Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за покупка на Xiaomi.
#1

Здравейте,
Преди години ме посъветвахте да си взема 4х Pro и бях страшно доволен, но се понатроши, макар че още си работи безупречно, та реших, че е време за ново "ХИАОМИ".
Търся нещо от Mi серията. Много ми грабна окото Mi8 - но като видях, че е лятото 2018 се отказах. Това, че е скоро ще е на 2 години, проблем ли е?
Трябва ми общо взето читав телефон като Redmi 4x - да държи батерията и да няма разни дразнещи бъгчета. Искам просто един доволно работещ апарат, по възжмоност с добър дисплей и издъжлива батерия.
НЕ играя игри, почти не ползвам приложения. Бих искал да може да прави адекватни снимки/клипове и по възжмоност да вървят 2к клипчета на поне 60фпс(това дали има как? не ги разбирам), но като цяло ще си се ползва бабешката тоя телефон. AMOLED май е по-оферта? Искам нещо като Redmi 4x pro, да е reliable, но по-висок клас.
Бюджет: 400-900лв.
Поздрави и весели празници!
едит: мнения за 9T?
Цитирай
Аксесоари
#2

mi серията е слаба откъм батериите.Ако търсиш подобно на 4х то би трябвало да гледаш ноут серията 7,8.
Цитирай
#3

Mi9T Pro 4A батерия, OLED дисплей и влиза в бюджета с флагмански процесор, доволно памет и хранилище, камера, дизайн, разцветки...
Не знам г-н DJ какво му недолюбва...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

mi 9t е амолед ,и амолед спрямо ips lcd няма как да сравняваш спрямо разход.От опит знам от мейт 20 про (амолед) и мейт 20 ( ips) разликата при батерията е в полза на чистия мейт.
Иначе нищо против нямам,колегата е свикнал с здрава батерия.Знам разликата от 4-5 Sot и 10-12 sot колко натежава когато наистина търсиш телефон за бърникане по цял ден.
Цитирай
#5

(2019-12-24, 15:28:40)Dique написа:  Здравейте,
Преди години ме посъветвахте да си взема 4х Pro и бях страшно доволен, но се понатроши, макар че още си работи безупречно, та реших, че е време за ново "ХИАОМИ".
Търся нещо от Mi серията. Много ми грабна окото Mi8 - но като видях, че е лятото 2018 се отказах. Това, че е скоро ще е на 2 години, проблем ли е?
Трябва ми общо взето читав телефон като Redmi 4x - да държи батерията и да няма разни дразнещи бъгчета. Искам просто един доволно работещ апарат, по възжмоност с добър дисплей и издъжлива батерия.
НЕ играя игри, почти не ползвам приложения. Бих искал да може да прави адекватни снимки/клипове и по възжмоност да вървят 2к клипчета на поне 60фпс(това дали има как? не ги разбирам), но като цяло ще си се ползва бабешката тоя телефон. AMOLED май е по-оферта? Искам нещо като Redmi 4x pro, да е reliable, но по-висок клас.
Бюджет: 400-900лв.
Поздрави и весели празници!
едит: мнения за 9T?
Добър избор е 9T, но за с по-голяма батерия си изберете един от първите 8 модела

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#6

(2019-12-24, 16:05:26)tiesto_pld написа:  mi 9t  е амолед ,и амолед спрямо ips lcd няма как да сравняваш спрямо разход.От опит знам от мейт 20 про (амолед) и мейт 20 ( ips) разликата при батерията е в полза на чистия мейт.
Иначе нищо против нямам,колегата е свикнал с здрава батерия.Знам разликата от 4-5 Sot и 10-12 sot колко натежава когато наистина търсиш телефон за бърникане по цял ден.
Че 9т само 4-5 SOT ли държи? Аз с моя redmi 4x карам с 25-30% на ден, 50% ако е нон стоп на 4г.
Не ми се вярва 9т да има 4-5 часа SOT, камо ли ако му се махне блоутуеъра?
От теленор ми предлагат Redmi note 7, redmi note 8t, mi 9t. Екраните са им сходни, но 9т е АМОЛЕД. Чипсета им е различен, но не съм сигурен това мен колко трябва да ме вълнува.
Тези телефончета могат ли да пускат 1440p клипове от youtube на 60фпс?
Цитирай
#7

Как да ги пускат тия клипове, като екраните им са 1080p? Wink
Вземи си Mi9T, от предлаганите ти е най-доброто.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Ами на моя редми 4х мога да пусна 2к клип, но забива ужасно (не в ютуб, там не може) и не е синкнато с говора.
И е съвсем видима разликата в качеството на картината, просто върви бавно и несинхонизирано.
720p ми върви да речем на 60фпс, 960 на 15-20 може би и нагоре вече е кадър за кадър.
С 9Т какъв ще е случая при 2к или 960?
Поздрави!

'
Цитирай
#9

Не знам какви глупости се дрънкат за Mi 9T но аз бях скептичен към него, но стана 4 месеца го ползвам и мога да кажа.... Има 2300х1080 върви гладко видео от youtube, а SOT на дисплея правя по 6 до 8 часа... за да не дрънкам празни приказки, виж "лични впечатления Mi 9T" темата и ще видиш и в скрииншотове за батерията.
Този е за дисплея     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#10

(2019-12-25, 03:05:03)Dique написа:  Ами на моя редми 4х мога да пусна 2к клип, но забива ужасно (не в ютуб, там не може) и не е синкнато с говора.
И е съвсем видима разликата в качеството на картината, просто върви бавно и несинхонизирано.
720p ми върви да речем на 60фпс, 960 на 15-20 може би и нагоре вече е кадър за кадър.
С 9Т какъв ще е случая при 2к или 960?
Поздрави!

'
Тези телефони имат ускорение за всичко вече, със сигурност можеш да плейваш 4К дори Wink. Пита за youtube, за там ти казах, че не може, но ако си заредиш твой файл ще плейва и още как - ако със стоковият плеър не става, ще пробваш с MX Player с HW decoder+. Качеството е нормално да е по-добро, прави downsample за да го покаже на дисплея и виждаш повече детайл и острота.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#11

Благодаря за разясненията, точно преди малко гледах клипче как от 4к става 1к и се смесват 4 пиксела в 1, за да покажат възможно най-акуратната информация.
Май на 9Т съм се спрял. Жалко, че в Теленор нямат про версията, иначе нея бих си взел.
Пак ме учудва толкова малко скрийн тайм..вероятно ако се руутне и се разкарат лайната ще държи повече?
edit: за Mi А3 какво мислите? Резолюцията ми се струва малка, но пък е суперамолед?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)