Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro | Redmi K20/K20 Pro - софтуерни актуализации

(2020-07-07, 13:40:43)kayovas написа:  За Xiaomi.eu трябва root. А и ползвам някои служебни неща на телефона, та не е опция.

за определени модели се изисква руут, но реално трябва twrp, а телефонът минава всичките проверки на гугъл, така че е със сертифициран плейстор и safetyNET минава.
Моят телефон е с xiaomi.eu без руут. Ползвам google pay, в браузъра няма реклами. Поиграли са си и ромът е добър. струва си да се тества

При руут-а дупката е ако позволиш на приложение да има тези права.
А ти реално можеш да не го правиш.
Криеш руута и си ползваш телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fifth_root, plamen_k
Цитирай
Аксесоари

Точно, само тврп трябва за xiaomi.eu, root-a евентуално само за някоя друга програмка, но не е задължителен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на plamen_k за това мнение:
  • fifth_root, suffer
Цитирай

Тези от Xiaomi ,си правят голяма гаргара с нас .Никакъв ъпдейт ,за Mi 9t и като гледам няма да е скоро.
Цитирай

по-добре забавен, но без бъгове. Иначе те го пускат, ама до края на деня го махат Smile
Цитирай

А дано да е скоро,че хората полудяха в официалния форум пада голяма сеч хахаха
Цитирай

(2020-07-08, 10:14:50)suffer написа:  по-добре забавен, но без бъгове. Иначе те го пускат, ама до края на деня го махат Smile
А къде го пускат, понеже ровя ли ровя и нищо никъде не откривам?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2020-07-08, 11:51:46)veso99 написа:  А къде го пускат, понеже ровя ли ровя и нищо никъде не откривам?

По принцип е написал, че така правят... Пускат го и после го махат заради бъгове.
Цитирай

Ами в Телеграм излизат линкове първо, но май са само за twrp
Цитирай

Колеги, писах и по-рано в темата, че за 9T европейската версия: ще почакаме. А и лично аз предпочитам да излезе без големи бъгове, отколкото после да се чака с месеци фиксването им.

От разгледаното не виждам промени, които съществено ще променят/подобрят моето ползване на телефона. Хубаво е, че развиват нещата, така и трябва! Както е хубаво, че получаваме новите версии на MIUI. Това, което не е хубаво, че месечни пачове се получават само от топ моделите. Останалите... Но ние си знаем, че ги купуваме заради цена/качество, а не заради невиждано добрия съпорт.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • veso99
Цитирай

Приятели, Miui 12 много ми харесва на моя MI 9T Pro. Едно единствено нещо не ми е ясно и ако наистина го няма е голям минус за мен. В батери статуса при 11-ката ми показваше колко часа,дни е карала батерията от последното зареждане. Сега няма такова нещо или аз нещо не мога да го намеря. Дава някакви цифри само за определен период от време, а не от последното зареждане.
Някой да има решение?
Цитирай

(2020-07-08, 21:20:51)killingtime написа:  Приятели, Miui 12 много ми харесва на моя MI 9T Pro. Едно единствено нещо не ми е ясно и ако наистина го няма е голям минус за мен. В батери статуса при 11-ката ми показваше колко часа,дни е карала батерията от последното зареждане. Сега няма такова нещо или аз нещо не мога да го намеря. Дава някакви цифри само за определен период от време, а не от последното зареждане.
Някой да има решение?

Да и при мен е така, въпреки че съм с xiaomi eu, а не с официалния. Явно е някакъв бъг, би трябвало да го оправят.
Цитирай

Някакви новини за ъпдейта на MI 9T?
P.S. Впрочем как седи въпросът сега с седмичните бета ромове?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2020-07-11, 13:44:00)veso99 написа:  Някакви новини за ъпдейта на MI 9T?

Толкова са глупави и нагли (като политици), че ти казват "ъпдейтът е пуснат, ама още го няма OTA, чакайте".
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • esil2
Цитирай

То освен, че по ОТА го няма не го откривам никъде и в нета

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Няма го още. Ето това им се води официалната страница:
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361
Цитирай

(2020-07-12, 17:19:12)plamen_k написа:  Няма го още. Ето това им се води официалната страница:
https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

Да, да, ама точно от тук, от разни теми цитирам какво някои модератори разправят. Никой нищо конкретно все още, само "чакайте", като че имаме друг избор.


veso99 написа:То освен, че по ОТА го няма не го откривам никъде и в нета

Пробутват ти или за бета тестъри, което не може да се счита за рилийз за потребители, нито пък може в случая и да се ползва от такива, или минават с номера, че е пуснат за индийската версия.
Цитирай

Яко са се усрали със ъпдейта ,не че като е забавен е проблем ама се чува че за про версията яко батери дрейн.Или ме работят по ъпдейта нз какво го бавят ,не се занимавам със софт ама месеци да не се работи малко от малко..
[-] 1 потребител изказва благодарност на CursedSoN за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Господа, първо, в Китай има невиждани наводнения, които продължават/ха/ повече от месец. Второ, между Индия и Китай възникна голямо политическо напрежение, което няма как да не се отрази и на икономическо ниво (китайска компания Xiaomi в Индия). И някъде там има и една пандемия, дето я влачат като народна песен, да не дам по-цветисто определение.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Първо, господине, не ме интересува. Второ: при възникнали такива обстоятелства се извиняваш най-човешки и променяш сроковете. Предполагам малко хора се примрели за този ъпдейт, аз поне не съм, но тъй като това е форум на такава тематика, е нормално да се обсъждат такива работи. И компании с подобен подход трябва да бъдат справедливо разнасяни и критикувани какви са.
Цитирай

Интересното е,че К20 има ъпдейт(индийски ром), а К20 Про няма

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Далеч не оправдавам Xiaomi. След първия ми телефон, от който пиша в момента, бях съвсем наясно какво ще получа и какво няма. Ще получавам MiUI ъпдейти, това е сигурно. Дали ще са според някакъв график - ни най малко, тъй като ползвам среден клас телефони. Какво няма да получавам: месечни ъпдейти и следващи версии на Android. С Mi 9T поне версии на Андроид получавам.

Китайците нарояват толкова разновидности на един модел телефон, че после поддръжката е кошмарна.

Защо си купих пак Xiaomi: защото предложиха цял дисплей, без цвъкните по екрана, плюс екран който НЕ е крив. На добра цена и, в моя случай, през оператор, та с преподписването ми излезе по-евтин, отколкото от Китай, но пък с 2 години гаранция.

Та за втория телефон вече нямам никакви илюзии какво ще получа и какво няма да получа. Китайцо-индийците толкова си могат. Всеки сам си преценява дали си заслужава да даде 2000+ лева за флагман. Аз дадох 500. Доволен.

Както съм писал и преди, не мога да усетя дрейн, 4К батерия не може да кара повече от 2 дни с моя начин на ползване.

Макс-ът, от друга страна, в момента кара по една седмица, защото се ползва вместо дистанционни, като е-книга и други домашни работи. Няма и СИМ в него...

Изпратено от MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus, suffer
Цитирай

Сложих xiaomi eu weekly (преди това бях с xiaomi eu stable) и вече андроид систем не е на първо място с най-голяма консумация, чудно Smile
[Изображение: 26bffb4f79856030c60f438a686b5cdf.jpg]
Цитирай

Значи има надежда да няма дрейн като дойде 12 ката
Цитирай

(2020-07-13, 09:22:08)plamen_k написа:  Сложих xiaomi eu weekly (преди това бях с xiaomi eu stable) и вече андроид систем не е на първо място с най-голяма консумация, чудно Smile

То направо ОС я няма в списъка - по колко процента сега консумира и колко часа живот имаш повечко с този РОМ?
Цитирай

(2020-07-13, 11:11:48)fifth_root написа:  То направо ОС я няма в списъка - по колко процента сега консумира и колко часа живот имаш повечко с този РОМ?
Още не съм минал един цикъл зареждане-разреждане откакто го сложих, ще пиша след това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)