Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MiuiPro. Новости. Дискусия, мнения, коментари и проблеми.
#1
Heart 

[Изображение: MPlogo.png]

Преди всичко искам да Благодаря на колегата Miro2210, който ме информира за съществуването на този проект! Tummenupp

Екипът на MiuiPro е международен колектив от разработчици, модификатори, дизайнери, програмисти и просто хора /предимно от Русия и бившите републики на СССР/, обединени от обща цел - да подготвят и предоставят най-добрия продукт за потребителя.

Проектът e базиран на MIUI China Developer и China Stable, като е изчистен от всичкия излишен китайски боклук във вид на приложения/услуги.
Официалната страница е https://miuipro.info
В нея има и официален форум - https://forum.miuipro.info
Повече за благинките в MiuiPro може да се научи от сайта, форума, Telegram и YouTube каналите.

Поддържаните езици за менюто са: български, английски, руски, китайски, белоруски, украински, турски, гръцки, немски, корейски, словашки, полски и др.

MiuiPro има за следните модели на Xiaomi към момента:
.
MiuiPro НЕ е безплатен проект със свободен достъп, а за него се заплаща /прави се дарение/ - минималното дарение е $2.00 /за месец/, кратна сума или $20.00 за година към момента. Това е чистата сума, без таксите/комисионните за превод.
Плаща се по няколко начина, като за нас, българите, най-лесно е през PayPal.
Преводът ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е такъв за близък/приятел/роднина, БЕЗ защита за потребителя и в НИКАКЪВ случай за стока/услуга. Ако направите такъв - просто си хвърляте парите на вятъра. МНОГО ВНИМАВАЙТЕ!
Подробни инструкции има във форума им. Скрийншотовете в инструкцията им за плащането в PayPal са поостарели, но не е нещо смущаващо.
Процедурата на пръв поглед е сложна, но с внимателно четене и следване нещата стават за 2-3 дни /при мен/ от момента на плащането.
Преди всичко трябва да си направите регистрация в сайта, не във форума!

Доколко успях да събера информация MiuiPro e сходен с xiaomi eu.

Няма fastboot инсталация - само recovery. Инсталира се през нарочен TWRP, който се сваля от сайта им - съответния TWRP за конкретния модел устройство и андроид версия може да бъде изтеглено от менютата към конкретния ром.
След първата инсталация новите версии идват по OTA, като се свалят от телефона и се инсталират през TWRP.
За получаване на OTA ъпдейти и за да работи този ром на телефона трябва да се въведе потребителското име /акаунта от регистрацията в сайта/ в настройките My Device -> MIUI version и от трите вертикални точки горе вдясно -> Update settings -> To access the OTA. И разбира се съответната информация в профила на сайта - № на MI акаунта, с който е свързано и идентифицирано конкретното устройство. Без въвеждането на тази информация на точните места ромът НЕ РАБОТИ!

Руут чрез Magisk e вграден в TWRP - инсталира се през него.
Magisk-а минава всички safetynet чекове безпроблемно - т.е може чрез телефона да се извършват плащания - доколкото знам, засега у нас само цекоминевата фалшива банка /и бъдеща КТБ-like/ предлага тази услуга.

В самия ром са вградени доста благинки, които до този момент ползвах чрез CustoMIUIzer в среда EdXposed Framework.
Последните не съм пробвал да инсталирам, защото не ми се рискува - няма информация за сигурен, стабилен и безпроблемен работещ метод.
Също така са налични всички полезни функции и услуги като запис на разговорите, Google Play services, Framework и Store и др, въобще това е един много добър микс от Cnina, USA и EU  Tooth

Аз инсталирах MiuiPro с дърти флаш през нарочния TWRP, като предварително си направих пълен бекъп на всичко възможно и след това през TWRP-a направих пълен format data и wipe.
След това инсталирах последната актуална China Stable fastboot версия на MIUI 11, Android 10 през MiFlash. Чак след това направих дърти флаш-а.

Ромът, за седмица и малко се държи БЕТОН, мазно върви, като до сега ми дойдоха през OTA два ъпдейта, които инсталирах безпроблемно.

МОЛЯ НИКОЙ КОЛЕГА ДА НЕ СПОДЕЛЯ ТУК ВРЪЗКИ ЗА СВАЛЯНЕ НА ФЪРМУЕР/РОМ ИЛИ ДРУГИ ФАЙЛОВЕ ОТ MiuiPro!!!, че рискуваме бан - темата е информативна, дискутивна, за tip and tricks и евентуално за съвети и взаимопомощ, недай б... .

Ще се радвам на споделен опит и мнения с/за MiuiPro и от други колеги, освен нас двамата - не вярвам да сме само ние.

По-здрави!
Storstark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 8 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • andreti013, Be6i4, Compare, emil11, hglr123, Miro2210, scorceni, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Превода от Гошо кърти миФки.

Не е лошо, с много опции за интерфейса, но съпорт нулев и проблемен за моя апарат.
Цитирай
#3

(2020-01-06, 11:55:35)emzo написа:  Превода от Гошо кърти миФки.

Не е лошо, с много опции за интерфейса, но съпорт нулев и проблемен за моя апарат.
На Гошо беше още по-зле...
А моделът на апарата е?

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#4

Note 8 pro, сложил съм и видео в темата им.
Бляда ми качи негово видео, но там приложенията са вече заредени в паметта и тогава лаг няма.
Цитирай
#5

(2020-01-06, 19:23:24)emzo написа:  Note 8 pro, сложил съм и видео в темата им.
Бляда ми качи негово видео, но там приложенията са вече заредени в паметта и тогава лаг няма.
Изчетох всичко там, свързано с вашия проблем.
Мненията ни с модератора съвпадат.
Що не пробвате за последно да промиете мозъка на вашия и да почнете начисто с китайска стабилна през fastboot и MiFlash /flash_all.bat/ и после дърти флаш през TWRP от там на MiuiPro?
Така и така сте платил...

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#6

Пробвано е всичко.
Мисля да сменям слушалката и съм 99% убеден, че другата ще работи....

Монетата винаги има две страни, все едно аз съм го писал Smile
https://forum.xda-developers.com/redmi-n...o-t4030327
Цитирай
#7

Изменения в следващата версия 20.1.9:

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Новостите тази седмица:

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#9

Poco се завръща :-)

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#10

Ползвах техен ROM на Xiaomi redmi note 4x, работеше много добре. В момента съм пак с техен, но на mi 9 lite. Ами... Изложиха са нещо тоя път, на единият не работи галерията, на другият оправиха галерията, спря да работи камерата... Абе руска работа. :-)

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#11

Новости във версия 20.2.20

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

Ако имате проблеми със свалянето на ъпдейтите /получавате отговор от системата Can’t Connect to the Network/, то решението е:

Цитат:Если у вас слетают настройки или после звонка перезагружается смартфон, необходимо отключить интернет на смартфоне и настроить правильно ОТА по этой инструкции. Обязательно необходимо убедится, что именно это устройство привязано к ОТА. Если вы поменяли телефон и вам необходимо сменить его, вы всегда можете написать нашему боту для смены устройства https://teleg.run/MiuiProSupport_bot

p.s. Если обновление всё же не находит, включите язык системы "Русский". Так же при проблеме загрузки, можно воспользоваться VPN



If your settings fall off or your smartphone restarts after the call, you must turn off the Internet on your smartphone and configure the OTA correctly according to this instruction. Be sure to make sure that this particular device is linked to the OTA. If you changed your phone and need to change it, you can always write to our bot to change the device https://teleg.run/MiuiProSupport_bot

p.s. if the update still does not find it, enable the system language "Russian". If the problem persists, use VPN.

При мен смених езикът от английски на руски и нещата се оправиха.

Tummenupp

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#13


Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 2 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • Miro2210, suffer
Цитирай
#14

(2020-03-08, 21:18:44)hrissim написа:  
След тази версия /MIUI11 20.3.5/ се появи първият бъг при мен - повечето функции на настройките крашват, когато езикът на системата е английски. На български и руски проблеми няма.
MI 9T префасониран с ром за Redmi К20.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#15

Какво имаш предвид под "префасониран"?

Доп:Май загряхSmile
Цитирай
#16

(2020-03-09, 23:26:02)Miro2210 написа:  Какво имаш предвид под "префасониран"?

Доп:Май загряхSmile
Както си се сетил, преди да мина на MIUIPro му качвах китайски фърмуер за Redmi K20, че беше по-арен от тези за MI 9T
Та по темата - от началото на м. Февруари MIUI Pro по заповед на бащицата от Петроград  Big Grin  са повели война с англоезичния свят. Обречена, разбира се. Тия мрат да се самоубиват  Bu

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#17


Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#18

Тоя е специален - с антикоронавирус Big Grin
Да живее братския СССР!

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#19

Сега ще видим,сваля се Smile

Прото работи на мълния!До този момент,не съм срещнал никакъв бъг.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#20

Как успяхте да изтеглите актуализацията, при мен не става и не става, а уж всичко е наред. Опитах и на руски език, името ми за ОТА актуализация е вярно. . .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#21

При мен стана от втория път!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#22

При мен не става и от двайсет и вторият. :-) Има ли проблем с настройките, при мен и те крашват, когато им е кеф?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#23

С настройките имах на предната,трябваше да мина на руски.Сега всичко беше нормално,на български я изтеглих.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#24

(2020-03-21, 22:09:55)iwan33 написа:  При мен не става и от двайсет и вторият. :-) Има ли проблем с настройките, при мен и те крашват, когато им е кеф?

(2020-03-21, 22:17:43)gipso написа:  С настройките имах на предната,трябваше да мина на руски.Сега всичко беше нормално,на български я изтеглих.
При мен става безпроблемно, като преди това съм отметнал езикът на системата да ми е български.
А поясненията за новостите във версията след инсталация на български са по-зле и от Гугъл преводач Rolleyes
Та се налага да минавам на английски, та да разбера кво, аджеба, е новото Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#25

Как се ползва настройката "жестове навсякъде", един път я включих и не успях да изляза от нея, наложи се да направя хард ресет? И втори въпрос, "поверителност" продължава да крашва упорито, и при вас ли е така?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)