Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro | Redmi K20/K20 Pro - софтуерни актуализации
#26

Снощи го дръпнах и аз. До момента не забелязвам никаква разлика в консумацията на батерията, т.е. абсолютно нормална е.

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз съм от вчера на обяд с 10-ката. Не виждам кой знае каква разлика, засега батерията си държи по същия начин при мен. Вчера след като го сложих от време на време наблюдавах някакъв спад в кадрите (лаг), но днес не ми се е случвало. Забелязах че скрийншотовете вече се правят веднага като се натиснат копчетата (като при айфоните), а не трябва да се задържат.

П.п.: И при мен се бъгват понякога ефектите при отваряне/затваряне на приложения.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#28

С 9Т от оператор съм, все още нямам. актуализация. Предполагам скоро... Иначе браво на Xiaomi.

Изпратено от моя Mi 9T

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#29

След обновяването снощи. Не съм се заигравал през деня и разговори не съм провеждал,това е резултата. Смуче батерия.[Изображение: 44fe46edf0c2f7d40b4fecb7a17d0921.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Имаш проблем... не е от ъпдейта. Ето и следващите ми скрииншота, не съм го ползвал много днес... но пак имам 3:30 дисплей
         

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#31

Имаш проблем... не е от ъпдейта.
 
[/quote]

Как да опитам да реша проблема? Благодаря.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Ами в случая е лош обхват
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • spiritfog
Цитирай
#33

И както обещах да кача скрииншотове, когато стигна 20% Трябваше снощи да е понеже бях на 22% Но съм заспал.... Сега е още по-добре, понеже видях, че ми е взело 1..2% за цялата вечер. Общо време на дисплей 6:30, без да гоня рекорди (имал съм повече с него). Не съм правил никакви ресетвания след ъпдейта, а го ползвах най-нормално.
Така, че казвам най-отговорно: Не Ви е виновен ъпдейта за "дрейновете"... очевадно си ги имате И преди него, но се проявяват в някакъв момент и не може ги хванете, а вините ъпдейтите. Проблема е във вашият телевизор Wink
               

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#34

(2020-01-22, 06:35:18)niksanvn написа:  И както обещах да кача скрииншотове, когато стигна 20% Трябваше снощи да е понеже бях на 22% Но съм заспал.... Сега е още по-добре, понеже видях, че ми е взело 1..2% за цялата вечер. Общо време на дисплей 6:30, без да гоня рекорди (имал съм повече с него). Не съм правил никакви ресетвания след ъпдейта, а го ползвах най-нормално.
Така, че казвам най-отговорно: Не Ви е виновен ъпдейта за "дрейновете"... очевадно си ги имате И преди него, но се проявяват в някакъв момент и не може ги хванете, а вините ъпдейтите. Проблема е във вашият телевизор Wink
  
При европейския ROM може да няма проблеми, докато на глобалния има проблем с батерията. Няколко пъти съм трил кеш и спирал Android System и Google Play Services, и по принцип, сега е по-добре, но все още в класацията по точене на батерия, Android System е на първо място. Даже при мен игрите леко насичат, което не е много приятно.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#35

Един и същ хардуер, различно състояние... Ако има вариант, минете на EU Rom тогава...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#36

(2020-01-22, 09:54:33)niksanvn написа:  Един и същ хардуер, различно състояние... Ако има вариант, минете на EU Rom тогава...
Когато пуснаха MIUI 11, първо го пуснаха за европейския ROM, и знаеш ли какви проблеми имаше? Хора се оплакваха от дрейн на батерията, докато глобалният трябваше да почака малко, и като пуснаха обновлението за него, беше една идея по-стабилен. За европейския трябваше поне още 2-3 ъпдейта да пуснат, за да оправят проблема.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#37

Имате ли дрехи с на батерията колеги със андроид 10,на mi 9t.Както ви е на 13 14 % андроид система и се вдига до 20,а всичко ми е изключено,направих 2 фактори ресетаи не иска
Цитирай
#38

И при мен е така.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2020-01-23, 09:41:13)CursedSoN написа:  Имате ли дрехи с на батерията колеги със андроид 10,на mi 9t.Както ви е на 13 14 % андроид система и се вдига до 20,а всичко ми е изключено,направих 2 фактори ресетаи не иска
Тествай кои процеси точат батерията с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
#40

Добре интересното е че пак държи 2 дена ама много висок процент
Цитирай
#41

Ето и от мен за цял ден цъкане:


Прикачени файлове Миниатюри
       

 Samsung Galaxy s23+, 8/512GB, Green
Цитирай
#42

Сега,чета в официалняит форум на Xiaomi ,че нещата с батериата са плачвбни за 90% от потребителите.Явно проблемът не често срещън,нз но 22 % Android System ми се струват много.Като го Ъпдеитнах, издържа 2 дена и 3 часа 6 часа екран и имаше 12 % със пак висок андроид 25 %.....
Цитирай
#43

(2020-01-23, 19:48:16)CursedSoN написа:  Сега,чета в официалняит форум на Xiaomi ,че нещата с батериата са плачвбни за 90% от потребителите.Явно проблемът не често срещън,нз но 22 % Android System ми се струват много.Като го Ъпдеитнах, издържа 2 дена и 3 часа 6 часа екран и имаше 12 % със пак висок андроид 25 %.....

Пич,без да се обиждаш,ама проверявай какво си написал преди да си постнал нещо.Пишеш по-зле от първолак.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на mastodon за това мнение:
  • android_97, iwan33, karas
Цитирай
#44

Аз нямам проблеми с батерията. Нито преди, нито след ъпдейта. Дори все още не съм правил ресет, а винаги съм държал на това. Просто към момента няма за какво да се хвана и си спестявам досадното започване от нула.
Единствено след miui 11 имах 4-5 пъти дрейн за около 20 дни, който се оправяше след рестарт. След известно време разбрах, че всички приложения са с вкл. автостарт. Направих корекция и така до ден днешен съм без проблеми.
Телефонът е теленорски QFJEUXM.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#45

И аз съм с теленорски и имах дрейн като минах към 11.

Интересно ми е какво правят и мажат, че се получава тая' несъвместимост, а уж правиш ъпгрейд към по-добро.
Не ме бърка да отида да изтрия кеша на услугите ама трябва да се мрънка за нещо, което не е нормално.


Цитирай
#46

Няма как да повлияят на гугъл, според мен. Просто е дошло време за профилактика и е съвпаднало с ъпдейта
Цитирай
#47

Някой има ли информация за този як дрейн на батерия след ъпдейта към 10ка.Чета коментари,че не им дремело много много и чак след 15 20 февруари,щели да пуснат фикс. Sad
Цитирай
#48

Не, че не им дреме, просто в момента текат празниците около китайската нова година и има Корона вирус.
Дори без вируса първата седмична бета беше планирана за 6-7ми февруари
Цитирай
#49

Добре, това са добри новини дано до края на февруари да го фикснат,и мерси за информацията
Цитирай
#50

От тази сутрин [Изображение: dbcde4e3678f4ce18dd9c61c51e06863.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)