Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 10 Lite - Лични впечатления и коментари
#51

От месец и аз го ползвам. Смених Note 4 с новия Note 10 Lite и за сега съм доволен. Не е флагман, но това което ми е необходимо е на добро ниво за цената, на която го взимам. Още не съм свикнал с UI на последния андроид, но откривам някои благинки за които не подозирах. Батерията се държи наистина добре. Дисплея, независимо от намаления ( в сравнение с флагманите ) брой пиксели си е на ниво. За 60Hz. дисплей,без възможост за промяна - при обикновенно ползване не съм усетил лаг. На открито и слънчево време е добре видим. Стилуса работи с докосване на екрана дори след, като се изчерпи батерията му. След около 4 секунди в слота, може да се ползва отново блу-туут свързаността му. Високоговорителя е сравнително слаб за добро възпроизвеждане и в шумна среда е проблем. С добри слушалки, обаче звука си е на ниво, ако слушате музика. Чуваемостта и микрофона при разговор нямат проблем. Камерите са на средно ниво и определено телефона не е за фото маниаци. Все пак поддържа огледално изображение при селфи. Има си функция за макроснимки. На мен са ми полезни функциите на бележник и там всичко е ОК. Отключването с отпечатък е малко бавно, но лицевото разпознаване е доста по бързо, дори при по ниска осветеност. Дано да съм Ви полезен с това кратко резюме. Желая Ви добро здраве и успех.

Samsung Galaxy Note 10 Lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на Д.Данаилов за това мнение:
  • Monipeev, vanboy
Цитирай
Аксесоари
#52

Да ни е честит новия One UI 2.1 . Актуализацията излезе  през ОТА при мен. Апарата е на жена ми , разгледах новото и съм много доволен .

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#53

Кое е новото? Аз на плюса и до ден днешен не съм разбрал.
Цитирай
#54

За по лесно ще дам няколко линка . https://youtu.be/UIXF-f-jzwYhttps://youtu.be/ob2AmENAEbYhttps://youtu.be/O_dZbbVe24E - нещата са еднакви , нищо че не винаги се говори Samsung Galaxy Note 10 Lite .

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#55

Мерси. За камерата ги бях видял нещата всъщност. Както казах - нищо особено.
Цитирай
#56

Здравейте, не разбрах как да си импортирам номерата от картата, дава ми че не чете .vcf файла

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#57

Аз правя така - прикачам файла .vcf към и-мейл и го пращам на друг мейл . После го изпращам обратно , като се получи мейла се явява опция за импортиране . Това е по спомени от преди 1 год .

Samsung Galaxy S24 plus
Цитирай
#58

И това го пробвах, каза ми че е неуспешено инпортиран файл

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#59

Някой пробвал ли е да ROOT-не телефона си, не намирам надеждна програма за спиране на рекламите и това ми е единствената причина да го направя.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#60

Блокиране на релками без допълнителен софтуер :
Настройки --> Още настройки за свързване --> Личен DNS
Избирате име на хост на доставчик на личен DNS и избирате един от следните:

dns.adguard.com
dns-family.adguard.com
dot-de.blahdns.com

Това са сигурни DNS сървъри, които имат интегрирано блокиране на реклами.
С първия съм на S10 и нямам реклами.

@ Kapital4o - пробвай първо да импортнеш номерата от картата към паметта на телефона.
[-] 3 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • HardrockMan, NaniG, rudizlz
Цитирай
#61

Аз номерата ги оправих, просто е ми даваше повече от 200 номера да прехвърлям а имам номера откакто има мобилни телефони. Сега ще пробвам за рекламите, Благодаря!
По принцип винаги съм си ROOT-вал телефоните, та покрай рекламите и някоя Благинка може да се сложи.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#62

Мисля , че на картата има ограничение за броя, пък и може да запазиш само име и номер. Затова откакто има смарт телефони , не пазя никакви номера в картата.
Цитирай
#63

Те номерата ми бяха на SD card, това го оправих. Сега телеона ми се скапа, неуспешен ROOT, и ми стои един триъгълник с указания да рестартирам със Smart Switch, но там ми иска код за потвърждение, който незнам от къде да го намеря.

Телефона ми се блокира.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#64

Чети и действай.Няма страшно,софт брик
С две думи флаш с odin
https://www.ytechb.com/how-to-unbrick-sa...tloop/?amp

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#65

А как да го вкарам в Download режим, не угася, и само се рестртира с този триъгълник на дисплея или и така става.

Ейййй, то взе че стана, ама как да се сетя да пробвам отново с Odin, нали ми блокира и с него и аз сякаш блокирах.
Благодаря за подсказката.

Все пак ако някой има опит с ROOT на модела да сподели опит и метод.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#66

Здравейте приятели. От една седмица съм с телефона и имам проблем. Когато си легна вечерта и го оставя на масата, на сутринта се будя и батерията ми е паднала с 18%. Някой друг има ли подобен проблем? През деня не е така. Ползвам си го и батерията си държи, но не мога да разбера защо като не го ползвам цяла вечер батерията пада толкова много. Говорим за 10 часа през които спя. 18% е адски много. През нощта само мобилните данни или wi-fi ми е включен и е на без звук е. Единствената апликация, която хаби повече батерия е Google App. Не показва други апликации, които да хабят батерията. Някой има ли същия проблем ? Или идея как да го оправя? Благодаря ви предварително!
Цитирай
#67

Остави за през нощта устройството си с изключени данни.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • pesh
Цитирай
#68

По принцип оставим 4G или wifi когато дпя, но на стария ми Samsung galaxy a50 никога не е било проблем. Батерията през нощта е падала макс по 7-8%. Направих един factory reset по-рано днес и ше видя вечерта дали пак ще е така.
Цитирай
#69

По-добре ги изключвай нощем тия данни, надали ставаш през нощта да гледаш какви известия имаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • eksoldier, pesh
Цитирай
#70

Гългъл хаби много, ако е включено Wifi сканиране, автоматично включване на wifi при разпознаване на мрежа и синхронизации. Виж дали не ти е включена локация и споделяне на местоположението.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crazy_hatteR за това мнение:
  • pesh
Цитирай
#71

Снощи го оставих на без звук, с включено само уифи, което на пълни черти, така че проблема не е в мрежата. Пак -18%. Почвам да си мисля, че самата батерия на телефона е нещо прецакана. А гугъл апа въобще не хаби батерия.
Цитирай
#72

Ако е прецакана и през деня ще ти пада по-бързо... Оставяй си телефона на зарядно и не го мисли. Аз от както имам смартфон се зарежда като легна... Изключи си данните изобщо и тогава дай информация. Тва, че ти дава само гугъл плей не значи, че само той точи. Имаш системни приложения синхронизации. На мен през определен период ми се появява Gmail иконата и синхронизира. Както съм със 7-8 имейла... Това е компютър. Оставиш ли го вързан за нета той работи активно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • pesh
Цитирай
#73

То и на wifi ще пада, дали синхронизира с wifi или с 4G, разликата е, че при wifi пада по-бавно батерията, но пак пада. Изтрий кеща на данните и го остави без включен сигнал и ще е по-добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • pesh
Цитирай
#74

hazART би ли могъл да ми кажеш как да изтрия кеша на данните? И също искам да ви благодаря за бързите отзиви!
Цитирай
#75

Не използвам в момента Samsung, но преди беше някъде в батерия. Не разчитай това много да помогне.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • pesh
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)