Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да закупя S10

Искаш да ми кажеш, че фактура на лист А4 без подпис и печат е трудно да се направи ли? Надявам се не си сериозен. Smile
Аксесоари

Добре. В крайна сметка, ако няма гаранция, защо да не подадеш сигнал в полицията? Не знам какви документи имаш, но има ли подпис на листа, то 100% ще образуват досъдебно производство, ако гаранцията е фалшива.

(2020-01-08, 19:15:06)galaxyhopper написа:  Добре. В крайна сметка, ако няма гаранция, защо да не подадеш сигнал в полицията? Не знам какви документи имаш, но има ли подпис на листа, то 100% ще образуват досъдебно производство, ако гаранцията е фалшива.
И току виж му приберат телефона като веществено доказателство. Ако ще прави проверка, може да провери в някой офис на оператора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • emo_841

(2020-01-08, 19:32:15)Vi70 написа:  И току виж му приберат телефона като веществено доказателство. Ако ще прави проверка, може да провери в някой офис на оператора.
И защо, ако е кражба може. Ако не е кражба - няма.
Ако е кражба, ще си върне парите.
Дори и да стане по някакъв начин, телефонът няма да го унищожат. Винаги има възможност да си го поиска дори и да не е приключило делото.

За мен е важно такива тарикати да си получат заслуженото, не знам за теб!

(2020-01-08, 20:39:51)galaxyhopper написа:  И защо, ако е кражба може. Ако не е кражба - няма.
Ако е кражба, ще си върне парите.
Дори и да стане по някакъв начин, телефонът няма да го унищожат. Винаги има възможност да си го поиска дори и да не е приключило делото.

За мен е важно такива тарикати да си получат заслуженото, не знам за теб!
Апарата е в основата на евентуална измама с документ. Няма как да приберат фалшивият документ без елемента за който е изготвен. Представи си, как се явяват на делото, и адвоката на обвинението се провиква, ей Ванка (в случая емо) я подай телефона да го покажеме. Аз лично не бих рискувал, защото такова дело може да се води много дълго.

И аз съм ЗА, да бъдат наказвани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche

Нещо така като на досъдебно производство, експертиза?
В повечето случаи говорим за съставяне на неистински документ, не за преправен, че да ти трябва телефон..
Не говорим за измама, а за документно престъпление по смисъла на НК.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche

Виж, не съм следовател и не знам процедурата.
Изказах мнение относно това, че има опасност да изискат телефона, което ще е в негов ущърб. Изискат ли го няма да може да откаже да го предаде. А това означава, че едни 1000 лв. ще му стоят с някакъв склад за доказателства за неопределено време. Както казах, и аз искам такива дребни душишчки да бъдат наказвани. Поне като ще правиш измама, нека да е за милиони.

Писах на др.място и човек в  мойта ситуация каза,че нямал проблем със гаранцията ,защото му се е наложило да я ползва.Дали казва истината незнам.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/ тук ми каза да въведа 1 номер от касовия бон .и ми излезе ,че е валиден

Бона сам по себе си е на теленор, но не доказва, че е издаден за това устройство, което го прави обикновена хартийка, ако телефона не е от там и гаранцията е фалшива.

Темата мисля, че се изчерпа. Авторът вече си закупи телефон, да си го ползва със здраве. Lock

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)