Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си HUAWEI NOVA 5t
#1

Здравейте, струва ли си тоя телефон. Искам да взема на съпругата ми. В момента го има в брошурата на технополис без оскъпяване. Сега тя ползва s7edge  но е със счупен дисплей  та да го сменим. Другия на който се спрях е 30pro,но дали си струва 2пъти по-високата цена?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#2

По скоро може да се сравнява с П30 лайт, защото не е нищо повече освен флагмаския просор и тези 6гб РАМ. Има и допълнителна камера.
Както и да го погледнеш, П30 про предлага много повече, но зависи и ти какво търсиш в телефона - а дали си заслужава почти двойната цена, зависи колко те слуша жената Smile
Щом имаш С9+, отиди и го разцъкай за 5 мин, в магазина за да добиеш някаква представа колко всъщност го бива.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=9545 тук може да видиш разликите, като съм добавил и П30 лайт само за сравнение.
Цитирай
#3

(2019-12-29, 08:47:53)Vi70 написа:  По скоро може да се сравнява с П30 лайт, защото не е нищо повече освен флагмаския просор и тези 6гб РАМ. Има и допълнителна камера.

Ти направи сравнение, обаче  Lol
То по тази логика могат да се сравнят и Samsung s10+ със Samsung A20...
Цитирай
#4

(2019-12-29, 16:50:48)solo5 написа:  Ти направи сравнение, обаче  Lol
То по тази логика могат да се сравнят и Samsung s10+ със Samsung A20...
И кое е толкова смешното?  Моята логика е ясна, защото аз не бих дал 300лв. повече за телефон, който ще ми отваря приложенията с половин или 1 секунда по-бързо, и един дийп сензор към камерата, каквато е действително разликата между П30 лайт и Нова-та.
Така че не виждам логиката ти с примера за С10+ и А20.
Цитирай
#5

Днес за сефте си поиграх с телефона и мога да кажа , че почти не остъпва на Мейт 20 про и П30 про. Дисплеят е доста добър, бързината няма да я коментирам, камерата сравнена с Mate 20 pro и P30 pro, честно казано не разбрах коя е най добра, тоест снима на тяхното ниво и не мога да кажа, че е по-лоша. Поне в Технополис се представи отлично в сравнението. Дисплеят сравнен с П30 про, като цветове може би е малко по-блед, но пък дава по-гладко. Защото на П30 про отблизо се забелязват пикселите. Поне аз ги забелязвам Smile За другите неща не мога да кажа мнение.
Цитирай
#6

(2019-12-29, 20:39:00)1124 написа:  камерата сравнена с Mate 20 pro и P30 pro, честно казано не разбрах коя е най добра, тоест снима на тяхното ниво и не мога да кажа, че е по-лоша.
И това го установи само с гледането на снимките в телефона?! Хайде малко по-сериозно. Едва ли не казваш, че тези телефони за по 2к, снимат като телефон за 770лв. така ли? Общо взето ми е все тая кой какъв телефон ще си купи, но не мисля че е правилно да правиш подобно изказване във форум. Утре някой ще го прочете, и ще се засили към магазина с голямата нагласа, че ще си купи телефон с камерата на Мейт 20 про и П30 про на половин цена.

https://www.youtube.com/watch?v=zQ7f9J5rUkQ
В това сравнение Нова 5Т едва ли не се доближава до залязващия вече П30 про(сами се сетете защо)

https://www.youtube.com/watch?v=3CFLlOyzebU
А на това сравнение с А50, не изпъква с нещо кой знае какво в камерата.

Ето и трети източник за мнението на Нова 5Т https://camerajabber.com/reviews/huawei-...ra-review/
Като ще си позволя да ползвам извадка от мнението за камерата:

I often shoot with a Huawei P20 Pro, and the Nova 5T seems the closest comparison to me. The image quality of the Nova 5T isn’t as good as the P20 Pro (and certainly not the P30 Pro), but it’s close.

един бърз превод:

"Често снимам с Huawei P20 Pro, а Nova 5T ми се струва най-близкото сравнение. Качеството на изображението на Nova 5T не е толкова добро, колкото P20 Pro (и със сигурност не е P30 Pro), но е близо."

И какво излиза? Много е близо до П20 про(което си е похвално), но да се говори за Мейт 20 про и П30 про....

Точно това е концепцията на този телефон: мощен хардуер, сравнително хубава камера, ниска цена - уж получаваш нещо, ама не точно(типично по Китайски).
Много хора ще си го купят с голям кеф, и няма да сгрешат, но хората, които имат/имали флагман, дали ще го гледат със същото око.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#7

(2019-12-30, 10:24:54)Vi70 написа:  И това го установи само с гледането на снимките в телефона?! Хайде малко по-сериозно. Едва ли не казваш, че тези телефони за по 2к, снимат като телефон за 770лв. така ли? Общо взето ми е все тая кой какъв телефон ще си купи, но не мисля че е правилно да правиш подобно изказване във форум. Утре някой ще го прочете, и ще се засили към магазина с голямата нагласа, че ще си купи телефон с камерата на Мейт 20 про и П30 про на половин цена.

https://www.youtube.com/watch?v=zQ7f9J5rUkQ
В това сравнение Нова 5Т едва ли не се доближава до залязващия вече П30 про(сами се сетете защо)

https://www.youtube.com/watch?v=3CFLlOyzebU
А на това сравнение с А50, не изпъква с нещо кой знае какво в камерата.

Ето и трети източник за мнението на Нова 5Т https://camerajabber.com/reviews/huawei-...ra-review/
Като ще си позволя да ползвам извадка от мнението за камерата:

I often shoot with a Huawei P20 Pro, and the Nova 5T seems the closest comparison to me. The image quality of the Nova 5T isn’t as good as the P20 Pro (and certainly not the P30 Pro), but it’s close.

един бърз превод:

"Често снимам с Huawei P20 Pro, а Nova 5T ми се струва най-близкото сравнение. Качеството на изображението на Nova 5T не е толкова добро, колкото P20 Pro (и със сигурност не е P30 Pro), но е близо."

И какво излиза? Много е близо до П20 про(което си е похвално), но да се говори за Мейт 20 про и П30 про....

Точно това е концепцията на този телефон: мощен хардуер, сравнително хубава камера, ниска цена - уж получаваш нещо, ама не точно(типично по Китайски).
Много хора ще си го купят с голям кеф, и няма да сгрешат, но хората, които имат/имали флагман, дали ще го гледат със същото око.
Ами ходи и виж как снима. И в тези ревюта, които гледаш всичките са на 16мп, а не на 64. А разлика има и то не малка. В магазина снимах и на 64 и ти казвам, че не снима по-лошо.Даже на снимките надписи и други дребни неща в далечината се четяха по-добре от на П30 про. И не съм казал, че снима по-добре, а че не видях да снима по-зле. Както преди това сравних Мейт 20 про, П30ро със Galaxy s10plus и Galaxy Note 10 plus. При тях се вижда много ясно как мажат снимките. При Новата нещата бяха много сходни с п30 про и Мейт 20 про.
Както написах, ходи и го разцъкай.
Цитирай
#8

(2019-12-30, 11:36:48)1124 написа:  Ами ходи и виж как снима. И в тези ревюта, които гледаш всичките са на 16мп, а не на 64. А разлика има и то не малка. В магазина снимах и на 64 и ти казвам, че не снима по-лошо.Даже на снимките надписи и други дребни неща в далечината се четяха по-добре от на П30 про. И не съм казал, че снима по-добре, а че не видях да снима по-зле. Както преди това сравних Мейт 20 про, П30ро със Galaxy s10plus и Galaxy Note 10 plus. При тях се вижда много ясно как мажат снимките. При Новата нещата бяха много сходни с п30 про и Мейт 20 про.
Както написах, ходи и го разцъкай.
Да нямаш предвид друг телефон - Нова-та не е ли 48 мп.
И да отида, ще имам същото мнение като твоето. Знаеш, че е едно да ги гледаш  на телефона, друго е на PC или лаптопа.
Цитирай
#9

Да, моя е грешката 48 е, че и си играх с камерата на Xiaomi redmi note 8 pro. От там ги обърках.
Цитирай
#10

(2019-12-29, 17:12:01)Vi70 написа:  И кое е толкова смешното? 

Не че е смешно, но сравняваш телефони които имат различен клас процесори, различен обем рам... и накрая камерата не била същата.- не е коректно сраенението
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)