Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да закупя S10
#51

Някъде във форума се казваше,че тези които са нови, но разпечатани са били върнати или дефектни .Колко е истина това незнам.А да питам човека дали е върнат от някой друг клиент дали мислите ,че ще ми каже .Забравих да спомена ,че продавача каза , че не е стартиран ! При включване как може да се разбере дали е пускан вече .?Гледах ънбоксинги в Тубата ,ами то си стартира ,като нормално стартиране на телефон.
Аксесоари
#52

(2020-01-05, 15:51:26)ole написа:  Я пак?
https://www.olx.bg/ad/iphone-11-pro-max-...83FhP.html
Съгируно има и по-евтини, но по принцип просто държат цена много повече от самсунгите.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Това е телефон на три месеца след година ползване цената е друга.При всички случаи обезценката е много над 1000 лв.

(2020-01-05, 17:38:53)emo_841 написа:  Някъде във форума се казваше,че тези които са нови, но разпечатани са били върнати или дефектни .Колко е истина това незнам.А да питам човека дали е върнат от някой друг клиент дали мислите ,че ще ми каже .Забравих да спомена ,че продавача каза , че не е стартиран ! При включване как може да се разбере дали е пускан вече .?Гледах ънбоксинги в Тубата ,ами то си стартира ,като нормално стартиране на телефон.
Няма как да разберете  , виждал съм върнати мостри от С10+ но ги бяха обявили като такива.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#53

Много падат цените на Android като цяло, ще ви дам пример, когато си купувах телефон, мислех  Samsung Galaxy Note 9 или iPhone XR, бяха на една и съща цена горе-долу, но iPhone беше малко по-скъп, към 1400лв., а моя го взех за 1300лв. и след една година сега моя се продава чисто нов за 1000лв, а iPhone XR за 1200лв., даже преди няколко месеца за 1300лв. някъде, и за бюджетния iPhone, иначе iPhone XS Max се продаваше за 2300лв. тогава някъде, а сега за 1600лв. се намира чисто нов, това в OLX. Но това е така, защото Android се ползва от доста марки, но iOS е една.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#54

Преди малко пратих съобщение на произволно. избрана обява в olx с въпроса_-защо на документа на телефона няма подпис или печат? ,човека каза,че това не е било задължителен реквизит
#55

Печата не е задължителен реквизит, но подписът е.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

#56

(2020-01-06, 15:42:05)emo_841 написа:  Преди малко пратих съобщение на произволно. избрана обява в olx с въпроса_-защо на документа на телефона няма подпис или печат? ,човека каза,че това не е било задължителен реквизит
Когато няма подпис, няма и документ. 
Ако ще обръщаш внимание на печатите, гледай дали имат номер. Например, офисите на Виваком имат различни номера на печата, с който номер може да се провери, от кой офис е поставен. 
Когато си купувах S8+ заради редкия цвят, в olx попаднах на фалшив печат към уж гаранционна карта или друго подобно (печат без номер). 
Само печат не те устройва, защото подписа прави листа документ. 
Много от продавачите пък не показваха касовия бон въпреки любезното запитване. 
Какви ли не глупости ми говориха.
Накрая си купих телефона чрез pazaruvaj. Ако беше масовите цветове, щеше да е от olx 100%. Не всичко е прецакване там.

Има начин как да се провери кога е произведен, но за работил не знам - Samsung info. Моят го проверявах, понеже беше разопакован. Много се чудих дали да го купя, но проверих кога е произведен и реших, че за няколко дни няма да му е станало нищо, ако изобщо е бил използван.
#57

С този код *#*#4636#*#* би трябвало да излезе голяма част от инфото за телефона. Ако не стане тук https://www.teamandroid.com/2019/03/28/s...ret-codes/ има достатъчно кодове с които да се забавляваш.
#58

Много фалшиви документи се навъдиха в ОЛХ това е истината. Според мен, ако се купува оттам трябва да се звънне на оператора да се потвърди, че договор с еди кой си номер съществува и дали с наличните документи - например гаранционна карта + фактура (без подпис и печат и без касова бележка) ще важи в случай на гаранционно събитие. Че иначе я документите са фалшиви, я гаранция няма да я признаят без подпис, я няма да я признаят без касова бележка и т.н. затова задължително справка с оператора преди покупката!
#59

Трябва ли да се покаже логото на оператора на тел. как е сега някой знае ли?преди на 5цата,като купувах се показваше.Конкретно за Теленор ме интересува.По думите на продавача,телефонаа е нестартиран/активиран.Какво да очаквам.Кажете моля ви,че утре отивам в Еконт да го гледам.
#60

Няма лого
#61

Абе я по-добре недей да рискуваш. Разпечатан е, аз бих взел само и единствено запечатан + проверка от оператор, ама ти си знаеш.
#62

(2020-01-06, 20:12:44)Sev написа:  Няма лого
ok.благодаря!
#63

(2020-01-06, 16:53:30)nowhere написа:  Много фалшиви документи се навъдиха в ОЛХ това е истината. Според мен, ако се купува оттам трябва да се звънне на оператора да се потвърди, че договор с еди кой си номер съществува и дали с наличните документи - например гаранционна карта + фактура (без подпис и печат и без касова бележка) ще важи в случай на гаранционно събитие. Че иначе я документите са фалшиви, я гаранция няма да я признаят без подпис, я няма да я признаят без касова бележка и т.н. затова задължително справка с оператора преди покупката!
Има хора които постоянно продават телефони с съмнителни документи , има един само като го попитах за касова бележка започна да ме обижда и да пише глупости.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#64

Абсолютно, както вече писах тук или в друга тема не си спомням, реална случка от преди 2 месеца - продадох си часовник купен от алиекспрес и човека тръгна да го препродава в ОЛХ с гаранционна карта и фактура от теленор, че дори и с печат и подпис. Единствено касова бележка нямаше, ама там вече малко тегаво да я изфабрикува. Може да ви звучи невероятно, но това е реална случка, която ми се случи, и аз не можех да повярвам какви схеми има и то за някакви супер къси пари е спечелил има-няма 50-60лв. какво остава за телефони по 1000лв. Smile
Не казвам, че на колегата телефона няма да е ОК, ама след тази моя случка просто не бих се доверил с лека ръка.
#65

(2020-01-06, 20:16:14)nowhere написа:  Абе я по-добре недей да рискуваш. Разпечатан е, аз бих взел само и единствено запечатан + проверка от оператор, ама ти си знаеш.
ами ще рискувам Wink

(2020-01-06, 20:37:07)nowhere написа:  Абсолютно, както вече писах тук или в друга тема не си спомням, реална случка от преди 2 месеца - продадох си часовник купен от алиекспрес и човека тръгна да го препродава в ОЛХ с гаранционна карта и фактура от теленор, че дори и с печат и подпис. Единствено касова бележка нямаше, ама там вече малко тегаво да я изфабрикува. Може да ви звучи невероятно, но това е реална случка, която ми се случи, и аз не можех да повярвам какви схеми има и то за някакви супер къси пари е спечелил има-няма 50-60лв. какво остава за телефони по 1000лв. Smile
Не казвам, че на колегата телефона няма да е ОК, ама след тази моя случка просто не бих се доверил с лека ръка.
Ами апарата в моя случай има си документите,виждат се 3 листа +закрепена касова бележка с лого на Теленор.Но незнам каква сума е изпечатана на нея .Гледах на друг телефон в олх със фактура и касова бележка на стойност 1900лв купен преди нова година .Каква е тази сума ? Да неби да е купувал и нещо друго със телефона !?При преподписване на договор колко реално се плаща телефона
#66

Абе човек, като отиде в офиса взимаш документите и звъниш на оператора и питаш дали имат договор с номер еди кой си, ако ти потвърдят, че реално има такъв договор казваш, че имаш еди какви си документи (с печат/без с подпис/без) и дали САМО с тях ще важи гаранцията, ако потвърдят проверяваш тела и си готов. Защото може всичко да е ОК, ама да нямаш касова бележкс примерно и да ти кажат ооо без касова бележка няма да се приеме за гаранционен ремонт.
#67

(2020-01-06, 22:09:45)nowhere написа:  Абе човек, като отиде в офиса взимаш документите и звъниш на оператора и питаш дали имат договор с номер еди кой си, ако ти потвърдят, че реално има такъв договор казваш, че имаш еди какви си документи (с печат/без с подпис/без) и дали САМО с тях ще важи гаранцията, ако потвърдят проверяваш тела и си готов. Защото може всичко да е ОК, ама да нямаш касова бележкс примерно и да ти кажат ооо без касова бележка няма да се приеме за гаранционен ремонт.
Какъв номер ? На фактурата има егн.на купувача.За имей номера ли говориш?
#68

Номер на фактурата/договора
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • emo_841
#69

И кой ще му даде такава информация ?
#70

В  Imei info пише, че телефона е произведен 11месец миналата година и че е за България.Това не е ли достатъчно .Преди 1 год. Си спомням ,че точно в този сайт при проверка на имей излизаше и за кой оператор е предназначен даже ! Ако някой знае безплатен  такъв моля да каже.
#71

(2020-01-06, 22:56:36)Sev написа:  И кой ще му даде такава информация ?
Защо да не му дадат? Той не иска информация свързана с лични данни. Ще обясни, че купува телефон, но има съмнения дали фактурата/договора с номер еди кой си съществуват или в краен случай, ако му откажат, може на риск да приеме, че са ОК документите и само да попита дали с наличните документи важи гаранцията. Колкото до сайтовете за имеи, те не са винаги точни, затова не им се доверявайте, тъй като те не са официални. За съжаление в момента май само Хуауей имат официална страница за проверка на телефон и там може да си 100% сигурен, че каквото пише е така.
#72

(2020-01-07, 08:07:53)nowhere написа:  Защо да не му дадат? Той не иска информация свързана с лични данни. Ще обясни, че купува телефон, но има съмнения дали фактурата/договора с номер еди кой си съществуват или в краен случай, ако му откажат, може на риск да приеме, че са ОК документите и само да попита дали с наличните документи важи гаранцията. Колкото до сайтовете за имеи, те не са винаги точни, затова не им се доверявайте, тъй като те не са официални. За съжаление в момента май само Хуауей имат официална страница за проверка на телефон и там може да си 100% сигурен, че каквото пише е така.
Не става ли и  за  samsung
#73

(2020-01-07, 08:07:53)nowhere написа:  Защо да не му дадат? Той не иска информация свързана с лични данни. Ще обясни, че купува телефон, но има съмнения дали фактурата/договора с номер еди кой си съществуват или в краен случай, ако му откажат, може на риск да приеме, че са ОК документите и само да попита дали с наличните документи важи гаранцията. Колкото до сайтовете за имеи, те не са винаги точни, затова не им се доверявайте, тъй като те не са официални. За съжаление в момента май само Хуауей имат официална страница за проверка на телефон и там може да си 100% сигурен, че каквото пише е така.

Защото няма да му дадат
Достатъчно е сам да провери дали този телефон е за европейския пазар и да погледне в документите дали отговаря IMEI
Това плюс документ за покупка  е достатъчно при проблем да се сервизира на правилното място (телефона не ходи при оператора, а директно в някой от сервизите)
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • emo_841, martoo
#74

Ами на сайта на Самсунг няма такава страница за проверка доколкото знам, докато Хуауей имат.

Сев тази фактура на Word с какъвто си искаш ИМЕИ ти я правя точно за 10 минути.
#75

Навъдиха се много измамници и въртят различни схеми в OLX , няма логика днес да купиш телефон за 1800лв и същият ден да го продаваш за 1200 лв неразпечатван.И това се повтаря през няколко дни с различни регистрации . В масовият случай операратора няма да си мръдне пръста да ти проверява фактури и договори на чуждо име.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 2 потребители изказват благодарност на foxhd за това мнение:
  • NaniG, nowhere
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)