Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG V60 ThinQ - слухове, спецификации, коментари
#1

Според информация от Южна Корея по време на мобилния конгрес компанията се очаква да представи V60 ThinQ - нов флагмански модел с 5G възможности. По предварителна информация устройството ще бъде оборудвано със Snapdragon 865 и ще предлага двоен екран.

[Изображение: 08f9fc09b27b76eb45f51953ac59b07e-full.jpg]

LG вече работи по нови мобилни устройства, които ще започне да презентира от началото на следващата година. Брандът чрез V60 ThinQ  ще разчита за разширяване на своето присъствие на пазара на 5G устройства, защото се очаква да увеличи доставките му в Южна Корея, САЩ и Япония. Мобилния конгрес (MWC) ще се състои през месец февруари 2020 година.

Източник: >>>>>>

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

На този етап премиум смартфоните на LG ще са достъпни само в Северна Америка и Европа като следващият флагман на компанията V60 ThinQ ще е достъпен само там и където потребителите приемат по-добре по-високите цени, а операторите са склонни на по-агресивни маркетингови кампании. На домашния си пазар корейците ще заложат на по-масови модели във високия клас с 5G свързаност, като е възможно да става дума за серията G, ако тя продължи да съществува: http://en.thelec.kr/news/articleView.html?idxno=711

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Няма начин V60 да не се продава и в родината си!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

LG V60 ThinQ 5G - Обзор

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

При LG V60 ThinQ процесът на подмяна на повечето компоненти няма да доведе до никакви трудности.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай
#6


Пълното ревю на камерата, което принципно е само за хора от Patreon-a му.
Цитирай
#7

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98962
@vargala81 Ако искаш пренесете мненията направо тук, че е подредена и не е за слухове.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Е то никой го няма за да има лични впечатления.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev
Цитирай
#9

Единствения минус ще е цената
Цитирай
#10

Мисля, че за този, който ще иска да го има и ползва, няма да е.

 
Цитирай
#11

Абе ще е. G7 го взех за 900 лева. Така че 1600 ще са ми малко в повече Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#12

За мен основния минус е размера, това непрестанно увеличаване ми идва в повече. Втори минус - няма го официално в БГ.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

https://www.anandtech.com/show/15845/mob...ew-2020-h1
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#14

[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#15

Днес моето V60 най-накрая пристигна от САЩ.

[Изображение: 52495112660_9e21e0759d_b.jpg]Fujitsu S938 & LG V60 by Georgi Georgiev, on Flickr

Още не съм го разгледал подробно, само набързо, даже го оставих да се зарежда до 100%.
Като гледам няма май никакви проблеми, външен вид-9.5 от 10, страхотно запазен.
Първите неща, които забелязах в него са:

1.Огромен смартфон! На снимката V60 е поставен върху 14 инчов лаптоп и се вижда какъв танк е.
2. Батерията пада сравнително бавно и явно ще държи здраво, което за втора ръка телефон си е доста добре.
3. Изключително бърза и плавна работа! Досега по-плавен телефон съм нямал, а съм имал и такива със 120 херца.
Не мога да го опиша ей така с думи, трябва да се усети, но е суперплавно и без забавяне. Върви едно такова мазно и гладко.

Ами тва е засега, много малко, но тепърва ще му слагам сим карти, ще ъпдейтвам и ще видя кво предлага.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#16

Честито и със здраве да си го ползваш. Колко ти излезе всичко като цена? Имаше ли митница ?

Sent from my корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#17

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98962 greensmoke може да споделяш впечатление и тук, ти ще си първият.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#18

Ганчев, ами смешна цена е, 240 мисля беше или 230 и днеска 30 лв платих на Еконт.
Но си е риск, огромен.
Пазарувам с фирма-посредник, тя се занимава със всичко-купуване, транспорт, контакт с продавач, митници, документи, всичко.
Между другото пристигна не само телефон, а също и оригиналната кутия от T-Mobile (черна, не тая цветната) и оригинално бързо зарядно, което не става без накрайник, щото е американско и е с 2 плоски метални там не знам как им се вика, дето се мушка в контакта.
Ама днеска го заредих с обикновено зарядно, не е чак някаква болка за умиране, макар да е по-бавно.

Мисля обаче да го флашвам с някой стоков Андроид 12.
Wi Fi наистина не работи, нямам и избор на мрежа (network mode меню). Засега не виждам други кусури, звъни си нормално, 4G е, а картата ми е 5G ,ама не мога да го избера, камерата бачка, всичко бачка, 8к и на ръчен режим, супер е. Но е с Андроид 10 само.
А аз искам 12.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, scorceni
Цитирай
#19

Как така и защо WiFi не работи?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

greensmoke7777 Това Американско зарядно можеш да го използваш и тук,трябва да си купиш преходник USA-BG за контакт.

Huawei P30
Цитирай
#21

Да, знам. Аз имах един HP ZBOOK 17 от САЩ, дойде с такова зарядно, ама даже с 3 такива метални.
Купих му от 3 лв един адаптер и стана.

А WIFI не работи, защото явно е заключено само към американския оператор да работи и да се ъпва чрез него.
Или , ако сега съм в САЩ, засича ,че съм там, включва се wifi и си тегля всички ъпдейти от T Mobile.
За съжаление няма как в БГ това да стане и трябва да се слага ръчно най-новия софтуер.
Другата опция е чрез мобилните данни.
Но все пак да не бачка wifi си е гадно, защото освен ,че не бачка то, също от там не работят и другите екстри-тетеринг, screen share и тн свързани с wifi неща.
Общо взето това му е кусура.

Ганчев , свързах се с този човек, наистина бая разбира и ми помогна, мерси много.
Снощи го ъпнах от Андроид 10 на 11 чрез LG Bridge. Стана още по-плавен ,но аз искам Андроид 12.
Освен това съм бил с някаква умряла латиноамериканска версия, голяма тъпотия.
Изтеглих си канадската версия на 12 , подобрена 30b, към 6 GB е.
Сега този човек ми даде нужните неща да го ъпна до 12-ката. Може да поеме и Android 13, ама още няма официален стоков ром.
Трябва само задължително първо да направя копие на системата на телефона, дори и да излезе както казват 60 gb на диска ми, защото объркам ли нещо, всичко ще се изтрие-imei, всичко. И после не ми се мисли, ще го ползвам само за камера и музика, ако изобщо успея да го restor-на, защото чета ,че е адски трудно. Трябва да се внимава.
Снощи се пробвах бая часове , ама така и не успях , явно грешно съм правил нещата, той ми обясни.
Най-хубавото е ,че след успешен ъпдейт до Андроид 12, всичко ще се оправи по телефона, в това число и wifi.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, scorceni
Цитирай
#22

Така, брикнах си LG-то
Браво на мене!
Сега е в EDL режим и ще му трябва програматор/бокс ,за да се оправи. Писах на един украинец ,който е известен с remote отключвания и оправяния на брикове, има техника и всичко, 25 долара ще ми струва, но от 3-4 дни нямам отговор.
Войната се засилва, казаха, че украинците нямат и ток, от там никакъв шанс за този човек да има интернет. Едва ли му е в момента и до оправяния на телефони, може би ще гледа на първо място как да оцелее.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • mastodon
Цитирай
#23

Оправих си LG-то.
Днес направих бърз тест на камерата му и накратко ще напиша тук резултатите от него. 
Снимките ги снимах на тъмно , за да е максимално трудно. Обработени, тествани и сравнени във Photoshop 2023.
Започвам с Auto режима. 16 mpx.
Както се вижда, снимката е тъмна, не дава почти никакви опции за редакция, почти е невъзможно примерно отблясъците да се намалят и тн. 
Сравнително добри нива на шума обаче и добри детайли.
Но никакъв шанс за добавяне на светлина в тъмното с цел показване на детайлите там, по-добър цвят и тн.
Общо взето това е най-зле!

[Изображение: Auto-16-MPX-copy.png]

Следващата снимка е отново на Auto режим, но е 64 мегапиксела. Като цяло отново изключително ограничени възможности за редакция, но все пак е по-добре обаче от 16 mpx. Тъй като се знае, че LG не блястят със снимките си на авто режим, реших да мина направо на manual mode с raw снимки.

[Изображение: 64-MPX-NO-HDR-copy.png]

Първата тук е 16 mpx raw без HDR, iso 50.
Тук вече има доста възможности за редакция.
Очакванията ми бяха големи, но накрая не останах доволен.
Да не говорим за огромния шум в снимката, който доста трудно се чисти. 
В тоя момент си казах ,че това не може да е истина и LG V60 да снима толкова зле!
И то на Manual Mode.

[Изображение: RAW-16-MPX-NO-HDR-copy.png]

Тогава реших да пробвам като включа HDR.
По принцип винаги ми е изключено.
И нещата се получиха веднага!
При 16 MPX на RAW с включен HDR се получава всъщност по-добра снимка с доста по-малко шум в нея от само 16 mpx RAW.

[Изображение: RAW-16-MPX-HDR-copy.png]

И накрая приятната изненада.
Нещо, което не очаквах изобщо.
64 mpx в HDR общо взето извади най-добрата снимка!
Много по-ярка, много по-чиста и цветна, с най-много детайл. Също и почти без никакъв шум!
Не съм вярвал ,че ще го кажа ,но в този случай автоматичният режим на LG снима по-добре от ръчния!
Поне при нощни снимки и с включен HDR.

Това е накратко от мен-ако имате LG V60, снимайте с включен HDR, и при RAW, и при Auto.

[Изображение: 64-MPX-HDR-copy.png]
[-] 5 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, greenandroid, krasimiretov, scorceni, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)