Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Домашна Surveillance Система
#1

Значи, планирам да си изградя сам система за домашно наблюдение. Живея в къща на село и съм избрал 2 места на които да монтирам камери (отвън на двора) Работата е, че не съм достатъчно запознат и не съм го правил никога до сега. Не съм наясно какъв модел камери да подбера, какъв модел DVR. Искам и да имат свързаност на живо, не само да записват, т.е. и рутер ще е намесен тука, май. Не знам дали не се предлагат на пазара някакви камери които направо да се свържат с рутера и да предават и записват през сървъра на производителя, нещо като техен облак. До сега в къщи всички рутери през годините съм ги настройвал аз. Смяна на Mac адреси, IP-та и настройки на WiFi мрежата. Това го правя без проблеми, но с камерите съм невеж... Бюджета е около 200-300 лв. Също така, ще се изложени на климатичните условия, т.е. трябва да са издържливи... За вечерно време е добре да предават добра картина, тъй като едната камера ще се намира на недобре осветено място. Моля да споделите опит. Мерси.
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам камера (mi home security camera 360...) не е външна но принципа е същият. Не ти трябва dvr, камерата се връзва директно с рутера. Може да се гледа какво става в момента, може да се връща на зад,когато има движение праща известие. Има слот за карта. Може да записва само когато има движение или постоянно. Имат собствен облак и е евтин (2лв и малко излиза на месец). Ако ползваш облака им имаш и лицево разпознаване. Може да се ползва и NAS диск. Когато е тъмно камерата минава на нощно виждане. Черно бяло се вижда, работи с инфра ред но се вижда добре. Мисля ,че има и външни на същият принцип. Аз ползвам на xiaomi защото имам и аларма и датчици за движение и т.н. цяла еко система така да се каже. Успех
Цитирай
#3

В али има цели китове с DVR, вземи от тях цените са много добри, гледай камерите да са POE, важно е за да не прокарваш по 2 кабела до камера, не си взимай wireless камери защото няма смисъл.
Аз ползвам този и съм доволен, скоро ще стане година от както го имам
https://a.aliexpress.com/4a12CWAk

IP камерите като тези горе в линка са много готини. Има възможност да си сложиш DVR-a където искаш, може и на другия край на света трябва ти само реален ип адрес, , да вържеш 2-те камери на къщата ти директно към интернет и да ги направиш да записват към DVR-a, останалите ти сам ще решиш къде да ги сложиш, може да е навсякъде стига да има достъп до ток и интернет.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

@user32 Благодаря за инфото, точно за такава подобна джаджа става въпрос. Само и включвам захранващия кабел, настройвам и съм готов. Няма DVR, няма излишни кабели и софтуерни гимнастики. Погледах малко ревюта и статии в нета, и май ще се взима. Най-големият и плюс е, че не е много скъпа. Намерих я в Офисите за около 70-80 лв. А това за облака не ме бърка, по 2-3 лв. на месец... То, като гледам, 200-300 лв.отиват веднага, ако искам да си изградя система с DVR, а и не ми се занимава. Аз тия пари пак ще ги дам и за облак, но ще минат години. Ще споделя впечатления като я купя и ползвам известно време.

@Legend не разбрах защо мислиш, че няма смисъл, колега?
Цитирай
#5

Има достатъчно български фирми, които предлагат такава стока! С или без моттаж, гаранционни и с подръжка. Защо е това прибързано решение за покупка от алито? Не искам отчет, просто че чудя. Все пак парите са си тввои, харчи си ги както искаш. Доста гледах нашенските фирми за подобно нещо, но при мен казуса е малко по-различен и се окъпява прекалено много, затова се отказах. Успех все пак!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

@pepy1 Всичко се свежда до бюджета. В случая с това 360 Xiaomi ще е и по-лесна самата инсталация и т.н. В магазин на едни познати изградиха преди време система за наблюдение с две камери Dahua, DVR и WiFi свързаност. Одраха им кожата, някакви 600-700 лв. дадоха. Казах им че ще сте минат, трябваше да викнат някой техен познат, който да ги разбира (не мен, очевидно аз също не ги разбирам, но поне знам кое е скъпо, евтино и кое е достъпно) А и не всеки познава хора които да са запознати. Но пък за това аз имам коз - пиша тук Smile, където сме се събрали тек ентусиасти.
Цитирай
#7

@user32
Сигурен ли си, че на Шаоми има опция за облак? Никъде в описанията не казват, че има и съм чел в ревюта, че няма такава опция. Само sd карта и NAS, но не и директно да ползвам клауд услуга.
Аз ползвам две:

1. https://a.aliexpress.com/o0ZQ5g0g
+ Евтина
+ Изключително добра картина и през деня и на нощен режим
+ Амазон клауд (4-5$ на месец за запис само при движение/звук)
+ Използва софтуер YCC365+
- Ниско качество на изработка
- IR диодите за нощно виждане светят червено и се виждат
- Не знам при мен ли е, но от време на време спира да работи и трябва да я пусна през приложението
- Купих две, едната спря да се свързва с wi-fi след три дни, другата работи вече месеци без проблем. Но колкото и да е скъпа винаги има риск. Върнаха ми парите.

2.
https://a.aliexpress.com/CtR0iUjm
+ Много добро качество на изработка
+ Използва собствена клауд услуга. Цените са пак горе долу като на Амазон.
+ Няма диоди, които да светят при нощния режим
+ Работи надеждно, няма самосиндикални спирания
- Използва софтуер YI Home, който не е зле, но YCC365 е по-добър.
- Скъпа. Аз все пак я взех за 36 долара.
- Картината е добра, но на евтината е по-добра. И през деня и през нощта.

Като цяло вършат работа и двете. Пращат пуш известия при засечен звук/движение.
За мен облак е задължително да има иначе крадецът я взима и довиждане.
И двете камери въртят на всички посоки. Могат да записват и директно на телефона. Разбира се, гледаш си в реално време, когато поискаш.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#8

Опааа, @arrogant май е прав. Според тази статия камерата няма опция за съхраняване на видеото на облак:
https://www.techradar.com/in/reviews/mi-...360-review
"However, there are a couple of downsides to the camera as well. There is no option to use a cloud service as a backup source and the support for microSD card up to 64GB is a bummer"
Лошо, тъкмо се бях навил да я взимам...

Ето тази има облачна свързаност, но не знам колко е надеджна:
https://www.technopolis.bg/bg/Sigurnost/...01/p/45113
Цитирай
#9

"arrogant@user32
Сигурен ли си, че на Шаоми има опция за облак? Никъде в описанията не казват, че има и съм чел в ревюта, че няма такава опция...."

Имам камерата, има облак, прикачвам две снимки . Долу се вижда добре оградена иконата на облака и другата снимка е с цените. 10 yuan са 1.3€ по курса за деня !
п.с.#donscot пропуснах да напиша,че има микрофон и всокоговорител! Тоест можеш да помолиш крадците да не ти вземат поне телевизора и да чуеш отговора им  Lol 



 [Изображение: IMG-20200112-122540.jpg][Изображение: Screenshot-2020-01-12-12-24-38-709-com-x...rthome.jpg]
Цитирай
#10

Интересно. А защо казват, че не поддържа облак услуга тая камера? Нали за тая камера говорим:
https://www.technopolis.bg/bg/Sigurnost/...1/p/380705
Цитирай
#11

https://www.kassabasystems.com/lbp2?page=3
За нещо такова говорех, тъй като аз търсих преди около година и не помня фирмата, давам първата фирма от гугъл. Влиза в бюджета, пък и при теб е по-лесно защото живееш там. Консултация с тях преди покупката, можеш и на място . Сам си я инсталираш, разбираш ги нещата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Аха, май ми стана ясно. Май качва само видеофайловете в които камерата е засякла движение.
Цитирай
#13

(2020-01-12, 14:50:51)donscot написа:  Аха, май ми стана ясно. Май качва само видеофайловете в които камерата е засякла движение.
Може и постоянно да записва.Има опция да следи движещият обект.

(2020-01-12, 14:20:52)donscot написа:  Интересно. А защо казват, че не поддържа облак услуга тая камера? Нали за тая камера говорим:
https://www.technopolis.bg/bg/Sigurnost/...1/p/380705
Същата е !
Цитирай
#14

Предполагам това е до настройки, не вярвам да нямавъзможност за непрекъснат запис! Но това пълни харда излишно, от друга страна ако работи непрекъснато, може да види нещо което не е в твоята къща. Може да заснеме кражба в съседите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

@user32 Тествал ли си дали може да записва 24/7? Защото смятам да купувам. Идеална ми е, само трябва да може да записва 24/7. Това е задължително условие. Иначе цената на облачната услуга е добра.
Цитирай
#16

(2020-01-12, 03:50:49)donscot написа:  @Legend не разбрах защо мислиш, че няма смисъл, колега?

Замисли се, на една камера със сигурност и трябва ток, така или иначе ще прокарваш кабел какъв е смисъла да е безжична? POE камерите се захранват с интернет кабел, т.е пак се прокарва един кабел.

(2020-01-12, 08:08:46)pepy1 написа:  Има достатъчно български фирми, които предлагат такава стока! С или без моттаж, гаранционни и с подръжка. Защо е това прибързано решение за покупка от алито? Не искам отчет, просто че чудя. Все пак парите са си тввои, харчи си ги както искаш. Доста гледах нашенските фирми за подобно нещо, но при мен казуса е малко по-различен и се окъпява прекалено много, затова се отказах. Успех все пак!

За 500 лв, имам 8 POE камери, DVR и 3TB хард диск, намери ми подобна цена в българия с h265 енкодинг са камерите дори, 2MP

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Захранващият кабел не ми е проблем, момчета. Идеята е да скъся максимално времето за заигравка с настройки, DVR свързване, както и разходите. Просто я поставям на желаното място, "щрак" в контакта, "цък" на копчето и съм готов Big Grin
500 лв. е прекалено голяма сума за идеята ми. Аз и в първия пост писах около 200-300 лв. бюджет. Да не говорим че и облак услугата е супер евтина. Сега, колко е надеждна въпросната услуга е друг въпрос, но според мен си струва да я тествам.
Цитирай
#18

(2020-01-12, 15:12:15)donscot написа:  @user32 Тествал ли си дали може да записва 24/7? Защото смятам да купувам. Идеална ми е, само трябва да може да записва 24/7. Това е задължително условие. Иначе цената на облачната услуга е добра.
Защо ти е да записва 24 часа? После ако ти трябва определено събитие е леко по-трудно да го отсееш. Отделно при 24 часов запис ако си с DVR или NVR ще хвърляш диска дооооста по-бързо.
Не се доверявай само обаче на запис в облак. Интернета ти може да изчезне точно когато ти трябва най-много. Legend е прав и за кабелите. Най-сигурно е с тях. Отделно трябва да имаш и UPS за рутера и естествено за захранване на камерите. Като ги вържеш от едно място от UPS-а си гарантираш видеовръзка поне  временно ако ти прекъснат захранването при взлом. PoE или PoC записващите у-ва са доста по-скъпи обаче. Хард диск при запис на детекция не е нужен голям. Камерите ако са нависоко и имат опцията за SD-карта е хубаво да си сложиш.Камерите за нощно виждане е хубаво ако снимат на голямо разстояние да са с EXIR- технологията. Иначе виждаш добре осветено в центъра и тъмни петна в краищата. 
Мога още много да пиша, но няма да е нищо конкретно.
Само едно:Не пести от това да купиш нещо качествено! Изплаща се после.
Цитирай
#19

На село понякога има токови удари и съотвенто WiFi също прекъсва за някакви секунди. Надявам се, че ако това се случи камерата ще се свърже отново като дойде WiFi, а през това време ще е записвала на картата. Дано да има такава опция, при липса на интернет, автоматично да прехвърля записа на картата. Само, че и самата камера няма да работи по време на токовия удар, нали? В смисъл в нея няма батерия която да държи известно време включена камерата при липса на захранване? С UPS става още по-скъпичко. Не е въпроса до пестене а до възможности, 200 лв., съм приготвил. Иначе ако има 1000 лв. бюджет и UPS щеше да има, и няколко камери, не една и т.н. Абе, засега въпросната Xiaomi 360 ще ми върши работа, май. Ще трябва да си поиграя с нея. Но е важно да записва на облак...
Като стана дума, някой знае ли с какъв размер карти работи? Ако и сложа 64 GB тя предполагам, че ще я пълни за часове...
Цитирай
#20

(2020-01-12, 15:12:15)donscot написа:  @user32 Тествал ли си дали може да записва 24/7? Защото смятам да купувам. Идеална ми е, само трябва да може да записва 24/7. Това е задължително условие. Иначе цената на облачната услуга е добра.
Да записва 24 часа.Когато запише цялата карта памет почва да записва върху най-старият запис...и така до безкрай.Камерата работи и без Интернет, записва само на СД картата.Ползвал съм я с power bank,даже и без ток от контакта.До колкото знам имат и външни камери работещи на същият принцип, тази определено не можеш да я държиш на вън.
Цитирай
#21

Ха, това е полезно инфо. А за това което писах по-горе? Значи с каква карта работи, стандартна SD? За колко време би напълнила, да кажем 64 GB? При липса на интернет прехвърля ли на SD картата записването автоматично? После като се върне нета свързва ли се автоматично обратно към мрежата?

Щях да питам и за климатичните условия. По принцип ще е монтирана на ъгъла на перваза на прозорец, от външната страна на къщата. Това ще е най-защитеното място. Но все пак, при силен дъжд може да се наморки...
Цитирай
#22

Търси минимум IP67. Иначе за навън и само влагата ще ги прецака.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#23

https://brosbg.com/xiaomi-mi-home-securi...duct-15713
Добре е. Записва на сървър и според брос-а. Лошо, че на водоусойчив има "НЕ" Big Grin
Ще импровизирам някакво капаче като мини навесче и готово. Малко капки от дъжд едва ли ше и навредят.
Цитирай
#24


(2020-01-12, 16:34:38)user32 написа:  Работи с стандартна micro SD карта. По спомен 1мин. запис беше нещо от рода на 500кб. Да свързва се автоматично.Купи си външна камера,лично мнение.Предполагам тая има същите функции примерно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#25

Ето тази ще е.
https://a.aliexpress.com/NgTeMUKk
Сега остана да изчакам и да се поослушам за евентуално по-добра цена. Има опция да я поръчам от Испания, това по-добре ли е? Няма да се наложи да платя ДДС така или?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)