Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на лаптоп
#26

Има ли модел под 1,6-1.8кг 15/15.6" лаптоп, с добра матрица, достатъчно мощен за кодене?
Имам LenovoT420s, но дори да махна сд-то и харда - пак няма да е кой знае колко лек, но основно искам да го сменя заради кофти дисплея, а и е 14". 14ка бих взел само ако е ~1кг и с добър екран (и ще избягвам да го ползвам вкъщи).
Втора ръка, до/около 1000лв?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-01-08, 18:40:41)arrogant написа:  Да използвам темата. Препоръчайте лаптоп, при който по-сериозните задачи ще са обработване на снимки с Lightroom и Photoshop.
Бюджетът е 2000 лв. 
Този става ли?
https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7_...NHQ5SEX018 xx

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk

Не знам дали Acer са развалили качеството или никога не са го имали.
През м.Август купихме Acer Aspire 3 A315-41-R6R0 на племеницата ми (12г)
като конфигурацията я купихме с допълнително 128GB SSD на M.2
Днес докато детето беше у нас с лаптопа видях че пластмасовият капак
на монитора се е отворил отляво ниско долу до пантата.
Натиснах го и прищрака, но след това пак се отвори
Придържайки пластмасата, за да не се счупи опитах да затворя лаптопа
и усетих голямо напрежение в пантите. Много са стегнати и явно при затваряне на капака
дават напрежение върху пластмасовите щифчета, които би трябвало да го фиксират.
Сега ще видим какво ще стане с гаранцията, защото лаптопа не е изтърван, а явно не е измислен правилно.
Та аз лично не бих пазарувал или препоръчвал повече Acer.

Моделът, който ти си показал е по-висок клас, но въпреки това имай едно наум относно направата

P.S. Прилагам снимка, за да видите за какво става дума:

[Изображение: IMG-20200204-111438887a.jpg]
Цитирай
#28

Никога не съм възприемал мнения от рода, че някоя марка не струва, била калпава и т.н. Всяка марка си има лоши и добри модели. Няма единно правило, че ако си купиш Acer, значи не става. Или, ако си вземеш DELL, значи е супер premium. Няма такова нещо. Всичко е до модел. Smile
Цитирай
#29

(2020-02-04, 13:58:50)solo5 написа:  ... явно не е измислен правилно.
Та аз лично не бих пазарувал или препоръчвал повече Acer.
Може би просто пантата е дефектна или е затегнала. Случва се на всички и никой не е застрахован от дефекти, затова има гаранция. Не е причина да се заклеймява цяла марка, заради една панта.
Цитирай
#30

Да, така е, но все пак показва нисък качествен контрол
Цитирай
#31

(2020-02-04, 18:51:57)solo5 написа:  Да, така е, но все пак показва нисък качествен контрол

По-скоро лош дизайн, характерен за повечето евтини машини. Подобен масов проблем имаше/има в Ideapad серията на Леново, пантата се отчупва от леглото си и повдига лицевата страна на корпуса. Един аргумент в полза купуването на употребявана висок клас машина Smile 

Дано нямате проблем с гаранционното обслужване.
Цитирай
#32

И аз не знам дали ще имаме проблем
Погледнах че е купуван от Ардес
Утре ще им звънна да видя какво ще кажат -
дали да го носим на сервиз в Бургас (Acer имат 3 доверени сервиза тук)
или директно да им го изпращаме до Ардес Варна

P.S. Може да пише и на Acer България
Цитирай
#33

Бях си купил таблет Acer. След няколко месеца ползване се появиха пукнатини в двата ъгъла на таблета без да е изтърван. Четох доста негативни мнения за качеството на изработка на продуктите им. Оттогава избягвам марката. Между другото тя е и най-евтина като цена.
Цитирай
#34

Не бих написал лошо за марката. Над 5 години ежедневно ползвам бюджетната серия Е1. За толкова време не съм имал проблеми.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#35

Acer s3-951, един от първите нетбуци, сигурно е на около 10г, само смяна на лентов кабел на дисплея преди около 3г. И още със взимането му смених диска с ССД. До момента никакви грижи.
Цитирай
#36

Acer изобщо не са калпав производител, напротив. Просто всеки такъв има дефектни бройки и да - адски неприятно е като ти си късметлията с такава особено ако е дефект като на solo5, който у нас едва ли ще бъде признат от сервиз.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)