Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон да избера. Р30 pro или mate 20 pro
#1

Здравейте колеги! Пред дилема съм. Ще купувам телефон за дъщеря ми. Държа на хубава камера, отколкото на параметри. Тези два телефона ми се струват с най- добрите камери. Вие кой ще препоръчате. Може да предлагате и други марки и модели. Благодаря Ви!

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
Аксесоари
#2

P30 има малко по добра камера заради Zoom-a

Mate 20 има FaceID и стерео звук.

и двата ги имам вкъщи, които и да избереш няма да сбъркаш

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Аз бих избрал p30 pro, разликите от към характеристики са минимални, изглежда ми на мене по нежен, и на визия ми допада повече, за дъщеря ви според мене ще е идеален. Но като цяло който и да вземете няма да сгрешите. Важното е на нея да и хареса.
Цитирай
#4

И за мене П30 Про е по-нежен и по-красив на външен вид . Да не говорим , че е по-нов модел което си е плюс !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#5

Huawei P30 Pro според мен е по-добър, както се каза, е и нов и има по-добър характеристики, а и повече ъпдейти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Благодаря ви! Явно ще е р30 pro.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#7

Позволете ми да не се съглася, П30 Про за мен е по-грубоват, за момиче споре мен Мейта е по-удачен, но, най-добре заведи дъщеря си в някой магазин, да ги види реално и тя да избере, все пак тя ще го използва.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#8

(2019-12-22, 16:30:16)hazART написа:  Huawei P30 Pro според мен е по-добър, както се каза, е и нов и има по-добър характеристики, а и повече ъпдейти.

по добри характеристики? Сериозно.. я сподели ?

Мога да ти кажа,че има доста по малко feature-и в сравнение с мате 20 про .

на p30 Pro както казах по горе:
ЛИПСВА Led notification light
ЛИПСВА Face ID
ЛИПСВА стерео звук.
По ниска резолюция на дисплея в сравнение с Mate 20 Pro.

да не продължавам,че може и още да се сетя.

Mate сериите винаги са били с повече Features от P сериите.
При P се залага главно на Камера, затова и там са по добри камерите, но по завършеното устройство със сигурост е Mate 20 Pro.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#9

Да събудя малко темата. Щото предполагам има и други колебаещи се. Имах Мейта, после минах през няколки Самсунг, сега съм с Р30 pro. Мейта е не само по завършен, ами си е направо най съвършения телефон и към момента на пазара. Има абсолютно всичко в него. На P30 му липсва стерео звук, проблем за мен е тоя измислен говорител вграден в екрана - трудно го нацелвам на ухото след 2 мес. ползване. Малко по широк е и за мен това е неудобство. Камерата не е чак толкова подобрена. До 5х зуум са равни. И дизайна на Мейт по ми харесва със симетрията отзад. Тия камери в колонка в ъгъла станаха егати клишето.
Но P30 е по нов модел, получава първи ъпдейти и това е много важно за мен. А, и има червен цвят. Та затова съм с него.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#10

(2020-01-26, 12:41:47)Bavarche написа:  Да събудя малко темата. Щото предполагам има и други колебаещи се. Имах Мейта, после минах през няколки Самсунг, сега съм с Р30 pro. Мейта е не само по завършен, ами си е направо най съвършения телефон и към момента на пазара. Има абсолютно всичко в него. На P30 му липсва стерео звук, проблем за мен е тоя измислен говорител вграден в екрана - трудно го нацелвам на ухото след 2 мес. ползване. Малко по широк е и за мен това е неудобство. Камерата не е чак толкова подобрена. До 5х зуум са равни. И дизайна на Мейт по ми харесва със симетрията отзад. Тия камери в колонка в ъгъла станаха егати клишето.
Но P30 е по нов модел, получава първи ъпдейти и това е много важно за мен. А, и има червен цвят. Та затова съм с него.
Аз също ги имам и двата, и съм на мнението, че P30Pro е по добрият телефон, а точното място на камерата е в ъгъла. Хората са казали - вкус другар няма, затова не е редно да генерализираме.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
#11

Здравейте, колеги! Аз съм с P20 Pro в момента и ми предстои смяна. Дилемата ми е между P30 Pro и Samsung Galaxy Note 10. Прочетох тук и за Mate20 Pro. Не ме притесняват размери, предпочитам голям телефон. Открих обаче че LED нотификациите са махнати едва ли не от всички нови модели, което ме изумява и е страшно неудобство, но това да е проблема. Не знам кой да избера, добре ще е в помощ на моя избор, тези от вас, които ползват или са ползвали някой от тези модели да сподели мнение. Много ще ми помогнете! Гледах клипчета, интересуват ме камерите, разбира се, може би най-много от всичко. Иначе ползвам браузър, някои момичешки приложения, не ми трябва за игри и някакви сериозни други дейности.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Ноут е телефона. Разцъквал съм неведнъж на приятел, извода ми е, че чакам следващия и го взимам. Няма място за сравнение, фен съм на хуауей, но това е най-доброто на пазара в момента.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

Ако те интересуват най-много камерите взимай P30 pro Smile
Цитирай
#14

Хихи, знаех си, че ще получа и поляризирани мнения.  Tongue 
Работата е там, че изгледах купища клипове и определено има маалко изоставане на P30 pro от Galaxy Note 10 и то точно в камерата... Особено в клиповете. Не, че правя основно клипове, ама е осезаема разликата. 
Преди P20 Pro бях Galaxy S7 Edge, така че аз съм си фен и на двете марки, но определено виждам разликата в камерите... Според мен тази на P20 Pro е леко прехвалена. Когато го купих, два часа след това исках да го върна. S7 Edge още е вкъщи и имам стабилна база за сравнение. Ще ми се този път като ще давам толкова пари, да е за нещо, което наистина си струва. Даже iPhone 11 загледах заради пуста камера, ама си обичам Android и не обичам да боравя с iOS, та за сега отпада.
Трудно вземам решение, но наистина ще ми е от полза всяко мнение, ама така, ако може малко по-аргументирано. Това е телефона, защото ... ?

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Ноут 10 е телефона , защото има писалка , по-добра камера (според мене) , по-добър дизайн , по-богат откъм функции , по-добър дисплей , повече рам (12ГБ) , повече вградена памет (256 GB) и така нататък , но пък цената е малко по-солена за Ноута . Ти си преценяш . Самсунг не са за подценяване . Да не говорим , че Самсунг имат доста добри функции заместващи липсата на лед нотификациите като Edge lightning и тем подобни .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#16

P30 pro също има версия с 256 ГБ ! В крайна сметка, поне според мен, който и да вземеш ще е добър избор Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Аз съм за P30 Pro.Прочети мнението на justvank0 в раздел Преброяване собствениците на Huawei P30/P30 Pro пост #60

2019-11-10, 15:15:12 Камерите съм ги сравнявал на моя Р30 с Нот 9 и Huawei беше по добър в снимките, цвета е по истински и са по ясни.С 10 не съм ги сравнявал.А и цената е в полза на Р30 Про
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

А защо не изчакате скоро излиза Galaxy S20 и P40 серията? Аз също съм се ориетирал към смяна на, но ще изчакам.

Huawei P20 PRO
Цитирай
#19

Много ви благодаря за мненията! Аз не бързам, ще изчакам, но ми е полезно всяко мнение, което ще прочета.

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

Samsung Galaxy Note 10 е компромис, няма слот за microSD, по-малка батерия, по-малък екран, по-малка резолюция, по-малко камери, по-добре си вземи Huawei P30 Pro защото е истински флагман. Не че Samsung Galaxy Note 10 не е флагман, но истинския флагман е Samsung Galaxy Note 10+. Този е с окастрени характеристики, виж и Samsung Galaxy S10+, но като цяло ако искаш истински флагман от тези Samsung Galaxy Note 10+.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Аз имам Mate 20 Pro и Note 10 + и лично за мен камерата на мейта е с повече фийчъри от тази на ноута, както и качеството на основната камера е в полза на мейта при дневните снимки. За нощни снимки и видео не съм сравнявал. Също така най-големият минус на камерите на ноута е че само основния сензор може да снима в RAW, докато при хуавей това го има при всичките сензори. Като цяло ползвам мейта за основен телефон и камера, ноута за бележник - за това е несравним, стилуса е незаменим.
Цитирай
#22

До скоро и аз бях фен на Samsung. Имах S10E, после S10. Вярно, хубава изработка, хубава камера, но... Пътувам често из страната и забелязах, че тези модели имат проблем с обхвата - мрежовия и wi-fi. На едно и също място аз със Samsung нямах обхват, a друг човек с Huawei P9 lite имаше почти идеален. Уточнявам - и двамата сме на един и същ оператор. Смених Samsung-а с Huawei P30 pro и засега нямам проблеми с обхвата. Samsung за мен не са с нищо по-добри от Huawei. Има неща които са изпипани при едните по-добре, но е въпрос на свикване с интерфейса и настройките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на AD_Ofink за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

P30 Pro ще е! Утре отивам да го взема и ще се местя в този раздел. Преминах за малко и през идеята за iPhone 11, но бързо ме вразумиха...
Благодаря ви за мненията, момчета!

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

Аз съм и с двата колега както се вижда от подписа. Три месеца изкарах с Хуавея, но накрая реших да си взема мечтания айфон. Честно казано не знам как да дам обектовно мнение тъй като имам пристрастия към айфона. Дисплея на хуавея е доста по остър като цветове от на айфона. Бялото е мноооооооооооого ярно бяло ако държиш на това. Аз имам много чувствителни очи и с хуавея дори съм ревал докато пиша. Буквално светлината ми боде, а не обичам черната тема. Камерите са почти идентични. Хуавея бие със зума, на айфон не се губи толкова качеството като цумнеш снимката. Предната камера на айфона е много по добра. Имаш стерео на айфона на хуавея не. Айфона като звук е много по добре. Слушам музика с Galaxy Buds, понеже бях с NOTE преди. Ами с едни и също слушалки през айфона се чува много по добре. Батерията на айфона е по добра. На хуавея е чук, на айфона два чука. Друго не знам какво да ти кажа, освен ако си свикнал на андроид ще направиш перфектния избор ако вземеш хуавей. В момента мисля че е по добър избор дори и от NOTE 10+. Аз самсунг повече няма да си взема, а бях луд фен. До някаква степен и от хуавей се разочаровах. Прекалено китайско и недоизкусорено ми идваха някакви неща за това и си взех айфона. Там всичко е 100 процента по моя вкус и изисквания. Бих те посъветвал да изчакаш малко за п40 про, но той ще е без Google Apps така че по добрия вариант е п30 про.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
[-] 1 потребител изказва благодарност на justvank0 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

Купих го вече, от 4 дни съм с него - P30 Pro избрах след всички размисли и съвети от колегите тук. Доволна съм!

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)