Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P Smart Z или Xiaomi Redmi Note 8?
#1

Здравейте, от може би вече 1-2 седмици се колебая между въпросните два смартфона - Huawei P Smart Z (399 лв.) и Xiaomi Redmi Note 8 (379 лв.), но така и не мога да направя решението... Big Grin  По принцип Huawei-я повече ми допада, заради изскачащата камера, и така няма камера, която да заема от площта на самия дисплей, което за мен е по-красиво и ефективно. Също така и дизайна повече ми допада. Спира ме обаче лошите отзиви, които съм чувал за бюджетните Хуавеи...било то развалени дисплеи, портове (за зареждане, за слушалки) и т.н., докато на този етап не съм чул лош отзив за хиоми, но пък и малко хора сред аудиторията ми използват такива, а и ми изглеждат по-евтини и ненадеждни, не знам. Моля за съвет, кой от двата варианта да избера, както и мнение дали този слух с бюджетните хуавеи е верен. Също така поради сакнциите в щатите срещу хуавей, има ли някакви спънки за потребителите на Хуавей там? Коя марка правят по-често актуализации на операционната система? Ще се радвам също така и собственици на въпросните модели да изразят мнение. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблеми с евтините модели не повече или по-малко от другите марки.Освен всичко имаш 2 години гаранция-за това не трябва да се притесняваш.
За санкциите е коментирано,че засяга само Mate 30 Pro,за това и масово не се предлага.Тук също няма да имаш проблеми.
За моделите бих казал ,че по-добре Note 8 Pro

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

За малко пари отгоре - ноут8 про
Цитирай
#4

Два месеца ползвам PSmart z и оплакване нямам никакво.EMUI е по-добре оптимизирано спрямо MIUI от към батерия и камери.Ъпдейте им засега са редовни.
Цитирай
#5

Note 8 Pro


Твърдо съм решен след като бях взел P Smart Z и не беше най доброто за цената си.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Ползвах два флагмана на Huawei, но си повярваха с цените и взех една Нова, защото си бях свикнал с EMUI. След няма година почна яко циклене и минах на Redmi Note 5, което и до ден днешен си бачка като самолет. Отвори ми се възможност, взех малко по-висок клас Xiaomi и дори камерата не сериозен недостатък.
Ясно е, че който държи на камера ще трябва да се бръкне за по-висок клас телефон. За останалите Redmi Note серията е доста добър избор, който вече се предлага в доста различни варианти. Все пак бих пропуснал устройство с МТК процесор.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Като собственик на huawei mate 20 и на redmi note 8t,мога само да кажа,че EMUI е много по-добър и подреден и лесен за работа от MIUI, сега за p smart z нямам наблюдения,но самата MIUI мен ме разочарова,плюс това ъпдейтите при huawei mate 20 винаги са били преди всички други флагмани и винаги точни,почти не е имало ъпдейт,който да ос*ре телефона,докато същото не може да се каже за xiaomi

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

(2019-12-29, 23:56:04)koprio написа:  Като собственик на huawei mate 20 и на redmi note 8t,мога само да кажа,че EMUI е много по-добър и подреден и лесен за работа от MIUI, сега за p smart z нямам наблюдения,но самата MIUI мен ме разочарова,плюс това ъпдейтите при huawei mate 20 винаги са били преди всички други флагмани и винаги точни,почти не е имало ъпдейт,който да ос*ре телефона,докато същото не може да се каже за xiaomi

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Още едно фенско изказване. Единствено съм съгласен, че EMUI е по-подреден, всичко друго са фантазии. От 2 месеца половината Xiaomi-та са с официален Андроид 10, докато за Хуавей има за два модела и то бета. При Xiaomi кеф ти EU, глобален или китайски ROM. Дори Самсунг ги изпревариха с ъпдейтите до десятка.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#9

Онзи ден разцъках P smart z.
Като изключим, че ми се стори доста бавен (сравнявам с MI note 3, Който е на две години)
ми допадна амолед дисплея и като цяло дизайнът с изскачащата предна камера.
В основната камера има интересни режими, но настройките на EMUI са доста постни в сравнение с MIUI.
Опитах да добавя специфичен план с мегабайти и останах неприятно изненадан колко малко контрол и опции има. Да не говорим за бърз преглед.

Та плюс е амоледа, дизайна, нфц-то, което си го има и в 8т, батерията (едва ли ще кара колкото 4500 със снапдрагон 665, но все е нещо)
Камерата не може да показва изображението на цял екран в AI режим...
и като цяло цената май е по-висока, което означава, че купувате дизайн за повечето си пари.
Мислех, че EMUI и MIUI са много подобни.
Вече не мисля така
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milss
Цитирай
#10

(2019-12-30, 22:16:32)suffer написа:  Онзи ден разцъках P smart z.
Като изключим, че ми се стори доста бавен (сравнявам с MI note 3, Който е на две години)
ми допадна амолед дисплея и като цяло дизайнът с изскачащата предна камера.
В основната камера има интересни режими, но настройките на EMUI са доста постни в сравнение с MIUI.
Опитах да добавя специфичен план с мегабайти и останах неприятно изненадан колко малко контрол и опции има. Да не говорим за бърз преглед.

Та плюс е амоледа, дизайна, нфц-то, което си го има и в 8т, батерията (едва ли ще кара колкото 4500 със снапдрагон 665, но все е нещо)
Камерата не може да показва изображението на цял екран в AI режим...
и като цяло цената май е по-висока, което означава, че купувате дизайн за повечето си пари.
Мислех, че EMUI и MIUI са много подобни.
Вече не мисля така
За уточнение- дисплея е IPS,а батерията кара колкото на Mi A3 със снап 665.
Цитирай
#11

(2019-12-30, 22:00:59)milss написа:  Още едно фенско изказване. Единствено съм съгласен, че EMUI е по-подреден, всичко друго са фантазии. От 2 месеца половината Xiaomi-та са с официален Андроид 10, докато за Хуавей има за два модела и то бета. При Xiaomi кеф ти EU, глобален или китайски ROM. Дори Самсунг ги изпревариха с ъпдейтите до десятка.
Може така да е прозвучало, но от много време следя под форума на xiaomi и съм останал с такова впечатление и все пак си купих redmi note 8t... Колкото до MIUI определено е доста объркана работата за тези,които не са я ползвали досега... И все пак е много добър телефон като за цената си

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#12

Ползвал съм евтини телефони и на двете марки. Евтиното си е евтино. G7 на Huawei и Redmi note 4 на Xiaomi. И при двата телефона един и същи проблем. Жълто петно на дисплея в района на бутоните за звука и заключването. А разликата е поне 2 години между моделите.
Относно EMUI vs. MIUI. Да, при Xiaomi има страшно много полезни настройки. Обаче контрола на работещите приложения е зле. Тия които искаш ги "защитаваш" навсякъде и пак спират, други си ги спрял отвсякъде и пак се пускат. Също така сравнявах Redmi-то с Huawei nova, който все още притежавам. И двата са с еднаква карантия. Да Redmi-то е с малко по-голям дисплей, повече памет (4/64 спрямо 3/32 при новата) и най-важното с 1000mah по-голяма батерия. Ами след всеки ъпдейт батерията ставаше все по-зле. Общо взето издържаше колкото нова-та. Като цяло най-добрите телефони са тези между 600 и 800 лева. Имат почти всичко, по-издържливи са, по-добра е изработката. Тия за 300-400 са краен случай. Над 1000 няма какво да ги коментирам. Те също имат проблеми. И проблемите при тях ти се струват още по-големи, защото си платил много пари.
Иначе от тия двата не бих избрал нито един.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 4 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • galaxian, HERUS, koprio, niksapz
Цитирай
#13

Имах възможността да разцъкам за по 10-тина минути и двата телефона, да си призная Huawei P Smart Z са го барнали на дизайн и в ръката стой прекрасно, дисплея също е много хубав, но всичко приключва тук. Определено Redmi-to се справя по-гладко със задачите, че и камерата му снима по-добре. Аз бих заложил на Redmi.
Цитирай
#14

(2019-12-30, 22:16:32)suffer написа:  Онзи ден разцъках P smart z.
ми допадна амолед дисплея и като цяло дизайнът с изскачащата предна камера.

Впечатлило те е LTPS IPS LCD Lol Lol

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

Процесорите на P Smart Z и Redmi Note 8T са почти идентични и като се има предвид, че EMUI е определено поне една идея по-изпипано, едва ли 8T ще се справя по-плавно със задачите. Може би в игрите ще е по-добре. Но като казвам по-изпипано нямам предвид само по-подредено. Живота на батерията е по-оптимизиран. И в случая (при 2 батерии от по 4000 мАч) P Smart Z може и да издържи повече. Въпреки това, Xiaomi-то дава повече за парите си. P Smart Z е по-скъп, а общо взето предлага в повече само изскачаща камера, по-добър дизайн и малко по-добър UI. Аз също не бих си купил и двата, защото Huawei станаха банални с процесора Kirin 710/710F в средния клас, а Xiaomi-то е слабо откъм контраст. Huawei в момента предлагат P Smart Pro - претоплена манджа с нова, 48 MP камера и същия куц към 2020-та година процесор. Бих изчакал за нещо по-читаво с Kirin 810.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#16

EMUI може да е само по-подредена спрямо MIUI, но идва и моментът на предпочитанията, тук грешно няма. Втората, за мен, е много функционална (не ги сравнявам) и нямам оплакване. Нито е лагава, нито е бъгава, нито пък досега съм видял бавни ъпдейти - това от моя кратък опит. Откъм камера пък съвсем няма какво да говорим, в тоя ценови клас Mi8 е по-скоро на нивото на флагманите за времето си.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)