Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro | Redmi K20/K20 Pro - софтуерни актуализации

Май няма да мине с ресет, не изкара и 2 години, още месец и половина е в гаранция.
[Изображение: 66c99ac9583d9692119e4efa665b3285.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на valchinkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари

Oh, ако това е вярно наистина си е заминала.
Интересно в стоков вид какво бил дал вградения брояч на xiaomi.eu, за целта обаче пак трябва отключване и ресет Big Grin
Цитирай

За достоверен резултат по-добре ползвайте USB тестер, че с тази програмка...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-10-05, 10:52:42)valchinkov написа:  Май няма да мине с ресет, не изкара и 2 години, още месец и половина е в гаранция.
[Изображение: 66c99ac9583d9692119e4efa665b3285.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Няма как с едва 21% зареждане да покаже коректни резултати , направи 2- 3 цикъла на зареждане/ разреждане (100-20%)

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

От известно време се усеща, че не е като в началото, но с последния ъпдейт още повече. [Изображение: c30274a8c9c4930bc048d3b1cf68373f.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Батерията с андроид 11 на Mi 9T е чувствително по-зле, направо съжалих, че ъпдейтнах. Балончетата на месинджър също не функционират коректно - като цяло нищо позитивно не виждам в този ъпдейт, освен че ми проработи VoWiFi...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Тая простотия с балончетата е от промяна в Андроид 11, гугълска простотия със звучното име Chat heds. Би трябвало да има опция в месинджъра за изключване, но при мен я няма, та спрях изобщо да се показват.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Знам, че е от андроид 11. Но конкретно на Mi 9T е счупена тази функционалност - като пиша клавиатурата закрива това, което въвеждам. Също така като са пуснати балончетата не получавам известия от месинджър - трябва да си отключа телефона за да разбера че някой ми е писал. Това ме принуди да ги изключа напълно.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Днес и при мен дойде ъпдейта до Андроид 11


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Батерията май наистина е по-зле след ъпдейта.Също когато съм на високоговорител не може да се загася екрана,веднага святка.

XIAOMI MI 9T
Цитирай

(2021-10-13, 10:17:06)dobidob написа:  Батерията май наистина е по-зле след ъпдейта.Също когато съм на високоговорител не може да се загася екрана,веднага святка.
Батерията е тотал щета след ъпа. От два дни го имам инсталиран,днес остана на 5% без да съм ползвал телефона. Най-много разход ми дава дисплея според приложението.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Последните обновявания винаги са зле за батерията.Напомнят ти ,че трябва да си купиш следващия модел .?

XIAOMI MI 9T
Цитирай

Не винаги, просто устройството има нужда време от време и от reset след актуализациите.

 
Цитирай

Може би ще го направя този ресет. Никога не съм го правил досега,но..

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Моята батерия по принцип вече не е в супер-кондиция, но не усетих някакво по-лошо представяне след последната актуализация. Обаче при мен се появи проблем с чувствителността на сензорния екран. Сега е доста по нечувствителен и понякога се налага да повтарям и потретям действията.
Може причината да е и в застудяването и изсъхване на кожата на ръцете и от там лошата контактност между пръст и екран.
Цитирай

Може би, действително има малко влошаване на живота на батерията. При мен не е така забележимо, явно заради проблемите на колегите почнах повече да се вглеждам. Определено обаче, на моят телефон се намали чувствителността на екрана при допир. И не е е от сухите ми пръсти. Карах и жена ми да пробва, и при нея се случва същото. Явно е изолиран случай, който може да е и от използвания стъклен протектор, който да "усилва" тази намалена чувствителност, но преди последния ъпдейт нямаше тези проблеми. Не е нещо драматично, но понякога е дразнещо.
Цитирай

Ползвам Mi9t и съм много доволен от ROM-a, с който съм в момента. Не искам да го актуализирам като цяло, но ме интересува има ли начин да се актуализира само защитата, гледам, че моята е от 01.08.2020г.?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Последният ром, с който ъпдейтнах телефона през twrp е xiaomi.eu 12.5.6. Не виждам някакви големи промени, освен две неща, които адски ме дразнят и не знам дали може да се променят или ще трябва да чакам чак до следващ ъпдейт - появи ми се на основния екран някакво поле търсачка в долния екран и не успявам да я махна по никакъв начин. А и при набиране явно не са успяли да преведат всичко и при разговор всички опции са написани на английски. Само при мен ли е така или има и други с подобните дреболий и ако някой може да сподели как да махна търсачката от основния екран ще съм благодарен.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

появи ми се на основния екран някакво поле търсачка в долния екран и не успявам да я махна по никакъв начин. 

Настройки /Начален екран /Лента за търсене на началния екран

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

(2021-11-18, 17:27:41)Emobul написа:  появи ми се на основния екран някакво поле търсачка в долния екран и не успявам да я махна по никакъв начин. 

Настройки /Начален екран /Лента за търсене на началния екран

Същото и при мен. Видях, че е приложение search, което въпреки, че спрях и дейнсталнах актуализациите му не мога да махна, а и като джаджа си седи на основния екран, но не може да се махне или премести.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

С изключване не става,така ли?


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай

Ако ти се занимава ето как да премахнеш излишните приложения :
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99951

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Благодаря на момчетата. При мен се разкара тази търсачка.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

За съжаление софтуерната подръжка на Mi9T спира. K20 и К20Pro ще се радват още малко на подръжка.
Иначе , моят проблем с понижената чувствителност на екрана се оправи след ресет. Сега всичко е нормално.
Цитирай

(2021-11-29, 14:00:40)Tre Fill написа:  За съжаление софтуерната подръжка на Mi9T спира. K20 и К20Pro ще се радват още малко на подръжка.
Иначе , моят проблем с понижената чувствителност на екрана се оправи след ресет. Сега всичко е нормално.

До колкото виждам Mi 9t Pro е в списъка за MIUI 13... ама дали е истина незнам...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)