Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Volte за oneplus 7
#1

След като успях да пусна volte т.е. да отключа менюто и функцията volte ,vowifi някой може ли да ми каже дали трябва оператора да поддържа модела телефон или е функция на мрежата и дали си заслужава да сменям оператора заради това,защото А1 нямат такова чудо,а ми предлагат да преподписвам а и ми изтича договора.
Също ми е интересно дали трябва и двете страни да имат активиран volte за да има ефект от цялата работа или стига само аз да съм с активна функция,понеже не много телефони имат тази екстра.
Ако някой не-може и желае да си я активира да се свърже с мен,ще му обясня как става,супер лесно е.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-01-06, 12:29:43)lord_kik81 написа:  След като успях да пусна volte т.е. да отключа менюто и функцията volte ,vowifi някой може ли да ми каже дали трябва оператора да поддържа модела телефон или е функция на мрежата и дали си заслужава да сменям оператора заради това,защото А1 нямат такова чудо,а ми предлагат да преподписвам а и ми изтича договора.
Също ми е интересно дали трябва и двете страни да имат активиран volte за да има ефект от цялата работа или стига само аз да съм с активна функция,понеже не много телефони имат тази екстра.
Ако някой не-може и желае да си я активира да се свърже с мен,ще му обясня как става,супер лесно е.

Активирането на опциите в менюто е едно на ръка... За да тръгне услуга на 1+ телефоните има нужда и от смяна на операторски профил понеже все още нямат такива нито на теленор нито на виваком, а със стандартно активния услуги не работят. Хубавото на 1+ телефоните е, че смяната на профил може да се извърши и без да се отключва буутлоадър и да се руутва телефона. При работеща услуга няма изискване и двете страни да имат активна услугата. Просто според отсрещната страна на каква мрежа е варира и използвания кодек за предаване на аудиото и съответно ако разговора в volte(vowifi)-volte(vowifi) качеството е най-добро. За момента в България само Теленор предлагат volte, Виваком и volte и vowifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#3

Понеже не съм много на ясно,аз нямах опция за volte  и сложих един файл (Log Kit App) инсталирах го и след това *#*# нещо си беше и хоп излезе log kit app меню и после следвах инструкциите ,рестарт и се появи менюто,това не е ли достатъчно или трябва това дето казваш да сменя операторския профил?
И другото до колкото разбрах при разговор трябва и двете страни да ползват volte за да е ефективно,например аз имам,но отсреща няма какво се случва в такъв случай?
И последно как да сменя профила за който говориш?
Благодаря!
Цитирай
#4

(2020-01-06, 15:10:34)lord_kik81 написа:  Понеже не съм много на ясно,аз нямах опция за volte  и сложих един файл (Log Kit App) инсталирах го и след това *#*# нещо си беше и хоп излезе log kit app меню и после следвах инструкциите ,рестарт и се появи менюто,това не е ли достатъчно или трябва това дето казваш да сменя операторския профил?
И другото до колкото разбрах при разговор трябва и двете страни да ползват volte за да е ефективно,например аз имам,но отсреща няма какво се случва в такъв случай?
И последно как да сменя профила за който говориш?
Благодаря!

През логкита само се пуска опцията за volte/vowifi да излиза в менюто и понеже махнаха таз и опция се слага друга версия (апк) и позволява да се пускат. Операторски профил трябва да се смени и при теленор и при виваком. Като цяло информация има във темите за волте в раздела за други oneplus телефони. Инсталира се друго приложение за да може да се пусне диагностичен порт (имаше достъп до него и пак го спряха, което налага инсталацията на работещо приложение) и с Qpst се спира стандартно активирания профил и се пуска друг. В темите има писано и за двата оператора какъв профил е подходящ.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#5

Нищо сложно , мога да ти дам линк с файловете и темата в която е описано как да го подкарате , при мен работи за сега добре.
Цитирай
#6

Не съм притежател на  OP7 , но по темата за Volte със OP3T съм в Англия ползвам оператора  3- (Three mobile) и имам активно Volte без да съм правил никакви настройки за да я включа въпросната функция. Преди ползвах O2-giff gaff и нямах Volte както и тук на Теленор също нямам,затова мисля че оператора трябва да праща настройките автоматично към потребителите ,и които устройства поддържат да я ползват. Не индивидуално всеки един да се обажда да бъде активирана..

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#7

(2020-01-06, 20:24:24)nistel_87 написа:  Не съм притежател на  OP7 , но по темата за Volte със OP3T съм в Англия ползвам оператора  3- (Three mobile) и имам активно Volte без да съм правил никакви настройки за да я включа въпросната функция. Преди ползвах O2-giff gaff и нямах Volte както и тук на Теленор също нямам,затова мисля че оператора трябва да праща настройките автоматично към потребителите ,и които устройства поддържат да я ползват. Не индивидуално всеки един да се обажда да бъде активирана..

Настройките са вътре в модема на телефона и при засичане на сим карта на съответния оператор зарежда и настройките му и опцията в менюто на телефона става активна.  Op3t ще може да пусне волте на теленор, но се изискват доста големи гимнастики свързани с наливане на файлове в efs дяла. За по-новите телефони от Op5 насам това може да са стане само, чрез активиране на подходящ профил на чудж оператор от тези набити в модема на телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • nistel_87
Цитирай
#8

A наясно ли сте след връщане на фабрични настройки ще трябва ли пак да се правят тея упражнения за да се подкара отново volte?
Цитирай
#9

(2020-01-06, 23:46:14)yordan4002 написа:  A наясно ли сте след връщане на фабрични настройки ще трябва ли пак да се правят тея упражнения за да се подкара отново volte?

След фабрични настройки се връщат всички приложения в стоков вид, така че отговорът е да правят се упражненията. Доста често понеже пипат по модема със системните ъпдейти след такъв също се връща стандартния профил и се налага пак да се смени. Дали ще сложат операторски профили за нашите оператори. Засега епо-вероятно това да стане с Теленор в предвид, че продават 7 про.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#10

Как става да се сменят профилите, понеже докато говоря по телефона сам си спира мобилните данни? Понякога ми се налага докато говоря да ровя в нета, а за да ровя в нета трябва да приключа с разговора. И четох някъде, че като се активира Volte няма да си спира мобилните данни.
Цитирай
#11

(2020-02-17, 15:05:39)pstyle1989 написа:  Как става да се сменят профилите, понеже докато говоря по телефона сам си спира мобилните данни? Понякога ми се налага докато говоря да ровя в нета, а за да ровя в нета трябва да приключа с разговора. И четох някъде, че като се активира Volte няма да си спира мобилните данни.

Видео инструкция на английски на колегата @velqn и всичко необходимо за смяна на профила се намира тук

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#12

При мен ги актиривах по този начин ,но на няколко разговора ми се случва да прекъсне разговора. От както го спрях проблеми нямам.
Цитирай
#13

(2020-02-17, 16:43:19)yordan4002 написа:  При мен ги актиривах по този начин ,но на няколко разговора ми се случва да прекъсне разговора. От както го спрях проблеми нямам.
Зависи много кой профил се използва и кой е оператора.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#14

След последния ъпдейт на 7т про ми изчезна волте-то,може би трябва да повторя стъпките от видеото на @velqn?
Цитирай
#15

(2020-08-10, 10:01:11)dudi4ek написа:  След последния ъпдейт на 7т про ми изчезна волте-то,може би трябва да повторя стъпките от видеото на @velqn?
Мда от време на време пипат по модема и се връща oversea и се налага процедурата наново да се мине.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • dudi4ek
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)