Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note8 Pro - новини, ъпдейти, лични впечатления и коментари
#76

(2020-09-02, 19:32:16)Dushanov написа:  Колеги, след ъпдейт до 12 miui EU (при редми ноте 8 про) установих следните проблеми:
1. по-слаб обхват (вкл. нет и разговори)
2. НЕвъзможност за активиране на VolTe и LTE от където и да е( с кодове и др.).
3. Нямам опция за активиране на LTE от настройки
4. Нямам опция за камерата за показване на "час и дата"

п.с. 12-ката започва да ме дразни

Колега по т.4 има възможност
Отваряш камера отиваш в настройки след това избираш воден знак (watermark) и активираш първото.
Цитирай
Аксесоари
#77

Ето ти кодовете,при мен работи безпроблемно


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#78

(2020-09-04, 17:53:06)ibrahim79 написа:  Ето то кодовете,при мен работи безпроблемно

Vowifi не е ли само за Виваком?
Цитирай
#79

Може и така да е,аз съм на Виваком
Цитирай
#80

След последния ъпдейт батерията започна бързо да пада.Преди изкарвах между 50-60 часа,сега 30 часа трудно.
Едно и също правя с телефона,дори съм намалила разговорите и пак бързо заминава.
Някой да има наблюдение или да даде идея.
Благодаря и хубав ден.
Цитирай
#81

(2020-09-06, 09:51:36)6murdi написа:  След последния ъпдейт батерията започна бързо да пада.Преди изкарвах между 50-60 часа,сега 30 часа трудно.
Едно и също правя с телефона,дори съм намалила разговорите и пак бързо заминава.
Някой да има наблюдение или да даде идея.
Благодаря и хубав ден.

Връщане на андроид 9 и миуи11...тва е!

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#82

Някъде ръководство за връщане.
Много ли е сложно,че до сега не съм го правила,а не знам дали на някой ще му се занимава по сервизите.
Цитирай
#83

Стъпките са отключване на буутлоудъра и след това с Ми флаш се слага по-стария ром
Цитирай
#84

И аз да се включа малко с проблем.. след последния ъпдейт се наканих и направих фабричен ресет на телефона и  сега при всеки рестарт ми излиза това досадно съобщение:
   

имам някакви бегли спомени че като купих телефона имах същия проблем с активирането на сим картата но сега не успявам да го направя... Ако някой от вас имал подобни проблеми моля да помогне Smile
Не ми е проблем да изключа опцията за откриване на устройството но пък не дай си боже го загубя или го откраднат...
Цитирай
#85

имаш си алтернативно google find device, което също трябва да е включено.
А иначе щом не намира мрежа трябва да се опита и на wifi и вероятно с vpn.
също трябва да видиш да нямаш забрана от оператора да пращаш международни смс-и
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#86

plamen3333, точно е всичко! Благодаря!

jorimafia, след "хард ресета" и при мен се получи така! След няколко ъпдейта на приложенията от гугъл стор и рестарт (1-2 дни) вече го нямаше предупреждението. И сега всичко си върви без проблем по телефончето.

suffer, би ли ми/ни обяснил (ако си запознат разбира се) защо от телефоните ни трябва да се праща SMS до някъде си извън България.
Това ми се случи и при Redmi Note 7 преди няколко месеца и сегашния ми Redmi Note 8 PRO. Кое приложение ги праща тези SMS-и?
Цитирай
#87

Самата свързаност с mi account-a ги изпраща тези sms-и.
Трябва да се сложи нещо за следене на трафика и нещо, което да логва какво правят приложенията, за да се проследи точно кое и кога и до къде ги праща,
Обикновено можете да видите във фактурата номерът, към който е пратено.

Идеята е като се постави друга карта в телефона да не може да се работи с нея докато не се оторизира от акаунта, което е още една защита.
Дали обаче това е китайска приумица или хитър начин да си запазите телефона (ако сте без пръстов отпечатък, парола, рисунка за влизане) - не мога да кажа.
Даже в дадения момент не съм сигурен дали има как да се спре освен при първоначалната настройка.
Мисля че е обвързано с Mi message (услугата между хора с ми акаунти да си пращате безплатни смс-и по мрежата (wifi или мобилна). И също трябва да е обвързано със синхронизацията на SMS-ите.

Така че.. не смятам, че успях да отговоря на въпроса, но това знам към дадения момент
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#88

(2020-09-08, 07:49:49)suffer написа:  имаш си алтернативно google find device, което също трябва да е включено.
А иначе щом не намира мрежа трябва да се опита и на wifi и вероятно с vpn.
също трябва да видиш да нямаш забрана от оператора да пращаш международни смс-и

Мен ме таксуват, но не изпращат съобщения ( или поне така ми казват от xiaomi) не знам дали ако махна номера от акаунта и го активирам повторно ще с оправи.. На косъм съм да пусна заявка за отключван на буутлоудъра и да флашна някой къстъм ром...
   

Току що пробвах пак и си активира... Вече и аз не знам да се оплаквам ли, да се радвам ли...
Цитирай
#89

suffer, Благодаря!
Колеги, имам друг въпрос: каква е разликата в "изчистване на кеша" при 2-те икони?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#90

Първата чисти отворените приложения в таск мениджъра, а втората чисти и ненужни файлове обвързани с деинсталирате приложения или кеш на самите приложения
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#91

Здравейте, при вас как се държи батерията след последният ъпдейт?
Цитирай
#92

Колеги, след ъпдейта до 12 вече имам опция за запис на GSM номер и име по избор: МИ акаунт, гугъл контакти, СИМ 1 или СИМ 2! Това вече ми хареса!
Но моля, предложете приложение, което да записва разговорите!
Благодаря!
Цитирай
#93

(2020-09-17, 10:33:20)Dushanov написа:  Но моля, предложете приложение, което да записва разговорите!

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98146

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#94

Здравейте. Днес забелязах, че първенец по точене на батерията е Система Андроид? Нормално ли е това и как да се оправи? Обикновено екрана е номер едно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#95

Екранът е според това, колко дълго е работил физически. След него е всичко останало. Тоест, ако не си го ползвал, няма как да е първенец...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • gothicmanbg
Цитирай
#96

На някои налагало ли му се е да спира опцията "MIUI optimization" в developer менюто? След като я спра и пусна отново - затрива всички запазени права на приложенията.. и всичко започва да ми пита отново дали да ползва камера, дали да чете от паметта на телефона.... Има ли как да си избегне това  настройване на права?
Цитирай
#97

Аз нямам оплакования засега от Miui 12, направих и хард ресет и лети телефонът.

Но едно нещо не ми е ясно - при хард ресета влязох с wifi, но защо инсталационните пакети се теглят от мобилния интернет?! С тази сим карта, която е в xiaomi-то нямам план за мобилен интернет и много яко се набутах. Нали уж wifi е приоритетен...
Цитирай
#98

И аз съм ок след пследния ъпдейт до 12-ката. Не съм юзабелязал някакви проблеми, без да праявя хард ресет. Единствено за батериятя не мога да разбера дали аз го ползвам повече или пада по-бързо. Иначе си го ползвам активно, но не съм седнал да засичам.

Android4e
Цитирай
#99

Отключих буутлоудъра преди малко. Моля ви да ми дадете линк за eu ром за Remi note 8 pro 6RAM, 128 ROM
и начин на флашване.
Благодаря предварително!

P.S. Намерих това. Дали е ок? Фастбоот!
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/b...0.QGGEUXM/

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128
Цитирай

(2020-09-30, 13:51:32)gothicmanbg написа:  Моля ви да ми дадете линк за eu ром за Remi note 8 pro

https://xiaomi.eu/community/threads/xiao...ort.53542/

Предполагам, че питаш за xiaomi.eu щом си отключвал буутлоудъра.
А за официален:
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900375

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • gothicmanbg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)