Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro | Redmi K20/K20 Pro - софтуерни актуализации

Миналата година бях много впечатлен как още през януари Mi 9T получи андроид 10. Ама тая година излагация с андроид 11. Модели като А40 на самсунг го получиха преди месец вече, а ние с уж по-висок клас телефон си чакаме още. Аз също не съм получавал отдавна ъпдейти на Mi 9T, секюрити пача ми е от януари.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари

А40 си е на телефон, виж данните на nokia 2.2 например и той е с андроид 11
Цитирай

(2021-04-27, 19:40:30)esil2 написа:  А40 си е на телефон

Не те разбрах какво имаш предвид.
Иначе за нокиите си е нормално да са вече с андроид 11, все пак са с android one. Там винаги ъпдейтите са били по-бързи.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Исках да кажа, че А40 сравнен с въпросната нокиа е по добър но въпреки това и нокиата получава андроид 11, от което следва извода, че ъпдейтите с по горна версия на андроид нямат нищо общо с техническите параметри на телефоните, както се опитват да ни убеждават например, че еди кой си модел не отговарял на изискванията за по горна андроид версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Колеги.. Как мислите, ще ни огрее ли 12.5 или всичко свърши при нас..

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дори и да ни огрее, не мисля че ще е скоро. Още нямаме андроид 11 дори. Това е единственото нещо от което съм разочарован в този телефон - ъпдейтите.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

На 99% съм сигурен, че ще пуснат OTA с Андроид 11 в скоро време, тъй като преди около месец пуснаха Stable Betа-та V12.1.2.0 за Глобалния вариант (2021-05-28), който е с Android 11. Лично аз съм много доволен от производителността и повечето забивания, които срещах вече са отстранени. Но да, Miui 12.5 може и да не видим, което не е голяма загуба (нищо което да ме грабне няма там Big Grin Може би само анимацията за зареждане, която е като зелена вълна Lol )

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • android_97
Цитирай

Гледам на руския сайт за нашия телефон - Mi9TPro -  има вече Андроид 11...за глобалната версия


android11-Xiaomi-Mi9Tpro


[Изображение: Screenshot_2021-06-22-10-06-48-251_com.a...pdater.jpg]

HTC HD2 - WinMo, Android NativeSD - 4.4.2 (KitKat)  ;  HTC HD9 - dual SIM, WinMo, Android
Jiayu G4S, Jiayu S3, Letv one Pro x800, Xiaomi mi5.  Xiaomi mi 9T pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivd345 за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

Не съм толкова наясно, но мисля че ще има и за нас. Но както виждам си зависи от разширението... Моето е qfkinxm, което май се води индийски ром - и ще трябва да се почака, сигурно ще ги пускат отделно за всяка различна версия на рома -

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Mi 9T Pro току що го инсталирах. ОТА ъпдейт.
Цитирай

Какви са ти впечатленията, как се държи телефона? Има ли някакви съществени разлики спрямо андроид 10?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

За момента няма проблеми. Новия super wallpaper е супер! По изпипан е този път MIUI и сякаш е по плавно всичко или така ми се струва  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 2 потребители изказват благодарност на bl0odline за това мнение:
  • alexbg67, android_97
Цитирай

Някъде не пише ли конкретна дата за това кога ще излезе за различните инди, европейски и тн версии?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Вече дойде, да видим какво е.
Цитирай

(2021-07-16, 14:23:02)a_andreew написа:  Вече дойде, да видим какво е.

За коя версия става дума, че аз съм QFKINXM - индийски ром и го няма

...Поправям се . Проверих ръчно и при мен го има...интересно, че съм QFKIN, а ми дойде ъп за RFKIN - тягля пък дано стане...


Подкара се - само не виждам въпросните анимации, например след затваряне на приложение как се показват на иконите - при мен не се движат. Както и на времето например искам да ми се показва в иконата колко градуса е- но не се показва.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

За кой модел на телефона говорите?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-07-16, 17:36:50)xplod написа:  За кой модел на телефона говорите?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

K20 Pro с инди том.някой знае ли как се пускат анимациите?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Нещо за 9Т не се ли чува?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-27, 05:51:52)Aft3rsh0k написа:  Какво се случва с ъпдейтите за k20 pro? Някой има ли идея дали скоро ще има нещо за него? Няма логика по слабия k20 да получава ъбдейти по на често и андроид 11 вече, а уж по-капествениянда не получава нищо с месеци! Аз съм с 12.0.6.0 xiaomi.eu и вече 5 месеца нищо, като през това време минаха 3 ъпдейта за к20 и така си върви от Китай, те са базирани на техните софтуери!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Аз съм с k20 и още нямам ъп за андроид 11 много стоя си на 12.0.5
Цитирай

Някой, който го е инсталирал може ли да каже дали има анимация на дефолднатите приложения като времето, календара и тн.

Имам и 10t pro и при него при излизане от камера, галерия и т.н. си има анимация, както и си показва градусите и календарната дата в самото квадратче на приложенията. При k20 Pro са статични при мен. Търсих в Гугъл, но нещо не попадам на такъв проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

С ми 9т про съм и анимациите си ги има, както ги имаше и при андроид 10. Също така си показва датата и градусите в иконките. Нямам представа защо при теб ги няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bl0odline за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2021-07-19, 00:57:28)bl0odline написа:  С ми 9т про съм и анимациите си ги има, както ги имаше и при андроид 10. Също така си показва датата и градусите в иконките. Нямам представа защо при теб ги няма.

Аз съм с K20 Pro.

Уви не ми работи това след големия ъп - то май и преди ги нямаше тези анимации като се замисля, но сега и приложенията за календар и времето също не реагират. Реших, че ще направя фабрични настройки - уж да видим как ще тръгне на чисто, но е пак същата работа. Освен това има и лек лаг сякаш след ъпдейта, но може и да си измислям. Дори и след фабричните настройки нямам тези анимации - дори не съм слагал някакъв архив, а устройството го стартирах като ново устройство и пак ги няма. Не знам къде да питам дали някой може да ми обясни защо или как да ги активирам?! Дали ако изтрия кеша при преинсталация ще помогне?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

(2021-07-18, 23:32:42)kstavrev написа:  Някой, който го е инсталирал може ли да каже дали има анимация на дефолднатите приложения като времето, календара и тн.

Имам и 10t pro и при него при излизане от камера, галерия и т.н. си има анимация, както и си показва градусите и календарната дата в самото квадратче на приложенията. При k20 Pro са статични при мен. Търсих в Гугъл, но нещо не попадам на такъв проблем?
Това да не е Xiaomi ЕU рома?

Аз съм със 12.5.4 stable на к20 про от края на юни и анимациите си ги има.
Питам те за Рома, защото по принцип китайският софт няма български език, а при теб има.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на RazielBG за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2021-07-19, 10:29:06)RazielBG написа:  Това да не е Xiaomi ЕU рома?

Аз съм със 12.5.4 stable на к20 про от края на юни и анимациите си ги има.
Питам те за Рома, защото по принцип китайският софт няма български език, а при теб има.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

С индийски ром е - така го купих от Aliexpres, не е EU рома (имам и рекордер за разговорите). Но това с анимациите - не знам дали яма нещо общо с Poco Laucher, който си е по defolt, но анимации няма и не ми се вярва да е от рома?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Здравейте, 12.5.1 е версията на MIUI (RFKEUXM) Mi9Tpro и за сега съм доволен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)