Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi CC9 PRO Global ROM или Note10 Global version
#1

Здравейте,
Имам нужда от вашия съвет.
Искам да си купя mi note 10 (cc9 pro).
Въпроса е, че cc9 pro с 8GB, 128 GB с global rom струва около 440 usd.
Но това не е global version....
Ако искам global version трябва да платя 1000 usd за mi note 10, 8gb, 256 gb
Не бих дал толкова пари за телефон.

Зачитайки се по-подробно разбрах, че global version  имат band B4, B20,  които телефона с global rom няма .
Може ли да ми обясните дали b4, b20 се ползват в България?
Какви са слабостите на телефон,  който бе е global version, но има global rom?
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Разгледай Българскиге онлайн магазини, има вече и MI NOTE 10 PRO 8/256. Така че си прецени сам.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#3

За такава голяма разлика в цената не си струва глобалната версия. Взимай китайска, откл буутлоудъра и мяташ едно xiaomi.eu.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#4

Здравейте,
В бг цената е висока...и все пак какви са слабостите на телефон, който не е global version, но има global rom?
Цитирай
#5

Какво ще ги правите тези 8gb рам? Глобалната версия със 6 рам е към 400 долара с разните купони.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#6

(2019-12-20, 14:59:23)airbus написа:  Какво ще ги правите тези 8gb рам? Глобалната версия със 6 рам е към 400 долара с разните купони.
Е... има разлика във скоростта между 6 и 8 гб. Колкото повече, толкова повече
Цитирай
#7

Има то, грънци.
Ако не е тайна, защо си решил да набиваш толкова пари в среден модел телефон, заради камерата ли? И
Цитирай
#8

(2019-12-20, 15:25:55)MapTo_D написа:  Има то, грънци.
Ако не е тайна, защо си решил да набиваш толкова пари в среден модел телефон, заради камерата ли? И
Камера, издържлива батерия...За 800 лв ти какъв телефон би си купил?
Цитирай
#9

Не се залъгвай за батерията, голяма е, но се представя къде къде по-зле от телефони с по-малки батерии /пак xiaomi/. Явно оптимизацията доста куца. За камерата не знам, уж сред най-добрите трябва да е, ако се гледа един сайт. Но пък при тестове, тестера казва - снима добре...понякога. Но пък може той да не се справя добре.
Иначе за 800лв бих си взел Mi9, поне ще знам, че е /беше/ с топ чип и ще върви гладко и мазно минимум 2 години. Но няма да го взема, понеже не ми допада. Чакам си търпеливо февруари, да видя какво ще представят, ако не си харесам нищо си взимам един S10e, като най-компактен и си свиркам.
Успех с покупката, каквото и да решиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#10

Ако искаш батерия и Редми 8А има много голяма батерия.
Камера и Шиаоми не вървят заедно, искаш ли хубава камера взимаш Айфон или Пиксел.
За 800лв бих си взел Mi 9t Pro, супер модел 855 процесор, цял екран без изрезки, прилична камера и страхотна батерия.
Ако искаш Китайска версия и рамта те блазни има 8/256гб.
Не си давай парите за този среден клас телефон...все пак ние не сме никои да ти казваме за какво да си даваш парите, но прегледай и още мнения.
Може и едно К30 4G 8/256 цената му е, 325 долара, плюс доставка 30 долара това прави 355 долара.
Което е около 600лв... 120гхз екран, яка батерия, камера 64мп много памет, много рам, процесор като на Mi Note 10.
Избор много, но 1000$ за средняк, не не не и не...(поне не и аз).
То за 1000долара ще вземеш Note 10+.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • erkamu
Цитирай
#11

Накарахте ме да се замисля...
Може ли линк към ми 9t prо 8/256 и към
К30 4G 8/256 цената му е, 325 долара.
Нещо не мога да ги намеря.
Цитирай
#12

Mi global aliekspress

Докато приказваме цената паднала:
US $312.99 | New Original Xiaomi Redmi K30 8GB 256GB 4G Smartphone Snapdragon 730G Octa Core 64MP Camera 120HZ Fluid Display 4500mAh

https://a.aliexpress.com/EXB6q8bQ

И ето за k20 pro, имаше 8/256 ама са свършили явно, искаш ли глобална версия трябва да си инсталираш.
И зарядното е с преходник към нашите контакти.

US $345.99 | Global ROM Xiaomi Redmi K20 Pro 6GB 128GB Smartphone Snapdragon 855 Octa Core 4000mAh Pop-up Front 48MP Rear Camera AMOLED 6.39"

https://a.aliexpress.com/nnoJ9dy4
Ето и глобалка това е k20 pro, но с друго име 9t pro.
US $395.00 | Global version Xiaomi Mi 9T Pro 128GB 6GB (Redmi k20 PRO )  Mobilephone Snapdragon 855 4000mAh  48MP Rear Camera AMOLED 6.39"

https://a.aliexpress.com/4EKA8psU

Има и k30 5g по-силен процесор 5g, 30 вата зарядно.
Малко по-скъп с 50-100 долара.
Абе разгледай.

Едит:
Цената на К30 8/256 падна още, на 306$, чудя се дали да си поръчам един защото 100% цената утре ще е друга, доста по-висока.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

(2019-12-20, 16:07:38)Victormihov написа:  Камера и Шиаоми не вървят заедно, искаш ли хубава камера взимаш Айфон или Пиксел.

От поне година насам си има поддръжка на Google camera само с инсталация на приложението.
Ако и с нея не снима чак тогава може да се решава "проблема" със смяна на марката.
Цитирай
#14

С нея и без нея все тая.
Снимките не може да се сравняват с Айфон или Пиксел (дори старите модели).
Снимките са задоволителни и стават- това е.
Който снима децата си като мен с телефона, иска нещо качествено, защото е за "кратко", бебетата растат бързо, тези моменти не се връщат, искаш сега и веднага, не след 5 месеца като дойде новото Шиаоми или друго измислено име.
НЕ е пейзаж или забележителност, дето и след 5 години ще е пак там.
Това е причината скоро да махам Самсунга, макар, че е супер телефон, но Самсунг телефоните и те не снимат перфектно, за жалост.
Имаме няколко Шиаомита в семейството и от двете страни, снимат ДОБРЕ, но са далеч от Айфон X, например.
Знам, че ще изкарате сега хиляди статистики и хиляди сравнения, но не е нужно.
Човек, ако няма деца, няма да ги усети тези неща- ЯВНО...не знам.
Купувайте си каквото искате, аз говоря от лична гледна точка, за жалост Китайски телефон и хубава камера, рядко върви добре ръка за ръка, може би Huawei, но такъв съм нямал- та нямам мнение.
Със здраве колеги.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Няма да вадим сравнения. Всеки се шири според бюджета си.
Ноут 10 е скъп и ако ще даваш 1000лв е добре да се огледаш и за алтернативни решения.
Просто казвам, че има достъпен софтуер, ако не харесвате какво прави стоковото приложение на телефона ви.
Аз НЕ ползвам Google Camera.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#16

Здравей!Моето уважение,но не си прав - Който желае хубава камера трябва да си купи фотоапарат или камера.Няма телефон,който да снима на нивото на фотоапарат без значение кой какво ще твърди.

А отностно сравнението между шайоми и Ифон според мен Ифона е по-добър само в отношения - звук и баланс на цветовете при дневните снимки(не мога да кажа,че са по истински,но са по приятни за окото).При всичко останало нещата са на кантар или с предимство на шайомито(ако добавим и GCAM в уравнението разликата се увеличава в полза на шайомито).Знам,че на повечето хора им е неприятно да се съгласят,че прехваления ифон не е най-добрия телефон вече,но за съжаление от както Джобс почина политиката на компанията се насочи само към печалба.Не случайно и резултата на камерата на Ифон в Dxo излезна толкова време след пускането на модела на пазара.
Цитирай
#17

(2019-12-20, 19:38:33)Victormihov написа:  Едит:
Цената на К30 8/256 падна още, на 306$, чудя се дали да си поръчам един защото 100% цената утре ще е друга, доста по-висока.

Няма да избягат 120хц.  Цените ще се сринат след новата година. Продали са символични бройки. Тепърва ще излизат разните модификации - pro, t, s.........

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#18

Бяха пуснали запечатана бройка Mi Note 10 Pro 8/256GB с 2г. гаранция към оператор за 950лв. Аз я сварих обявата, но не ми беше нужен. Честито на печелившия. Оглеждайте го този ОЛХ, изпадат добри оферти Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)