Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да закупя S10
#1

Здравейте ! Решил съм да си взема S10 и гледам, че в Skyfon в момента нормалната 10ка е около 1100лв.Мислех да си взема втора ръка , но след като гледам ,че и там не са доста евтини и вървят долу-горе колкото нов си мисля, че по добрата оферта е да го взема от магазина.Говорим за покупка на свободно без договори и т.н.
S8цата я бях купил от Sitytel и съм доволен до ден днешен.Та на въпроса ми ! Какво ви е мнението за Skyfon и някой пазарувал ли е от тях?
Аксесоари
#2

Само ОЛХ колега! 4 телефона взех от там, включително и моя S10+ , платих 1000лв това лято, в техномагазинте тогава бе близо 2 бона. Има чисто нови телефони, дори с гаранция. Тези Ситител, скайфон ги внасят незнайно от къде и гаранцията е към тях, което не е добре. В ОЛХ гледай телефона да е от оператор. Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • Sv3TL10
#3

(2019-12-27, 12:52:30)dsr1972 написа:  Само ОЛХ колега! 4 телефона взех от там, включително и моя S10+ , платих 1000лв това лято, в техномагазинте тогава бе близо 2 бона. Има чисто нови телефони, дори с гаранция. Тези Ситител, скайфон ги внасят незнайно от къде и гаранцията е към тях, което не е добре. В ОЛХ гледай телефона да е от оператор. Успех!
Ами ще разгледам , но малко съм скептичен към Олх
#4

Подкрепям мнението на колегата @dsr1972 .. Въпросните скайфони и т.н. предлагат добри цени, но са супер ненадеждни търговци, точно по описаните от него причини. От ОЛХ не съм купувал, но имам приятели, които също действат на тази схема и всичко е точно. Гледай просто да е купен от оператор или голяма верига, като към него да си има нужните фактури и бележки..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • emo_841
#5

(2019-12-27, 12:52:30)dsr1972 написа:  Само ОЛХ колега! 4 телефона взех от там, включително и моя S10+ , платих 1000лв това лято, в техномагазинте тогава бе близо 2 бона. Има чисто нови телефони, дори с гаранция. Тези Ситител, скайфон ги внасят незнайно от къде и гаранцията е към тях, което не е добре. В ОЛХ гледай телефона да е от оператор. Успех!
А ако го вземеш от олх гаранцията към кого е? Ако е от оператор тогава съм съгласен, ама иначе...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
#6

(2019-12-27, 17:33:28)ole написа:  А ако го вземеш от олх гаранцията към кого е? Ако е от оператор тогава съм съгласен, ама иначе...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Какво е значението от къде  е след като не е упоменато твоето име в гаранцията .Имало е случай при мой познат , закупил телефон 2 ръка  с непризната гаранция
#7

Не мисля, че има значение на чий име е гаранцията.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
#8

Поръчвал съм от Skyfon и телефона нямаше ъпдейти на Android, защото нямаше памет ли или защото беше предназначен за друг пазар, но никога повече не бих рискувал, говоря за ъпдейти на версия, не месечните, но и телефоните не се знае къде се ремонтират. Нито е в официален сервиз, а и не знаете какви части ще сложат. А всички телефоните, които са ми на подписа са от OLX. Гледаш да е гаранцията към оператор, телефона да не е разпечатван и да има всички документи, като гаранционна карта и фактур, а за цената да не говорим, може да се спазариш, а и винаги е по-евтина. 
А тоя Samsung Galaxy S10+, където е взел някой сигурно е бил ползван, защото сега трудно се намира чисто нов за 1100лв., или му е намалил цената доста, като се е пазарил.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • emo_841
#9

Ако не бързаш да купуваш, ще трябва да дебнеш в ОЛХ за някой запечатан от оператор - изпадат, но си трябва дебнене.
Аз лично не видях в скайфон цената да е 1100, а 1349, като два бяха 1178 по не знайни причини - я разпечатани, дали върнати след ремонт, абе там е мъгла голяма. Другия вариант е да е да отидеш в технополис и да си го купиш за 1439 и да ти е мирна главата за гаранцията и дали ще получава коректно ъпдейтите. Отделно ако решиш да го продадеш след време, ще друго да е с гаранция към техно верига спрямо някой подобен магазин като скайфон.
#10

(2019-12-27, 13:05:51)emo_841 написа:  Ами ще разгледам , но малко съм скептичен към Олх
Внимавайте с ОЛХ , много от гаранциите са теоритични , много купени на фирми телефони което го прави без гаранция за вас , много без касови бележки  и др проблеми .Два месеца лятото се опитвах да взема S10+ и се сблъсках с най различни измами. Накрая предпочетох да платя с 100 лв повече и да имам нормална гаранция от Амазон.

(2019-12-27, 18:04:51)ole написа:  Не мисля, че има значение на чий име е гаранцията.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Има значение на кой на името е , но в повечето случаи си затварят очите че не е на твое име.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 2 потребители изказват благодарност на foxhd за това мнение:
  • ivkos, nowhere
#11

(2019-12-27, 19:08:07)Vi70 написа:  Ако не бързаш да купуваш, ще трябва да дебнеш в ОЛХ за някой запечатан от оператор - изпадат, но си трябва дебнене.
Аз лично не видях в скайфон цената да е 1100, а 1349, като два бяха 1178 по не знайни причини - я разпечатани, дали върнати след ремонт, абе там е мъгла голяма. Другия вариант е да е да отидеш в технополис и да си го купиш за 1439 и да ти е мирна главата за гаранцията и дали ще получава коректно ъпдейтите. Отделно ако решиш да го продадеш след време, ще друго да е с гаранция към техно верига спрямо някой подобен магазин като скайфон.
Моя S8 от Sitytel си беше с орео , когато го взех и до ден днешен си получава редовно ъпдейт.Ако ще купувам пак от такива магазини, ще бъде пак от там.Оказа се здрав телефон, но и не се е налагало да ползвам сервиз.Да чукна на дърво да не се и налага ,но  нищо не се знае!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • iliev80
#12

Няма никаквно значение на кой на името е, защото съм питал, а и тях не ги интересува, нали има гаранция.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#13

И аз имам 2 телефона от ситител и вече са на по 3-4 години и още работят. Но винаги има вероятност да попаднеш на дефектен апарат, или с времето нещо да се развали - дали ще го отремонтират като в оторизирания сервиз, не се знае. Не плюя по "гаражните" магазини, но при тях риска е голям.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • emo_841, iliev80
#14

(2019-12-27, 19:16:52)hazART написа:  Няма никаквно значение на кой на името е, защото съм питал, а и тях не ги интересува, нали има гаранция.
И аз съм питал операторите и казаха че има значение , но в повечето случаи не правят проблем.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#15

Хората гледат imei на телефона, купен ли е оттях, няма значение на кой на името е, това ми казаха.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#16

Аз когато го купих се свързах със Samsung спорт и им пратих имей номера.Казаха ми ,че е регистриран и че фигурира в базата данни на Самсунг.Това не е ли достатъчно?
Във връзка със ремонт по време на гаранция , може телефона да се прати направо във Сръчко или където е оторизирания сервиз.Първо им пращам серийния номера , те го проверяват и го пращам след това.По добре така хората процедират и тогава няма опасност да бъде 'поправян от т.н. гаражни сервизи.Поправете ме ако греша.
#17

Трябва и документ за покупка
#18

(2019-12-27, 19:55:21)Sev написа:  Трябва и документ за покупка
Естествено! както гаранцията така и касовия бон.
#19

(2019-12-27, 19:51:41)emo_841 написа:  Аз когато го купих се свързах със Samsung спорт и им пратих имей номера.Казаха ми ,че е регистриран и че фигурира в базата данни на Самсунг.Това не е ли достатъчно?
Във връзка със ремонт по време на гаранция , може телефона да се прати направо във Сръчко или където е оторизирания сервиз.Първо им пращам серийния  номера , те го проверяват и го пращам след това.По добре така хората процедират и тогава няма опасност да бъде 'поправян от т.н. гаражни сервизи.Поправете ме ако греша.
Принципно така трябва да бъде, но... В кой случай оторизирания сервиз откликва - искам да кажа, че той хубаво има международна гаранция да речем, но тя би трябвало да се уважава от магазини, които официално го внасят, а при гаражните май май....
Някой по запознат трябва да се изкаже.
#20

(2019-12-27, 20:04:29)Vi70 написа:  Принципно така трябва да бъде, но... В кой случай оторизирания сервиз откликва - искам да кажа, че той хубаво има международна гаранция да речем, но тя би трябвало да се уважава от магазини, които официално го внасят, а при гаражните май май....
Някой по запознат трябва да се изкаже.
Да ! нека някой които следи темата да каже.Благодаря предварително.
#21

Няма значение как е внесен
Щом е предназначен за европейския пазар и има документ за покупка - има и гаранция
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • Bavarche, emo_841
#22

Относно гаранция-ако е читав телефона гаранция НЕ ВИ ТРЯБВА. От всичките ми телефони до момента, нито 1 не е ползвал гаранция. Последните ми 2 си бяха директно без гаранция, купувани в UK-Лумия 950XL продадох го работещ поради загиващата ОС сегашния ми S10+ е от англ.оператор О2 беше си с найлончетата по страничните лайсни. Дори не го гледах на живо, пратиха ми го по Спиди. Каката взела 2 броя при преподписване и у нас ги шитка, имало гаранция към О2 но я била дала с първия телефон та ми свали 50лв за това. До момента никакви проблеми няма, перфектен е телефона. Само малко късно ми идват ъпдейтите след като вече са дошли в бг, но това не е болка за умиране. А Шаомито на един колега на 1 седмица точно от Сити тел отиде на гаранционен ремонт при тях. Вярно, че има и известен риск, но лично за мен и следващия ми телефон ще е от ОЛХ. Обаче трябва да имаш ГОТОВИ парите, щото читавите бройки изчезват бързо. Сега мисля и телевизор да си взема от ОЛХ.
#23

(2019-12-27, 21:38:16)dsr1972 написа:  Относно гаранция-ако е читав телефона гаранция НЕ ВИ ТРЯБВА.  От всичките ми телефони до момента, нито 1 не е ползвал гаранция. Последните ми 2 си бяха директно без гаранция, купувани в UK-Лумия 950XL продадох го работещ поради загиващата ОС сегашния ми S10+ е от англ.оператор О2 беше си с найлончетата по страничните лайсни. Дори не го гледах на живо, пратиха ми го по Спиди. Каката взела 2 броя при преподписване и у нас ги шитка, имало гаранция към О2 но я била дала с първия телефон та ми свали 50лв за това. До момента никакви проблеми няма, перфектен е телефона. Само малко късно ми идват ъпдейтите след като вече са дошли в бг, но това не е болка за умиране. А Шаомито на един колега на 1 седмица точно от Сити тел отиде на гаранционен ремонт при тях. Вярно, че има и известен риск, но лично за мен и следващия ми телефон ще е от ОЛХ. Обаче трябва да имаш ГОТОВИ парите, щото читавите бройки изчезват бързо. Сега мисля и телевизор да си взема от ОЛХ.
И аз си взех от Olx и умря същата вечер.Беше чисто нов, с кутия и т.н...Добре че имаше гаранция.Всъщност без гаранцията въобще и нямаше да го купувам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
#24

(2019-12-27, 19:59:18)emo_841 написа:  Естествено! както гаранцията така и касовия бон.
Да бе сигурно, и като съм го взел от Амазон Германия, съответно имам само фактура, мислиш ли, че ще ми трябва гаранция и касов бон?  Lol

@Vi70 не че нещо, ама СитиТел са от топа на гаражните магазини. Wink
#25

(2019-12-28, 14:23:03)nowhere написа:  @Vi70 не че нещо, ама СитиТел са от топа на гаражните магазини. Wink
Както казах, имам 2 телефона от тях, които са на по 3-4 години и още работят - но не съм ползвал гаранция при тях. Обсъждахме рисковете при тези магазини именно за изпълнението по гаранционното обслужване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • nowhere
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)