Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Хуавей Нова 5Т -резултати,съвети,коментари !
#1

Нека в тази тема да се обсъжда как се държи батерията на Хуавей Нова 5Т и да се дават насоки за по-добър живот на батерията.

Телефона е на 2 седмици, обновен до Андроид 10!
Без енергоспестяващи режими !
Включени Wi Fi,мобилни данни и гпс.
Яркост, автоматичен режим,като в повечето случаи е била на минимума!

Малко по късно резултата беше такъв и после го включих да се зарежда.Рядко давам на батерията да пада под 20% не било добре за батерията !


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-12-19, 23:23:19)ilii4o85 написа:  Нека в тази тема да се обсъжда как се държи батерията на Хуавей Нова 5Т и да се дават насоки за по-добър живот на батерията.

Телефона е на 2 седмици, обновен до Андроид 10!
Без енергоспестяващи режими !
Включени Wi Fi,мобилни данни и гпс.
Яркост, автоматичен режим,като в повечето случаи е била на минимума!

Малко по късно резултата беше такъв и после го включих да се зарежда.Рядко давам на батерията да пада под 20% не било добре за батерията !
Колега постигате доста добри резултати.
Аз съм стигал до около 7 часа на екран. 
Ако задам сериозна оптимизация на батерия ми спират известията за пропуснати повиквания и други известия. Спирайки оптимизацията на батерията за някои приложения, за да имам известия пада по-бързо, въпреки, че е поставена на енергоспестяващ режим.
В момента качвам данни, след като вчера снимах около 80 броя снимки и постоянно ползване през деня на 4G + мобилна връзка за мобилен интернет и вечерта Wifi, гласови обаждания над 1 час.
   
   
   
Цитирай
#3

Неделята ,прекарах в къщи . Ето резултата на Wi fi .


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#4

Аз трудно докарвам повече от 6 часа и нещо на включен дисплей. Може би с WiFi има шанс да стигна и над 7 часа, но включа ли мобилен интернет с 4G+ няма шанс. Ако има и разговори пада на 6 часа със сигурност.
По ми е интересно дали използваш сериозно оптимизиране на батерията или си го използваш без него?

   
Това е след основно използване на мобилен интернет

   
Цитирай
#5

Никакви енергоспестяващи режими !
Ползвам повече Гугъл хром ,за ровене в разни форуми .
Цитирай
#6

(2020-02-27, 20:57:41)ilii4o85 написа:  Никакви енергоспестяващи режими !
Ползвам повече Гугъл хром ,за ровене в разни форуми .

Моята батерия дори с енергоспестяващ режим не държи чак толкова. Направили ли сте някакви специфични оптимизации, за да докарва повече време?
Цитирай
#7

Вчера и днес си бях в къщи е ето резултата !


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#8

(2020-03-15, 13:27:44)ilii4o85 написа:  Вчера и днес си бях в къщи е ето резултата !
При мен максимума е 8 часа и нещо. Но аз използвам доста и мобилни данни, което определено доста по-бързо намалява часовете работа. Виждам, че при вас е повече и основно Wi-Fi, минимално разговори вероятно, съдейки по графиката за използване на мобилната мрежа.
Цитирай
#9

Ето и моят резултат, телефона го имам от 4 дена, какво мислете добре ли е


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#10

(2020-04-28, 06:41:58)don1 написа:  Ето и моят резултат, телефона го имам от 4 дена, какво мислете добре ли е
Лично аз смятам, че е добре. Два, три пъти бях постигнал 10 часа на включен екран, но вероятно с по-малко използване на връзките за интернет. Между 8-10 часа е нормално. Сега сякаш с последното обновяване по сигурността, изкарва малко по-кратко.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Аз трудно докарвам до 7 часа екран...


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#12

(2020-05-24, 18:21:45)wasntmeer написа:  Аз трудно докарвам до 7 часа екран...
При нормален режим на батерията е толкова. При енергоспестяващ се стига над 8 часа.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)