Анкета: Избор: - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Fossil Gen 5
25.00%
4
25.00%
Samsung Galaxy Watch
37.50%
6
37.50%
Huawei Watch GT 2
37.50%
6
37.50%
Garmin Vivomove HR
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на smartwatch до 400-500 лв ( /Fossil/ /Samsung/ /Huawei/ /Garmin/
#1

Здравейте,

Обмислям покупка на smartwatch и се чудя между няколко модела. Бюджета е около 400-500 лв и ще се ползва с устройството от подписа (поне на първо време). Искам да отбележа, че не търся спортен часовник, а нещо функционално.

Samsung Galaxy Watch - само с този smartwatch съм имал контакт и ме кефи това с bezel-a, но ми се струва твърде голям сякаш. Като цяло изглежда приличен избор.

Fossil Gen 5 - модел от тази година с по-добър хардуер и използва Wear OS вместо TizenOS при Samsung Galaxy Watch. Fossil-a ми допада повече като дизайн. Не съм сигурен за плюсове и минусите между WearOS и TizenOS. 

Huawei Watch GT 2 - малко съм скептичен към техния OS тъй като разполага с по-малко екстри, и хардуера е слабичък сякаш, но пък има добра батерия.

Garmin Vivomove HR - малко по-старичък е от предните модели, но все пак е интересен вариант, изглежда доста компактен, доста добра батерия, но ми се струва сякаш повече като activity smartwatch за спорт и фитнес.


Някой има ли наблюдения върху тези часовници? Може би други предложения?

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
Аксесоари
#2

От тези изброени Galaxy Watch е най-добрия избор. На кратко андроид wear е бъгава все още, а хуавейската е орязана от всякъде,за това и хардуера им е слаб, но пък достатъчен за тяхната си ОС. Единствения минус на самсунг е не чак толкова голям избор на приложения. Само това не ми харесва, което все пак не е маловажно.Watch face-ве има безброй

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

И аз бях пред подобен избор, само че се чудех между fossil gen 5 и galaxy active 2. Избрах фосила само заради wear os. Да ясно ми е, че е по-бъгав, но понеже аз го взимам за известия, а със самсунга примерно, като имаш повече от едно известие на viber, няма как да ги прочетеш и да отговориш съответно. Също си мислех, че на wear os може да диктуваш на български, но се оказа в последствие (след като го поръчах), че не може. Можело е на по-старите версии на ОС.

П.П. Аз го поръчах, но чакам един познат от сащ да го донесе януари, затова няма да съм много полезен ако те интересува нещо по-конкретно за фосила.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

И според мен Galaxy Watch е най-добрият избор. Като минус бих вметнал единтвено батерията.
Всички HR часовници според мен са друг тип и не може да се сравняват с останалите.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#5

Аз се спрях на GT2 46мм. За месец ползване предимствата са по ниска цена, визия(за мен на 1во място) Разговорите се чуват перфектно, нотификациите се получават, но не може да отговориш, най-добрата батерия. За фитнес тракер е номер едно. Лица има достатъчно. Моделът е все още нов и се подобрява, но досега не съм имал проблеми.
Цитирай
#6

@kiriku като минус, но сравнено с гармина и хауейя, от на фосила е мисля по-добра.

Общо взето колегата или да взима самсунга или фосила. Това са най-фукционалните (wear os или tizen) часовници, който може да ползваш с андроид телефон. Освен проблема с известия и както писа колегата по-горе, по-малкото приложения (но реално въобще не са малко) във всичко друго самсунга е по-добър.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

Благодаря много за мненията колеги. Ако ще е Samsung Galaxy Watch обаче се чудя дали няма да има нов модел скоро и дали да не го изчакам. Galaxy Watch-a е от миналата година, но не успях да намеря някаква читава информация дали ще има скоро Galaxy Watch 2.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#8

И в момента има по-нов,но цената е друга...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

Е ако си струва мога да поотпусна още 100-тина лева.  Tooth  Предполагам става въпрос за Active 2. Виждам, че си с него колега, как ти се струва? Заслужава ли си по-високата цена спрямо Galaxy Watch-a?

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#10

(2019-12-23, 12:59:57)BloodBullet написа:  Е ако си струва мога да поотпусна още 100-тина лева.  Tooth  Предполагам става въпрос за Active 2. Виждам, че си с него колега, как ти се струва? Заслужава ли си по-високата цена спрямо Galaxy Watch-a?
Не. От Watch отидох на Activ 2 и съжалявам. Единственият реален плюс на двойката е блутут 5.0 - държи връзката на по-голямо разстояние. Другите разлики не са съществени за ежедневието, НО нищо не може да замести механичният безел.
Цитирай
#11

За мен са на кантар само заради физическия безел. Дизайна е съвсем различен, Актив 2 е по-точен в измерванията и повече рам(двойно). Актив има по-добър дисплей, моята ръка е малка и везните наклониха към актив 2. Иначе дори се нахвърлих на GT2, но с тея солети дето имам не става Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

Именно заради това се чудя дали да е Galaxy Watch - брат ми е с него и като си го сложих не ми беше комфортен много. От друга страна Fossil-a ме влече нещо, допада ми като дизайн, уж има повече глезотийки за WearOS, малко по-нов, по-добър хардуер...

Има ли някакви други алтернативи с WearOS, които да си заслужават тия пари?

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#13

И аз много гледах, сравнявах, четох и накрая стигнах до извода, че във всички имат неща, които ми харесват и трябваше да избера между тези, които най-много ще ползвам.

notifications, step tracker, pulse tracker, sleep tracker, water resistant, КОМПАКТЕН (не водомер на китката).

handsfree не ми трябва, телефона е с мен, а имам и mini слушалка (за два телефона) Nokia BH-112.
Приложения също не ми трябват на часовника, имам два телефона Note10+ и Note8.

Моят избор бе Fitbit Charge 3 Special Edition

SE заради NFC плащането, което стана едно от най-използваните от мен неща (с Revolut карта).

Взех го за €130 от fitbit.com с DHL (free) за 4 дни.

П.П.
Сега е €170

Успех

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#14

Fitbit е гривна(такава имам нося си я в определени ситуации), а темата е за smart watch.
Цитирай
#15

Малко развитие по темата: На Activ 2 вече имам няколко охлузвания по "гъзарския" извит край на дисплея. Нещо, което нямаше да се случи, ако имаше физически безел Smile
Цитирай
#16

Така е. Адски евтини материали за доста скъп часовник. Задължително трябва да се купят безели с протектори от интернет! Това му е минуса, дори хора от цял свят се оплакват.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

Използвал съм и продължавам да използвам Android Wear. Настоящият ми модел е Huawei Watch 2, но ако имам възможност бих го заменил за Ticwatch Pro заради втория екран, който дава над 20 дена работа без зареждане. Избрах часовника заради външния вид, NFC, говорител, процесора, който е специално за Android Wear, 4GB памет. Последно четох, че Fossil Gen 5 се води един от ной-добрите, макар че не знам каква е разликата с другите модели.
Цитирай
#18

(2019-12-23, 19:30:12)BloodBullet написа:  Именно заради това се чудя дали да е Galaxy Watch - брат ми е с него и като си го сложих не ми беше комфортен много. От друга страна Fossil-a ме влече нещо,  допада ми като дизайн, уж има повече глезотийки за WearOS, малко по-нов, по-добър хардуер...

Има ли някакви други алтернативи с WearOS, които да си заслужават тия пари?
Има 42мм версия на Galaxy Watch, която вече не би трябвало да ти е като водомер. Wink
Цитирай
#19

(2019-12-26, 10:35:29)sapiora написа:  Използвал съм и продължавам да използвам Android Wear. Настоящият ми модел е Huawei Watch 2, но ако имам възможност бих го заменил за Ticwatch Pro заради втория екран, който дава над 20 дена работа без зареждане. Избрах часовника заради външния вид, NFC, говорител, процесора, който е специално за Android Wear, 4GB памет. Последно четох, че Fossil Gen 5 се води един от ной-добрите, макар че не знам каква е разликата с другите модели.
Това с 20-те дни си го тествал или вярваш на маркетинга? Wink Вторият екран не дава нищо освен кофти визия, а ако ще го ползваш за обикновен часовник и ти имаш режим watch only, който издържа доста дни и си става обикновен часовник. Аз съм със същият Хуавей, колега има Ticwatch Pro, за мен вторият дисплей е безмислен - все едно имаш електронен часовник, какъв е смисълът, освен това ти влошава леко видимостта на основния дисплей... Доста се чудих дали да не взема и аз Тик-а, по-хубав е на вид, с по-голям дисплей, но Хуавея го бие сериозно в батерия - колегата едвам прави ден и половина, аз правя 3 до 4, а ползвам и Always On дисплея...
Ако се търси наистина смарт часовник - за мен Fossil е най-добър, защото има най-много интеграция с гугълските услуги и апове. Но не е сериозен ъпгрейд спрямо предният чипсет ако някой го ползва в момента.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#20

То много пушек за тоя 3100 чипсет, но в крайна сметка се оказа, не че не е сериозен ъпгрейд, а си е направо никакъв.
Цитирай
#21

(2020-01-02, 16:04:24)stenlius написа:  Това с 20-те дни си го тествал или вярваш на маркетинга?

Пробвал съм на Huawei Watch 2 режима за обикновен часовник. Показва ми 30 дни, че ще издържи, аз го ползвах 21-22 дни и ми оставаше към 10% батерия. За TicWatch 2 считам, че си прав.
Цитирай
#22

И аз си търся някакъв бюджетен смарт часовник до 100-ина лева. Обаче съм много невеж по темата. Сега ползвам смарт гривна Honor Band 5 и съм много доволен, но съм едър мъж и някак си не ми стои добре на ръката. Само поради това мисля за часовник.
Цитирай
#23

(2020-01-09, 14:19:22)donscot написа:  И аз си търся някакъв бюджетен смарт часовник до 100-ина лева. Обаче съм много невеж по темата. Сега ползвам смарт гривна Honor Band 5 и съм много доволен, но съм едър мъж и някак си не ми стои добре на ръката. Само поради това мисля за часовник.
Amazfit Pace от ОЛХ или Bip, но ако си много едър, по-добре Pace.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)