Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit T-Rex и Bip S - оповестени на CES 2020
#1

Нямам какво да кажа повече от това, което пише в статията. Но нека ползваме темата да обсъдим моделите

https://www.gizchina.com/2020/01/08/ces-...rtwatches/
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
Аксесоари
#2

На приказки, хардуера изглежда добре. Единствено не харесвам амолед дисплея, но пък повечето хора го харесват.
Ако успеят да се договорят с Xiaomi, освен часовниците, да си правят и софтуера сами, може и да се замисля. Иначе няма шанс. Ситуацията е на път да стане като при телефоните - 100 модела с трагична софтуерна поддръжка. Не че сега, с 10-ина, не е трагична.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#3

На "хартия" новият Бип изглежда без конкуренция за цената си. Гледам, че дават живот на батерията 22 часа при непрекъснато пуснат gps, което е повече от достатъчно за ежедневна разходка из природата, без да се притесняваш за батерията. Впрочем малко са часовниците, дори от високия клас, които предлагат толкова висока издържливост (други такива са Coros, но цената е по пет и повече).
Ще ми е интерсно дали са подробрили точноста на gps, защото в youtube има клипчета, в които стария Бип измерваше изминатото разстояние с доста сериозна разлика и то на относително кратко разстояние. Не ми се мисли ако цял ден траквам колко би било отклонението Smile
Като цяло отзивите в чуждестранните форуми за гпс на Бип-а не бяха никак положителни (това и ме спря да го купя). Отделен е въпросът, че има в пъти по-скъпи часовници, които също дават сериозни отклонения при измерване на разстоянието.

Някой има ли представа дали фирмата производител ползва едни и същи компоненти за измерване при часовниците си (например относно сензора за пулс или gps приемника), независимо от кой модел е? Или освен в екстрите, има разлика и в качеството на компонентите ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)