Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Записване на разговори?
#1

Здравейте. 

Искам да попитам има ли начин разговори да бъдат записвани заедно с телефонните номера? Трябва ми за бизнесът ми, но от 2019 Google забраниха опция за показване на номера. Има ли друг начин това да се случи?
Цитирай
Аксесоари
#2

За какъв телефон става на въпрос?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

И с коя версия на Андроид е ?
Цитирай
#4

При моя телефон който е с Андроид 9 , Redmi 7A има опция от Dialer-а да запиша разговора, както и има опция автоматично всеки един разговор да да запиша .

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#5

Ако е Samsung - ACR , но от Galaxy store , не от маркета. Аз съм с S10 и Android 10. Създава лог , в който се записват разговорите с имена и телефони. Бях го инсталирал, дори си купих платената версия , но не ми хареса качеството на записа ( въпреки , чи и двете страни що-годе се чуваха ) както и това , че да записваш по желание входящия запис трябва да е отключен телефона , за да се покаже бутона за запис. Пак се върнах на Boldbeast recorder, въпреки , че при него не се показва номера , а само дата и час. За мен е достатъчно , ползвам го само при нужда да ми продиктуват номер или друга кратка информация която после да запиша.
Цитирай
#6

При Redmi 7A също се записват разговорите с имена, номер,дата и час, като можеш да филтрираш да се записват всички номера, само определени номера или само непознати номера, има си нотификейшън който след края на разговора те подсеща че разговора е записан .Качеството на записа е кристално чисто.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#7

При Андроид 10 има рестрикция от Гугъл за запис на разговорите !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#8

(2020-01-06, 21:06:18)Boby13 написа:  При Андроид 10 има рестрикция от Гугъл за запис на разговорите  !
Значи по добре да си стоя на девятката....

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#9

Някои фирми се опитват да преодолеят това, но трябва предварително да си сигурен, че са успяли и на Андроид 10 да реализират запис на разговорите !
Цитирай
#10

Ако телефона е Samsung (android 9 или 10) със смяна на региона (CSC) към страна, която не прилага GDPR - вградения запис (без допълнителна програма) работи и записва двете страни в идеално качество. Прослушването е от самия call log или хронологията към всеки контакт. Съхраняват се като в m4a файлове (~1МБ/мин) с име на събеседниика, дата и час. Записа е автоматичен или индивидуален с бутон в в "Телефон" вграденото приложение.

[Изображение: native-call-recording-on-samsung-phones-...e-root.jpg]

За промянта са нужни sim карта от съответния регион (може и неактивна/стара) и се прави factory reset на телфона с тази карта.

П.П.
Мога да преложа безвъзмездно своята тайландска sim за процедурата на място в София (кв. Изток), отнема няколко минути.
(Samsung Pay също работи с поддържани картоиздатели.)

П.П.2.
(Принципно може да стане и без sim карта, но този вариант изисква сервизен firmware (combination) за текущият bootloader и текущ firmwre и няколко стъпки с две приложения, прави се няколко пъти флашване. (дълго е, описвано е в дуги теми тук във форума, но намирането на подходящ сервизен firmware e ... да кажем предизвикателство.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • mrasniko, oxuboxu
Цитирай
#11

(2020-01-07, 10:23:22)Чо :) написа:  Ако телефона е Samsung (android 9 или 10) със смяна на региона (CSC) към страна, която не прилага GDPR - вградения запис (без допълнителна програма) работи и записва двете страни в идеално качество. Прослушването е от самия call log или хронологията към всеки контакт. Съхраняват се като в m4a файлове (~1МБ/мин) с име на събеседниика, дата и час. Записа е автоматичен или индивидуален с бутон в в "Телефон" вграденото приложение.

[Изображение: native-call-recording-on-samsung-phones-...e-root.jpg]

За промянта са нужни sim карта от съответния регион (може и неактивна/стара) и се прави factory reset на телфона с тази карта.

П.П.
Мога да преложа безвъзмездно своята тайландска sim за процедурата на място в София (кв. Изток), отнема няколко минути.
(Samsung Pay също работи с поддържани картоиздатели.)

П.П.2.
(Принципно може да стане и без sim карта, но този вариант изисква сервизен firmware (combination) за текущият bootloader и текущ firmwre и няколко стъпки с две приложения, прави се няколко пъти флашване. (дълго е, описвано е в дуги теми тук във форума, но намирането на подходящ сервизен firmware e ... да кажем предизвикателство.)

Здравей, благодаря за изчерпателния отговор.
Аз също имам Тайванска SIM карта, но андроида ми е към A1 на България и затова до сега се чудих, защо не проработва метода при мен със Samsung S8 + (G955F) съм. Bu ...Причината е че последната година, нямах време да отделям за информиране относно телефона ми, пък и много рядко вече за съжаление се срещат изчерпателни и обяснителни теми и публикации във форумите в България от хора като теб.
Бих те помолил да споделиш, към коя страна в която са разрешени записите да си сваля региона (CSC)... и ако може да дадеш съкращението на името на  firmware за да го сваля направо през SamFirm
Поздрави на София!

btv:
Аз съм от Добрич, ако някой се нуждае от такава услуга също бих се отзовал безвъзмездно.
Цитирай
#12

(2020-01-07, 10:23:22)mrasniko написа:  Здравей, благодаря за изчерпателния отговор.
Аз също имам Тайванска SIM карта, но андроида ми е към A1 на България и затова до сега се чудих, защо не проработва метода при мен със Samsung S8 + (G955F) съм. Bu ...Причината е че последната година, нямах време да отделям за информиране относно телефона ми, пък и много рядко вече за съжаление се срещат изчерпателни и обяснителни теми и публикации във форумите в България от хора като теб.
Бих те помолил да споделиш, към коя страна в която са разрешени записите да си сваля региона (CSC)... и ако може да дадеш съкращението на името на  firmware за да го сваля направо през SamFirm
Поздрави на София!

btv:
Аз съм от Добрич, ако някой се нуждае от такава услуга също бих се отзовал безвъзмездно.

Щом имаш Тайванска карта, не е нужно да се сваля нищо!

Не би трябвало да има проблем, че ти е Bulgaria (MTL) , (GLB), (VVT) или (BGL).

Препоръчително (ако е необходимо):
Запази си всичко, което ти трябва от телефона, защото се прави factory reset и се губи всичко.
Може и backup в Google и Samsung облаците (от Настроките > Акаунти и Архивиране > Архив. и възтановяване), но пак данните на не всички програми се заапзват. Примерно Viber и Whatsup имат в менютата си архивиране (ако трябва да се запазва чат история), както и папки Viber, Downloads, Музика .., отделно се запазват с връзка към компютра ... т.е. каквото не би искал да загубиш.

Препоръчително (не е задължително) преди factory reset да се изчистят акаунтите на Google и Samsung (от Настроките > Акаунти и Архивиране > Акаунти (причнината, че ако се reset-не без да са махнати, ще иска някой акаунт, който е бил преди това).

Изключва се телефона.
Поставя се само тайланската sim карта (да няма micorSD и друга sim, ако е dual sim).
Влиза се в recovery mode. За S8 се влиза като се натиснат едновременно бутоните [Vol+], [Bixby] и [Power] и се държат докато не се появи екрана с андроидчето. Пускат се и се чака докато се повяви Android reovery менюто.
С [Vol-] се отива надолу до "wipe data/factory reset" и с [power] се потвърждава, после пак надолу до "Yes" и се потвърждава. 
След като се ресетне се избира първата опция "restart now" и потвърждаваш, отнема малко време и излиза едно меню, което казва, че има нова карта и пита дали да смени настройкиете към този "регион" или да "запази същите". Избираш да се сменят, чрез което телефона пак се ресетва сам.
Тръгва първоначално на езика, който е картата (в твоя случай тайлански), т.е. все едно е чисто нов телефон да настроиш, но може да смениш на Бълграрски, Английски или който искаш.
Вече може да се извади тайланската картата и да се продължи с настройките и възтановяването (ако се прави възтановяване) докато не се стигне до началния екран.

При поставянето обратно на българската sim карта, ще каже че има нова карта и ще поиска да рестартира телефона, трявбва да се рестартира веднъж. (Няма проблем).

Успех  Big Grin

П.П.
Ако телефона е заключен и работи само с карти на A1 и е dual sim - може да пробваш тайланската на sim slot 2, предполагам само, че ще стане.
Също така, ако е изтекъл лизинга/договора (ако е взет с такъв) - A1, трбва да даде код за отключване.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • dsr1972, mrasniko, oxuboxu
Цитирай
#13

(2020-01-10, 18:31:29)Чо :) написа:  Щом имаш Тайванска карта, не е нужно да се сваля нищо!

Не би трябвало да има проблем, че ти е Bulgaria (MTL) , (GLB), (VVT) или (BGL).

Препоръчително (ако е необходимо):
Запази си всичко, което ти трябва от телефона, защото се прави factory reset и се губи всичко.
Може и backup в Google и Samsung облаците (от Настроките > Акаунти и Архивиране > Архив. и възтановяване), но пак данните на не всички програми се заапзват. Примерно Viber и Whatsup имат в менютата си архивиране (ако трябва да се запазва чат история), както и папки Viber, Downloads, Музика .., отделно се запазват с връзка към компютра ... т.е. каквото не би искал да загубиш.

Препоръчително (не е задължително) преди factory reset да се изчистят акаунтите на Google и Samsung (от Настроките > Акаунти и Архивиране > Акаунти (причнината, че ако се reset-не без да са махнати, ще иска някой акаунт, който е бил преди това).

Изключва се телефона.
Поставя се само тайланската sim карта (да няма micorSD и друга sim, ако е dual sim).
Влиза се в recovery mode. За S8 се влиза като се натиснат едновременно бутоните [Vol+], [Bixby] и [Power] и се държат докато не се появи екрана с андроидчето. Пускат се и се чака докато се повяви Android reovery менюто.
С [Vol-] се отива надолу до "wipe data/factory reset" и с [power] се потвърждава, после пак надолу до "Yes" и се потвърждава. 
След като се ресетне се избира първата опция "restart now" и потвърждаваш, отнема малко време и излиза едно меню, което казва, че има нова карта и пита дали да смени настройкиете към този "регион" или да "запази същите". Избираш да се сменят, чрез което телефона пак се ресетва сам.
Тръгва първоначално на езика, който е картата (в твоя случай тайлански), т.е. все едно е чисто нов телефон да настроиш, но може да смениш на Бълграрски, Английски или който искаш.
Вече може да се извади тайланската картата и да се продължи с настройките и възтановяването (ако се прави възтановяване) докато не се стигне до началния екран.

При поставянето обратно на българската sim карта, ще каже че има нова карта и ще поиска да рестартира телефона, трявбва да се рестартира веднъж. (Няма проблем).

Успех  Big Grin

П.П.
Ако телефона е заключен и работи само с карти на A1 и е dual sim - може да пробваш тайланската на sim slot 2, предполагам само, че ще стане.
Също така, ако е изтекъл лизинга/договора (ако е взет с такъв) - A1, трбва да даде код за отключване.

Благодаря ти най-сърдечно за компетентния и подробен отговор! 
Правих ги тези стъпки които си ми описал, но съм пропуснал някой от тях и може би затова не се е получило.
Ще ги направя както си ги описал тия дни стъпките и начините които си ми дал.
Жив и здрав!
Цитирай
#14

Здравейте,
имали ли възможност да се записват разговорите и от WhatsApp на телефона?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Здравейте, възможно ли е все още да се включи записването на разговора посредством Тайландска сим карта на Samsung  A52S 5G, и ако е възможно някой да ми услужи с такава карта или да ми каже от къде мога да си я купя.
Цитирай
#16

(2021-12-18, 20:57:49)predator4521 написа:  Здравейте, възможно ли е все още да се включи записването на разговора посредством Тайландска сим карта на Samsung  A52S 5G, и ако е възможно някой да ми услужи с такава карта или да ми каже от къде мога да си я купя.


Метода със sim карта не работи отдавана. Samsung го коригираха.

Работещи методи към момента:

Платен: Със Samkey - може да се смени CSC към XXV или THL. (има много теми как да си купите поне 1 Samkey Credit от eBay и да ползвате Samkey приложението.)

Безплатен: Да свалите за SM-A528B CSC XID (от sammobile.com или с Frija (по-бързо) за Samsung A52s и да флашнете с 4те файла (AP_, BL_, CP_ и HOME_CSC_ ). По-рядко/бавно ще идва новите версии. 

Сервизен: Ползва се combination firmware за модела и текущия bootloader, но такъв трудно се на намира, само акредитирани сервизи го имат и рядко "изтича" в интернет.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)