Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изгорял дисплей на Note 6 pro, връщане на данни
#1

Здравейте,
на 27-ми докато стриймвах youtube клип към телевизора телефона изгасна. При натискане на бутоните за звука се оказа, че работи. Viber/ Mеssеnger си пиукат, като го свързвам със зарядно си издава характерния звук и това е- дисплея е тъмен и не работи тъча. Мисля (не съм убеден) че се отключва и с отпечатъка. 
Вързах го към компютър с инсталирани драйвери и adb. Активно е USB debugging, връзвам го през adb и се опитвам да инсталирам vyzor app-a, за да мога да командвам телефона през компютъра. Да, да, ама не- изкарва ми INSTALL_CANCELED_BY_USER. Попрочетох и най- вероятната причина е неактивен Install via USB никога не съм си правил mi акаунт (доколкото четох за да акивираш install via USB ти трябва акаунт).
Има ли някакъв начин да си изтегля информацията, понеже отдавна (няколко месеца) не съм правил бекъп на снимките? Пробвах с dr fone и не стана, иска да разреша инсталирането, но как при неработещ дисплей и тъч?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай (малко е вероятно), но да речем че ти е изгоряла само подсветката а тъча работи. Да се помъчиш да нацелиш File transfer на сляпо?
Но ме съмнява да горят отделно...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
[-] 1 потребител изказва благодарност на smartbomber за това мнение:
  • mosferatu
Цитирай
#3

Ако не работи тъча се сещам за две неща. Хубаво е, че имаш USB дебъгинг.
Имаше един скрийнрийдър в jar формат, а екранът може да се движи с нормална мишка с OTG Преходник - въпросът е как да стане и за двете едновременно.


Прикачени файлове
.zip droidAtScreen-0.3.zip Размер: 3.3 MB  Сваляния: 1
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • mosferatu
Цитирай
#4

И тъча (диджитайзера) и дисплея/ подсветката не работят. Опитах с droidAtScreen, свързва се с телефона, намира го като adb устройство e21c2c1, но бутона show е неактивен.
Имам OTG адаптер и хъб, чудя се не може ли да вържа към компютъра и да разреша прехвърляне на файловете на сляпо с клавиатура?
Цитирай
#5

Клавиатура или мишка.. това ти е играта, но трябва във всеки един момент да знаеш къде си?
Нямаш ли познат със същия модел, за да видиш точно какво трябва да се направи?
Цитирай
#6

Имам такъв телефон, отворен за EDL през test Point. Чакам човека с ауторизиран акаунт за да го преинсталираме. 

Междувременно, може ако искаш да дадеш твоя телефон и да изпозлвам дисплея при мен да ти извадя снимките. Ще се договорим за някаква цена. И дали друго освен снимки ти трябва.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • GalY0, suffer
Цитирай
#7

С доооста голямо закъснение да опиша края на тази история...
Оказа се, че имам бекъп на снимките, който открих с голяма радост, така че имах загубени снимки от по- малко от месец. Телефона пратих гаранционно, за 32 дни го сервизираха и се обадоха, че са го сменили. Ентусиазиран отивам да си взема от куриер новия стар телефон и... изненадка- стария ми телефон... Сменили са дънната платка и лепнали стикер с новите IMEI, махнали стъкления протектор на дисплея и сложили сервизно целофанче. Старата кутия, зарядно и т.н. Обадих се и обясних на фирмата продавач, те казаха- "от сервиза така са ни казали"... без коментар!
Както и да е, телефона е сервизиран и си работи, но батерията почна да сдава за ден, при условие, че през adb разкарах поне 20 предварително инсталирани "благини".
Поздрави и благодаря за напътствията!
Цитирай
#8

По-скоро са ти пробутали друг телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)