Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note8 Pro - новини, ъпдейти, лични впечатления и коментари
#26

Здравейте, Mediatek държи доста добри резултати спрямо конкурента Qualcomm.
Цък
Цитирай
Аксесоари
#27

Aми реално това са само цифри, а високата производителност при Медиатек обикновено е за сметка на греене на телефона и съответно по-бързо падаща батерия.
При нормална употреба потребителите може да нямат проблеми, но ако не е добре оптимизиран процесора при греенето освен бързо падащата батерия се наблюдава и лаг.
Нека да се изкажат геймърите, които са опитвали на 8 Про да играят нещо тежко, което на по-слаби куалком процесори си върви гладко.
Цитирай
#28

(2020-07-09, 09:40:03)suffer написа:  Aми реално това са само цифри, а високата производителност при Медиатек обикновено е за сметка на греене на телефона и съответно по-бързо падаща батерия.
При нормална употреба потребителите може да нямат проблеми, но ако не е добре оптимизиран процесора при греенето освен бързо падащата батерия се наблюдава и лаг.
Нека да се изкажат геймърите, които са опитвали на 8 Про да играят нещо тежко, което на по-слаби куалком процесори си върви гладко.
Аз съм с ноут 8 про и има едно загряване на тежки игри но съм доволен от бързината и батерията. Лаг не съм усетил!
Цитирай
#29

Здравейте, получихте ли за note 8 pro miui 12? Аз още не съм... Моя е глобална версия?
Ето малко инфо за miui 12
Цък
Цитирай
#30

Изглежда още не са я пуснали актуализацията миуи 12 за нашите модели.Бях попитал във форума,но никой не ми отговори.И аз съм с глобалната версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskogrudov за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#31

Колеги все още сме в състояние на изчакване за note 8 pro.
Не дават точна информация за глобалната версия кога ще излезе.
Цък
Цитирай
#32

Здравейте, ще питам в тази тема, за да не правя нова. Ползвателите на redmi note 8 pro, какви температури достига телефона при горещ ден, когато е в джоба ви? С aida64 откривам само един сензор, май на батерията. В горещо време, без да ползвам телефона, температурата отива на 38-9 градуса. Това е близо до температурата при зареждане - 42. Иначе не мърда от 32-3 градуса при нормално ползване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Todor86 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#33

(2020-07-15, 14:05:44)Todor86 написа:  Здравейте, ще питам в тази тема, за да не правя нова. Ползвателите на redmi note 8 pro, какви температури достига телефона при горещ ден, когато е в джоба ви? С aida64 откривам само един сензор, май на батерията. В горещо време, без да ползвам телефона, температурата отива на 38-9 градуса. Това е близо до температурата при зареждане - 42. Иначе не мърда от 32-3 градуса при нормално ползване.
След 5 - 6 минути запис на 4k се случва това при мен (не един път) Случва се и при продължително ползване на навигация (Google maps)
   
Цитирай
#34

Ползвам един redmi note 8 за навигация. Седи високо на таблото на слънце, постоянно работещ мапс заради трафика и стрийминг на музика към мултимедията. Рекорда му е 56 градуса, нищо му няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#35

(2020-07-13, 16:18:04)plamen3333 написа:  Колеги все още сме в състояние на изчакване за note 8 pro.
Не дават точна информация за глобалната версия кога ще излезе.
Цък

https://piunikaweb.com/2020/07/16/xiaomi...e-tracker/
Цитирай
#36

Здравейте.
Отскоро притежавам Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Досега не бях ползвал телефон от тази марка. Още от първите минути на експлоатация смартфонът успя да ме впечатли със своята светкавична бързина. Батерията ме изненада приятно със заряда си, издържащ не по-малко от 10 часа активно ползване, което отнесено към честотата, с която аз боравя с телефона, се равнява на около две денонощия, че и повече. Дисплеят е достатъчно ярък, което осигурява комфортно виждане дори при директно слънцегреене. Картината е задоволителна, макар че ми липсва по-високата резолюция на предишният ми телефон LG G3. Друга благинка, която не спира да ме радва, е отключването на екрана с пръстов отпечатък.
Все още се приспособявам към размерите на телефона, които ми идват малко в повече, но предполагам, че с времето ще свикна напълно с тях, тъй като сърфирането и разглеждането на снимки например е в пъти по-приятно, отколкото на малък дисплей.
Наред с изброените по-горе предимства, ползвайки смартфона, попаднах и на няколко проблема. Молбата ми е ако някой знае как да ги разреша, нека да помага! Ето някои от тях:
- съдържанието на задачата от фабричното приложение "Бележки и задачи" ми се показва при заключен екран, въпреки че съм забранил това по всички начини, които открих. Не настъпва промяна дори да забраня изцяло получаването на известия от това приложение;
- настроил съм телефона да ме уведомява със звуков сигнал за пропуснати повиквания, но такъв не получавам;
- най-сериозният проблем (по мое мнение), на който се натъкнах, е невъзможността да контролирам звуците на приложенията независимо от тоновете на повикване. Иначе казано, за да намаля звуците на приложения като Viber и Messenger, е нужно да намаля тоновете на повикване, което е повече от абсурдно. Противно на очакваното звуците на тези приложения не се повлияват от скалата за медийни звуци.
Недостатък на устройството е малкият и слабосветещ LED индикатор, който през деня не се вижда въобще.
В заключение ще напиша няколко реда за впечатленията ми от камерите на телефона. Предната селфи камера снима доста подобаващо. По отношение на основната задна камера (64 mpx) мога да кажа, че имах по-високи очаквания. Съществена слабост, която откривам, е липсата на добър фокус по краищата на снимката, направена с нея. При снимането на портрети този недостатък не се забелязва. Не така стоят обаче нещата при фотографирането на документи, нещо което ми се налага да върша ежедневно. Едва сега отчитам колко полезно ми е било години наред LG-то, камерата на което в това отношение превъзхожда тази на Note 8 Pro, въпреки че резолюцията й е няколко пъти по-ниска.
Снимки с широкоъгълната или макро камерата определено ще избягвам да правя, тъй като качеството им според мен е посредствено.
Предварително благодаря на всички, които ще помогнат при разрешаването на горните проблеми!
Цитирай
#37

Налазвайте!

   

MIUI 12 за европейската версия Smile
Цитирай
#38

И при мен дойде сега!
Цитирай
#39

Аз също да се включа.И при мен дойде,но ще ъпдейтна,като се прибера от работа.Дано всичко да е наред.
Цитирай
#40

Инсталирах ъпдейта, за сега всичко е наред. Единствено частта с представянето на MIUI 12 при първото стартиране беше ужасно намазана при мен. Всичко прескачаше и не зареждаше ок. (Предполагам че днес или утре ще мина през фабрични настройки и задължително през XiaomiADBFastbootTools) Телефона работи много мазно. Забързах му анимациите през dev. Options и стана още по мазно Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#41

(2020-08-24, 10:12:34)jorimafia написа:  Инсталирах ъпдейта, за сега всичко е наред. Единствено частта с представянето на MIUI 12 при първото стартиране беше ужасно намазана при мен. Всичко прескачаше и не зареждаше ок. (Предполагам че днес или утре ще мина през фабрични настройки и задължително през XiaomiADBFastbootTools) Телефона работи много мазно. Забързах му анимациите през dev. Options и стана още по мазно Smile

Задължително ли е фабрични настройки на телефона?
Имам усещането че телефона леко лагва при отваряне и затваряне на браузъра chrome и при други приложения, при вас как е?
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#42

(2020-08-24, 10:45:55)plamen3333 написа:  Задължително ли е фабрични настройки на телефона?
Имам усещането че телефона леко лагва при отваряне и затваряне на браузъра chrome и при други приложения, при вас как е?
Никъде не пише че фабричните настройки са задължителни. За мен са препоръчителни заради разликите във версията на андроид.
Ето един клип как отваря браузърът при мен Smile
Цък
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#43

В случай такъв аз андроид не ъпдейтвам и няма смисъл от фабрични настройки.
Само Miui 11->12 .
Аз съм с андроид 10 още на първата част от ъпдейта.
И след като смених андроида от 9 към 10 му дадох заводски настройки.
Премахнах анимациите и изключих енергоспестяващия режим на телефона и изчезна лага.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#44

(2020-08-24, 12:43:39)plamen3333 написа:  В случай такъв аз андроид не ъпдейтвам и няма смисъл от фабрични настройки.
Само Miui 11->12 .
Аз съм с андроид 10 още на първата част от ъпдейта.
И след като смених андроида от 9 към 10 му дадох заводски настройки.
Премахнах анимациите и изключих енергоспестяващия режим на телефона и изчезна лага.
А при първото стартиране след ъпдейта имаше ли проблеми с "представянето" на MIUI 12? При мин липсваха някой от видеата, екрана примигваше и не виждах част от текста. Това ми наклони везните към хард ресет в най скоро време..
Цитирай
#45

При мен още няма ъпдейт, на Вива съм.

Android4e
Цитирай
#46

И аз съм на Вива Ком и сутринта получих ъпдейта,но не съм го инсталирал,защото съм на работа.
Цитирай
#47

(2020-08-24, 12:56:09)jorimafia написа:  А при първото стартиране след ъпдейта имаше ли проблеми с "представянето" на MIUI 12? При мин липсваха някой от видеата, екрана примигваше и не виждах част от текста. Това ми наклони везните към хард ресет в най скоро време.. 
При първото стартиране:
Имаше лек лаг при видео представяне на миуи12.
Текста беше четим. Примигване не съм имал и всички видеа си бяха налични. Само едно от тях беше леко размазано.
След като премина представянето и си зареди телефона всички сървиси имаше лаг .
Рестартирах и не се оправи.
Реших да премахна анимациите и да спра енергоспестяващия режим.
Възможно е това да е било проблема - енергоспестяващия режим.

(2020-08-24, 12:59:14)Android4e написа:  При мен още няма ъпдейт, на Вива съм.

Опитай да си рестартираш телефона и пусни търсене на актуализация.
Цитирай
#48

Аз да се оплача. Това ми вади очите! Искам да го махна от екрана и не виждам как и от къде..
   

Тънката лента под клавиатурата.. стои на всеки екран :/

След като върнах обратно бутоните гадната лента изчезна..
   
Тоест, проблема ми е в това, че използвам жестове вместо бутони.. Явно ще трябва да свиквам с новите неща :/
Цитирай
#49

Няма и няма нищо при мен.

Android4e
Цитирай
#50

(2020-08-24, 16:47:59)Android4e написа:  Няма и няма нищо при мен.
Това го пуснах и в другата тема.. (няма да се разсърдя на модераторите ако ми изтрият някой от поставете)

Ето го моя файл (изтеглен сутринта) с който си ъпдийтнах телефона. Не съм сигурен дали може да го изтеглите и сложите в папката downloaded_rom и ъпдейта да се инсталира.

Но ето линк: Цък
Слагайте го само на V11.0.3.0 QGGEUXM

Не нося отговорност ако нещо се случи..

Ето линк и от групата в телеграм 
miui-blockota-begonia_eea_global-V11.0.3.0.QGGEUXM-V12.0.1.0.QGGEUXM-ed2497a900-10.0.zip

И Recovery ROM
miui_BEGONIAEEAGlobal_V12.0.1.0.QGGEUXM_e4d77d5d00_10.0.zip
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)