Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-добър (балансиран) телефон до около 500лв
#1

Привет колеги, кой според вас е най-добрият(балансиран) избор на телефон до около 500лв (нов или втора ръка в много краен случай)? Тъй като се чудя дали да сменя телефона от подписа (Xiaomi Mi note 3), от който съм супер доволен и според мен за тези пари май Xiaomi Mi 9T. Вашето мнение какво е по този въпрос? Като изискване имам да е задължително двусимов, защото имам лична и служебна карта и да му кара батерията минимум 1 ден. Игри не играя, а СОТ правя около 3 часа на ден, предимно на Wi-Fi.
.
П.С. Определено без НОЧ ми допада много повече телефон, но ако си струва наистина бих го преглътнал.
Аксесоари
#2

Щом не харесваш "вежди" нямаш избор - Mi9T/K20. Недостатък му е, че няма слот за карта, но ако леко вдигнеш бюджета и го вземеш с повечко памет това не би трябвало да е фатално.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
#3

Добре си се ориентирал. То, с тия Xiaomi-та, вече почти не остана избор в ниския и средния клас, просто предлагат най-много за цената си. Само че Mi 9 серията не надхвърля ли бюджета ти? За нов телефон говоря. Иначе Redmi Note 8 Pro спокойно се взима за тази цена.
#4

В момента съм с 64gb на Mi Note 3-ката и погледнах, че имам 30 gb свободни, така че 6/64 ще ми свърши идеална работа.
Колега, чакам да видя за една отстъпка от магазин и евентуално и ддс, ако успея да взема, даже ще падна и под тази цена. Ако не успея с нещата по-горе - olx или AliExpress с DHL без митница и пак ще влезна в бюджета.
П. С. Парите не са проблем (до към 600), имам възможност да си взема и много по-скъп телефон, но при такива добри устройства в средния клас ми се вижда неоправдан разход. Камерата я ползвам супер рядко, та затова и не се хвърлям на нещо от високия клас.
#5

(2019-12-27, 08:01:11)niksapz написа:  В момента съм с 64gb на Mi Note 3-ката и погледнах, че имам 30 gb свободни, така че 6/64 ще ми свърши идеална работа.
Колега, чакам да видя за една отстъпка от магазин и евентуално и ддс, ако успея да взема, даже ще падна и под тази цена. Ако не успея с нещата по-горе - olx или AliExpress с DHL без митница и пак ще влезна в бюджета.
П. С. Парите не са проблем (до към 600), имам възможност да си взема и много по-скъп телефон, но при такива добри устройства в средния клас ми се вижда неоправдан разход. Камерата я ползвам супер рядко, та затова и не се хвърлям на нещо от високия клас.
Защо не погледнеш Xiaomi Mi MIX 2s или дори MIX 3?
Няма ноч, висок клас, керамика, добра камера, памет с твоите изисквания, редовни ъпдейти...
#6

Mi Mix 3 не звучи лошо и доста серизно бих помислил и за него, но Mix 2s го отписвам, защото е почти на 2 години модел, а и като гледам батерията му не се справя много добре. На Mix 3-ката пише в gsmarena, че е доста по-добре, а дали реално е така ще гледам ревюта и мнения, ако изобщо са обективни там...

П.С. Струва ли си според вас Mi Mix 3 5G версията спрямо обикновената, ако се реша на този модел?
П.С2. Сега видях, че 5G версията е едносимова - тоест отпада като вариант.
#7

В гсмарена има много добър phone finder tool

Ето тук може да се зададат параметри 

Тази страница например листва 224 телефона, които отговарят на следните критерии:
- макс цена 300 евро
- година 2018 +
- дуал сим
- ОС Андроид
- без ноч


Резултатът може да се филтрира още повече и да се види какво остава като варианти. Например може да се сложат изисквания за капацитет на батерия, рам, памет за съхранение, камери и т.н. Тогава вече ако се спрете върху 5-6 варианти, които покриват всички ваши критерии, мисля, че ще получите много по-адекватни коментари, вместо да се налучкват и предлагат модели, които не покриват изискванията ви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • donscot
#8

С Mi 9T определено няма да сбъркаш, особено като си свикнал вече с марката.
#9

И аз така мисля. Това ще ми бъде трето xiaomi и за момента не виждам смисъл да сменям марката, защото ми предлага това, от което имам нужда на добра цена.
П.С. Вчера ходих до един малък магазин за телефони, като целта беше да разцъкам Mi Mix 3, но го нямаше наличен, а в сайта пишеше, че го има. Разбрах обаче от момчето, което продаваше там, че е продал 10тина Mi Mix 3-ки в началото и всички след няколко седмици или месеца са имали проблем с механизма на камерата и се отказах тотално.
П. С. Започнах да се заглеждам и по Mi note 10, но трябва да отида да го видя на живо, защото не знам този ноч дали ще го преглътна (по скоро не, но все пак да видя за какво става въпрос).
Пак да кажа - бюджета може да се вдигне и 100 и 200лв, ако преценя че си струва наистина парите. Не съм сложил определен лимит, просто около 500 лв ми се струва най-нормално, а и като тръгнеш да го продаваш не си вътре с много пари Smile
#10

(2019-12-28, 09:36:44)niksapz написа:  .......
П.С. Вчера ходих до един малък магазин за телефони, като целта беше да разцъкам Mi Mix 3, но го нямаше наличен, а в сайта пишеше, че го има. Разбрах обаче от момчето, което продаваше там, че е продал 10тина Mi Mix 3-ки в началото и всички след няколко седмици или месеца са имали проблем с механизма на камерата и се отказах тотално.
......
Аз имам Mi Mix 3 почти от 1 година. Според мен това момче от магазина ти е намазало ските много здраво. Не е искал да те изпуска като клиент и ти е казал тази глупост за механизма за да си купиш каквото има в наличност.
Механизма на Mi Mix3 е по надежден от този на Mi 9T например. 
Mi Mix 3 е по тежък от другите телефони. Това се дължи най вероятно на керамиката от която е изработен телефона и магнита който държи слайд механизма.
Като изключим по голямото тегло, аз лично друг недостатък не намирам. Има топ процесор, много добър дисплей, батерията се държи много добре (въпреки малкия й размер).
Дано съм ти бил полезен. Виж всички модели които си набелязал и взимай този който ти пасне най добре в ръката и ти хареса визуално. Също така да е с добър дисплей. За ежедневните ти нужди всички ще вършат работа.

1916 
#11

(2019-12-28, 09:36:44)niksapz написа:  И аз така мисля. Това ще ми бъде трето xiaomi и за момента не виждам смисъл да сменям марката, защото ми предлага това, от което имам нужда на добра цена.
П.С. Вчера ходих до един малък магазин за телефони, като целта беше да разцъкам Mi Mix 3, но го нямаше наличен, а в сайта пишеше, че го има. Разбрах обаче от момчето, което продаваше там, че е продал 10тина Mi Mix 3-ки в началото и всички след няколко седмици или месеца са имали проблем с механизма на камерата и се отказах тотално.
П. С. Започнах да се заглеждам и по Mi note 10, но трябва да отида да го видя на живо, защото не знам този ноч дали ще го преглътна (по скоро не, но все пак да видя за какво става въпрос).
Пак да кажа - бюджета може да се вдигне и 100 и 200лв, ако преценя че си струва наистина парите. Не съм сложил определен лимит, просто около 500 лв ми се струва най-нормално, а и като тръгнеш да го продаваш не си вътре с много пари Smile

Ами защо не си земеш направо един Ми 9, има го вече и под 700 лева, а си е направо флагман..

Ами защо не си земеш направо един Ми 9, има го вече и под 700 лева, а си е флагман..
#12

Благодаря за мненията. Mi9 чист не искам заради по-малката батерия и пак ноча, който толкова не харесвам.
#13

Искаш ли само екран без капки, дупки и ночове, гледаш телефоните с изскачащи камери.
А те не са много.

Oneplus, oppo и Xiaomi.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
#14

И Huawei

Pixel 7 Pro Hazel 
#15

... Lenovo и Vivo също. Дори Samsung с Galaxy А80.
#16

Samsung изобщо не ги коментирам, че за тези пари ще е бая пръчка. При тях или най-високия клас или нищо и то само Note ми харесва. Разгледах днес в техноверигите и Mi9T и новия Mi Note 10, както и още няколко модела, но с този ноч, както си и мислех няма да се разберем. Оставам с избора си за Mi9T, като нещо, което ми направи впечатление е, че имаше бройки с по-жълтеникави екрани, а други с нормално бели и ще гледам като го взимам да не случа на "мръсно бял". Дори и така да е, ще свикна, защото като му пипнеш настройките малко се наглася, но все пак имаше разлика.
#17

Малко да изтърся праха на темата: заслужава ли си за около 400лв на няколко месеца Huawei Mate 20 (без pro) за ползване около 2 години? Досега на многократно щях да взема Mi9T, но просто с тези бъгове, които има в момента не мога да се реша. Чакам евентуален fix от xiaomi и тогава бих се навил на модела...
#18

Huawei Mate 20 е много добър телефон и си заслужава.Камерата му е много добра, батерията е много издръжлива и софтуера му е оптимизиран много добре, процесора е топ.Заслужава си защото е надежден и няма тези бъгове които ги има при Xiaomi за които се пише че имат много проблеми с андроид 10 като бързо източване на батерията и други проблеми
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksapz
#19

Благодаря за мнението колега. Оказа се, че младежът е объркал и телефонът е ползван 1 година с още 1 гаранция, а не както беше написано 4 месеца с още 20 месеца гаранция. Иначе беше с 6GB рам, а не както повечето с 4 GB. При положение, че сегашния Mi Note 3 е с 6GB не смятам да слизам на 4GB... За момента мисля, дали си струва, като покупката не е спешна и обмислям нещата.
#20

Като цяло от ползван флагман на Android не очаквай да е в като в началото. Ще му пада батерията по-бързо. Ще лагва повече, според ползването все пак, са тези неща, но аз бих си купил нов, поне да знам какво ще правя с него, а не какво е правил и как го е мъчил, и да го взема скапан.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • niksapz
#21

(2020-02-26, 19:44:30)niksapz написа:  Благодаря за мнението колега. Оказа се, че младежът е объркал и телефонът е ползван 1 година с още 1 гаранция, а не както беше написано 4 месеца с още 20 месеца гаранция. Иначе беше с 6GB рам, а не както повечето с 4 GB. При положение, че сегашния Mi Note 3 е с 6GB не смятам да слизам на 4GB... За момента мисля, дали си струва, като покупката не е спешна и обмислям нещата.
Можеш да изчакаш нещо по ново.Той ако е запазен външно си лечи иначе и мя Р30 след 40 дена ще стане на 1 година но батерията не се осеща дапада по бързо изкарва ме от3 до 6 дена в зависимост от ползването и ако го види човек няма да го различи от нов.Но всичко е относително зависи кой как го пази
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksapz
#22

Ами гледах го на снимки и пише момчето, че е като нов. Предложих му 400лв, ако се навие ще го взема, ще го ползвам примерно година, година и нещо и ще го продам и така. Поне е с 6GB RAM версията и гаранцията е към Телен*р, тоест достоверен магазин. Иначе P20/P30 не ми харесват, само Mate-a ми допада като цяло.
#23

(2020-02-26, 21:41:45)hazART написа:  Като цяло от ползван флагман на Android не очаквай да е в като в началото. Ще му пада батерията по-бързо. Ще лагва повече, според ползването все пак, са тези неща, но аз бих си купил нов, поне да знам какво ще правя с него, а не какво е правил и как го е мъчил, и да го взема скапан.
Не е баш така, особено за лагването е пълна глупост. Това как е ползван телефона влияе единствено на батерията,като е възможно и да има "screen burn" на някои места при амоледите. Възможно е износване на паметта при моделите с emmc,но това е рядкост. За 1 година, както е въпросния случай, е доста малко вероятно батерията да е дори близо до издухване. Според мен ще е на минимум 85-90% от оригиналния си капацитет,ако е ползван доста тежко. Като има и гаранция, няма проблем. Mate20 лесно ще изкара още 2 години,дори и повече. Бих казал,че и в сегашния модел на niksapz има още хляб. Лично бих изчакал още малко време за по-добър модел,но това си е до лично предпочитание. Mate 20 определено ще е достоен ъпгрейд,има и новата UFS памет,която е по-бърза и от моя опит се усеща като "ssd за телефон" в сравнение с emmc паметите.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#24

То е достатъчно да ти бави и да ти пада батерията по-бързо, но за тази цена, която ще го вземе , става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#25

Благодаря за мнението колега. В Mi Note 3-ката според мен има още доста хляб и без проблем ще изкара още 2 години, ако не сгъне батерията. Покупката изобщо не е бърза, просто ако взема друг за мен, този ще отиде при майка ми, защото тя е с P8 Lite и е много тегаво положението. По скоро даже заради нея съм склонен на ъпгрейд, иначе Xiaomi-то се държи повече от прекрасно за моите нужди и дори след вече 2 години и месец ползване, батерията с 2 карти издържа по цял ден (75-80% от времето на wifi) с по 3-4 часа SOT.

Hazart, колега не че се заяждам, ама Mate 20-ката доколкото чета е с доста добра батерия и за 1 година колкото и да е ползван, надали ще се усеща огромна промяна спрямо нов. При моя телефон на първата година нямаше почти никаква разлика спрямо когато го купих.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)