително играене на тежки игри. Дори без промяна в производителността. За разлика от другите противници. На равно със Snapdragon 855+., даже малко по-добре
На точки по-слаб от другите, но реално по-добър. Още едно доказателство, че точките в Антуту не значат всичко.

@Sokolchev казва друго. Великия Кирин грее повече от Exynos  Rofl_mini  Rofl_mini  Rofl_mini  Rofl_mini .


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

Да и на мен ми се случи, след като ми седя на таблото в колата на 60 градуса.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Дали видеото е критерии не знам. Имам две устройства с Кирин 980 и съм предоволен. Не грее въобще при работа в приложениея, като Фейсбук, YouTube, instagram и др. При по-тежки игри, като PUBG на 4G загрява малко, но нищо фрапиращо. Никакъв лаг с часове игра.
Дали видеото е манипулирано, не знам. Видях го и го споделих.Това е Мейт 30 про на клипа.
А за тоталния срив при Ексинос на Galaxy s20 съм склонен да вярвам на видеото. Ползвах Самсунг до С8 и там яко грееше и лагваше. Сега жената го ползва. Но все пак е телефон с по-стар процесор. Но май и новите са пълен кенеф като видят зор. Хората не на празно искат Самсунг със Snapdragon процесор.
Цитирай

Лаг не съм срещал при самсунг, но действително си грее стабилно и то при не особено натоварване ексиноса.
Цитирай

(2020-05-24, 22:10:34)Marto.g написа:  Лаг не съм срещал при самсунг, но действително си грее стабилно и то при не особено натоварване ексиноса.
Имам предвид лаг в анимациите на места. Не е нормално чисто нов Галакси с 10 в магазима да ми лагва при влизане в менюто. Аз съм човек който ги забелязва тези неща. Повечето дори няма и да забележат. Това не го прави бавен в никакъв случай. Просто няма тази мазнота при работа. А Iphone по мои наблюдения бие всички телефони с гладката си работа.
Пак казвам гладка работа няма нищо общо с бързина на зареждане на програми и др неща. 
Huawei за мене лично се справят отлично в гладкостта при работа с телефона.
Мейта ми го ползвам вече почти година и работи като в първият ден.Тоест все така мазно и бързо.
Цитирай

Ами добре че в android 10 вече могат да се изключат някои анимации без да се активира менюто за разработчици и става по-добро.
Цитирай

Ключът за плавни анимации при Самсунг е да се направят на 1.5x. Поне при S8-цата това помогна...частично. Казвам частично, защото в менютата си лагва от време на време пак, но е по-добре. Отначало все едно всичко е на забавен каданс, но се свиква. При 0.5х и 1х насича прекалено много за мен и дразни доста. А като загрее малко телефонът дори от съвсем леки игри или по-продължителна работа и след това 5-10 мин. е мазало докато изстине.
Цитирай

Винаги ги правя на 0.5 и няма засичане. На айфона са толкова протяжни и бавни анимациите, че чак дразнят.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • 1124, alexbg67
Цитирай

Мисля, че се прави за може и най-старите 7/8 да са на равно по плавност в интефейса с "големите" .

Exynos у-во съм имал последно A5 2016. Повече Samsung не купих. Бих вземал нещо със Snapdragon, но с тази печка - не. От всичко грееше - лек геймнг, зарядно, 4G... Пробвай да сваляш голям файл по 4G докато е в зарядното. Направо пареше.

Не знам каква е причината, след като в Европа конкурентни производители продават със SD Samsung да не го правят.  Иначе като бързина за времето си беше перфектен. От 5.0.1 получи 6 и после 7...за среден клас не е лошо. И дори със 7-цата не лагваше (много... Big Grin). Някои в момента това са им ъпдейтите за флагманите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Правиш си грешно впечатление с телефон, който е бил среден клас и го сравняваш с флагман от висок клас, което ти създава грешна представа, а аз знам какво говоря, защото съм имал Samsung Galaxy A5 2016 и Samsung Galaxy Note 9 и разликата е много голяма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Абе не знам, ама Медиатек дори скоро ще им дръпнат на тия умрели Ескимоси. Да имх Ноут 9 и С10е, така че не говоря ей така просто, някой да не се засегне нещо персонално.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Та Медиатек имат и сериозни процесори (противно на това, което в друга тема cinizam бръщолевеше) за ниски пари и изобщо не бих се учудил скоро да станат сериозен конкурент.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

С S10+ съм и вярвате или не телефона грее и то сериозно. Процесора на корейците е дърво това е истината.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Те освен, че греят, са и супер енергонеефективни...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-05-26, 15:57:18)hazART написа:  Правиш си грешно впечатление с телефон, който е бил среден клас и го сравняваш с флагман от висок клас, което ти създава грешна представа, а аз знам какво говоря, защото съм имал Samsung Galaxy A5 2016 и Samsung Galaxy Note 9 и разликата е много голяма.

Не, не , ти не ме разбра. Напротив - даже ми допадна факта, че в момента реално флагмани им дават по 2 основни версии (някои и толкова не дават), а този средняк получи 6-ца и 7-ца, което не го очаквах. Айде 6-ца да, но 7-цата ми дойде изненада. Излезе по времето на S8 този ъпдейт и се изненадах доста тогава. Интересното е, че до преди месец-два имаше и security updates. Иначе относно самия му чипсет - грееше, докато конкурентния тогава SD 435 ако не се лъжа не беше такава печка, това ми беше мисълта. Иначе няма какво да ги сравнявам. Играл съм си с S7 със Exynos и не съм видял такова загряване, но все пак SD е най-добрия вариант.
Цитирай

(2020-05-27, 08:57:11)Kobrakobra написа:  Не, не , ти не ме разбра. Напротив - даже ми допадна факта, че в момента реално флагмани им дават по 2 основни версии (някои и толкова не дават), а този средняк получи 6-ца и 7-ца, което не го очаквах. Айде 6-ца да, но 7-цата ми дойде изненада.

Самсунг последните 2-3 години ъпдейтнаха почти всичките си модели с по два големи ъпдейта, дори от J-серията.
Цитирай

SD може да са най-добрите от гледна точка на енвргоефективност, но тук в Европа ще си ползваме Kirin и Exynos и това си е. Няма смисъл да се мрънка постоянно на тази тема. 95% от купувачите на тези телефони изобщо не знаят кой с какъв процесор е, какви са му недостатъците и т.н.
От друга страна цялото това мрънкане е за някакви си половин час повече СОТ, а не както някои го изкарват едва ли не 2 часа разлика Иначе от гледна точка на бързина разлика няма, но дори и да има никой реално не може да я усети.
Явно просто се чудите какви кусури да изкарате на даден телефон с цел да плюете по дадена марка. Един телефон не е само процесор.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на djkitactk за това мнение:
  • arrogant, milss, TNTKZ
Цитирай

(2020-05-24, 21:22:06)milss написа:  @Sokolchev казва друго. Великия Кирин грее повече от Exynos  Rofl_mini  Rofl_mini  Rofl_mini  Rofl_mini .
Това засега го твърди само великия Соколчев... Cool Rolleyes Tongue

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-05-27, 09:27:37)djkitactk написа:  SD може да са най-добрите от гледна точка на енвргоефективност, но тук в Европа ще си ползваме Kirin и Exynos и това си е. Няма смисъл да се мрънка постоянно на тази тема. 95% от купувачите на тези телефони изобщо не знаят кой с какъв процесор е, какви са му недостатъците и т.н.
От друга страна цялото това мрънкане е за някакви си половин час повече СОТ, а не както някои го изкарват едва ли не 2 часа разлика Иначе от гледна точка на бързина разлика няма, но дори и да има никой реално не може да я усети.
Явно просто се чудите какви кусури да изкарате на даден телефон с цел да плюете по дадена марка. Един телефон не е само процесор.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Струва ми се, че разликата от кирина и ексиноса може да мине половин час.......

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2020-05-27, 09:12:40)Vi70 написа:  Самсунг последните 2-3 години ъпдейтнаха почти всичките си модели с по два големи ъпдейта, дори от J-серията.

Това е похвално.Ако може един mid-range да получи два основни, не виждам защо един флагман да не може и три да получи. Ама как ще се продава новото...
Цитирай

Huawei P40 Pro+ се очаква и в България през втората половина на юли, като за Европа цената беше обявена на 1400 евро. За повече инфо - Тук

 
Цитирай

Huawei започва процеса по актуализация на европейските варианти на смартфоните от серия P40, като добавя новости към предните камери на устройствата. За повече инфо - Тук

 
Цитирай

Здравейте,
моля за съвет и помощ. Купих си преди месец П40,много съм доволен,но с времето виждам,как липсата на гугъл ми пречи на работата. Служебния ми телефон е П20 Про,и работата ми с него е много по лесна. Търсих,гледах клипове и какво ли не ,за слагане на услугите на гугъл,но няма ефект. Поради този факт,обмислям покупката на realme X2Pro. Намерих го но няма Бг меню.... Ако някой знае,ако го закупя този телефон,защото е внос от Китай,как мога и дали мога да му сложа Бг меню да сподели мнение. Благодаря за отделеното време!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)