Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Honor Band 5 и Mi Band 4
#1

Здравейте,

От заглавието става ясно за какво е питането, но общо казано. Търся си нова гривна, която да замени сегашния Mi Band 2. 
Гривната ще се използва основно за мерене на крачки, пулс, сън и получаване на известия.  Нещо на което държа е да може да има следене на съня през целия ден и относително адекватно мерене на крачки. 
Нешо, което ме дразни в 2-ката и бе ни се иска да бъде в новата гривна е нуждата няколко пъти да се върти китката, за да светне дисплея. Мисля, че в това отношение Хонър-а бие 4-ката. 

Устройството към което ще е свързана е с Андроид 10 с английски.

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз бях пред същата дилема до преди месец. Сега в къщи имам и двете гривни. Mi Band 4 подарих на майка ми за рожденния и ден, и съжалявам, че не уцели (отново) на гривна, понеже не и отчита съня правилно, без значение кои настройки променяме. Попитах даже тук, във форума, някой дали има такъв проблем, но не намерих решение. Не знам, може би и ние нещо да бъркаме или да ни убягва, но факт е, че Honor Band 5 (който ползвам аз, малко преди да подаря Mi Band 4 на майка ми) просто върши работата безупречно! Крачките се отчитат сравнително точно, сънят се мери перфектно! Дори следобедните дрямки ги засича. Просто в това отношеное бие на 100% Mi Band 4 понеже за нея даже май е официално обявено, че не отчита ако спиш по друго време освен вечер. Имал съм случай да заздрямам за 10-15 мин. и Honor-a си ги отчита. Просто тук няма две мнение. За точност на крачки между двете гривни не мога да кажа, но до колкото помня в нета съм виждал да дават Xiaomi-то една идея по-точно. Батерията на моя Honor кара по две седмици, като съм включил всички нотификации за позвънявания, за имейли, Viber, Whatsapp и др. От гр. Пловдив съм и правя по 2-3 съботи в месеца по една обиколка на гребната с бързо ходене за тонус. Та, гривната (Honor-a) си отчита и детайлен маршрут, който се вижда на картата в приложението на Huawei Health App на телефона, но трябвя да е включен GPS на самия телефон по време на разходката/тренировката тъй като гривната (и двете гривни всъщност) няма вграден GPS. За софтуер давам по-висока оценка на Honor Band 5. Говоря за приложението. По интуитивно ми се струва, по лесно за навигиране, по приятно. Едно друго голямо предимство на Band 5 пред Mi Band 4 е, че не ми се налага да свалям модула от гривната за да го заредя. Това беше и основната причина да си взема Honor Band 5. Просто в комплекта има една малка чарджинг станцийка, която се закача директно под самата гривна на модула, без той да се сваля и след това се зарежда чрез стандартен USB кабел и адаптер. Пулсът и двете гривни го мерят с изключителна точност. Даже Honor Band 5 има и опция да мериш нивото на кислорода в кръвта, но това вече ми идва много и не го ползвам, и няма как да дам инфо. Обхвата на Bluetooth-a на Honor Band 5 е доста приличен, бих казал около десетина метра и ми дава индикация като загуби връзка с телефона. След това се свързва автоматично, когато отново са в достатъчна близост, но понякога се свързва с известно закъснение, може би ще го оправят с ъпдейт. Тествал съм Honor-a и в банята. Вече близо два месеца се къпя редовно с него и няма никакви проблеми. Обаче тук мога да отчета недостатък, понеже капките вода които попадат върху тъч бутона на гривната го задействат и гривната почва да влиза в разни менюта, настройки и кой знае, някой път може да му се угоди да отиде на "ресет" менюто и да си върне заводските Big Grin, Та малко внимавам като се къпя да не стане беля. Щеше да е добре да имат опция за заключване на екрана когато пожелая. Иначе вариантите са, да го пусна на режим тренировка-плуване и тогава са го помислили тия от Honor, понеже се иска комбинация от жестове с пръста по тъча за да се отключи, само че не ми се занимава, всеки път като си взимам душ да пускам, да изключвам и т.н. Докато Mi Band 4 има опция да се заключи дисплея, но не помня през приложението ли ставаше или през самата гривна. Общо взето нещата опират до лични предпочитания. За мен перфектното отчитане на съня и това, че не ми се налага да свалям модула от гривната за да се зареди, както споменах по-горе са двете основни предимства на Honor Band 5, пред Mi Band 4. От друга страна, пък Band 4 ще има една идея по-добър живот на батерията. Надавям се само да оправят това с отчитането на съня. Или пък ще пробвам на друг телефон дали пак ще има същия проблем. Може да се окаже самия телефон проблем, или пък ъпдейт на приложението... Между другото, дисплеите и на двете гривни са достатъчно ярки, виждат се на днвена светлина без проблем.
Цитирай
#3

Според мен като ползваш Huawei си вземи аксесоар от същата марка.
Най-малкото заради съвместимостта между устройствата.
Който каквото да казва съм наблюдавал ужасни несъответствия във всички посоки.

A за показването на часа със завъртане на ръката - просто го правиш все едно, че гледаш нормален часовник. Не е нужно да се тресе, да трепва и т.н
Имал съм банд 2 и 3. Никакви грижи с гледането на час.
На двойката има оплаквания, че след повече време ползване избледняват много цифрите, като накрая едва се вижда
Цитирай
#4

На mi band 3 ката избледняха след около година и малко ползване. Много трудно се виждат вечер. През деня е практически невъзможно да видиш какво става на дисплея

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#5

Колеги, вчера взех Honor Band 5, благодаря много за отделеното време.

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)