Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Домашна Surveillance Система
#26

Моята е от Китай. Казваш му да пише 15 долара и нямаш проблем.
Камерата по принцип записва винаги на картата. А на облака зависи какво ще си купиш. Може или само при движение, може и непрекъснато. За какъв период назад също зависи от плана. Моят например е такъв.
Първия път плащаш един месец, получаваш два. За повече от една камера плащаш повече, имай го предвид.[Изображение: 87520f19990088a041e1215000fc4684.jpg]

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk

(2020-01-12, 16:32:37)donscot написа:  https://brosbg.com/xiaomi-mi-home-securi...duct-15713
Добре е. Записва на сървър и според брос-а. Лошо, че на водоусойчив има "НЕ" Big Grin
Ще импровизирам някакво капаче като мини навесче и готово. Малко капки от дъжд едва ли ше и навредят.
Специален сървър не е облак според мен. Но щом колегата казва, че има, сигурно е така. Освен този облак да важи само за Китай. Че е малко странно с тия цени, обикновено са в долари, не китайска валута.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-01-12, 17:40:44)donscot написа:  Ето тази ще е.
https://a.aliexpress.com/NgTeMUKk
Сега остана да изчакам и да се поослушам за евентуално по-добра цена. Има опция да я поръчам от Испания, това по-добре ли е? Няма да се наложи да платя ДДС така или?
Няма да имаш ддс от Испания. Март ще се прибирам и мога да ти я донеса от Испания ако не искат да ти я пратят испанците до БГ.Пиши ми на лично.Нищо не искам,просто искам да помогна малко ако не нещо много сложно.
Цитирай
#28

(2020-01-12, 15:51:44)donscot написа:  500 лв. е прекалено голяма сума за идеята ми. Аз и в първия пост писах около 200-300 лв. бюджет. Да не говорим че и облак услугата е супер евтина. Сега, колко е надеждна въпросната услуга е друг въпрос, но според мен си струва да я тествам.

около 300лв е NVR-a с 4 камери, аз просто взех с 8, то даже и те се оказаха,че са ми малко в последствие, но както и да е. Трябва ти само и един хард, който няма смисъл да взимаш през Ali защото е същите пари тук, а ако имаш някой изостанал още по добре само гледаш да е 5400об/мин,че ако е 7200 заминава по бързо.


(2020-01-12, 18:40:14)arrogant написа:  Камерата по принцип записва винаги на картата. А на облака зависи какво ще си купиш.

Този вид камери, ако не ползваш клауд 24/7 са напълни излишни. Идвам свалям я и нямаш нищо вече. Кел файда.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#29

(2020-01-12, 21:39:29)Legend написа:  Този вид камери, ако не ползваш клауд 24/7 са напълни излишни. Идвам свалям я и нямаш нищо вече. Кел файда.
Камерта на xiaomi има 10 секунди запис при движение в облака , който са достатъчни за да видя кой идва сваля и нямаш нищо вече, без да си си платил за услугата.Пазят се 7 дни в облака.
Цитирай
#30

То това е ясно, но клауда ти е задължителен. т.е трябва да си заплатиш, между другото 7 дни ми се струват доста малко време.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#31

(2020-01-12, 21:39:29)Legend написа:  Този вид камери, ако не ползваш клауд 24/7 са напълни излишни. Идвам свалям я и нямаш нищо вече. Кел файда.
Точно това написах по-горе. С една камера е към 70 лв. на година облака. Ако имаш като теб 7-8 вероятно е по-изгодно да се търси друг вариант. Макар че там вече не съм запознат как става и къде трябва да записва, за да е защитено и да не ти гепят харда.
Иначе на мен и 3 дни ми стигат. Защо са ми повече? Всеки запис от облака можеш да го свалиш и да си го пазиш до живот.


Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#32

(2020-01-12, 22:17:50)arrogant написа:  Точно това написах по-горе. С една камера е към 70 лв. на година облака. Ако имаш като теб 7-8 вероятно е по-изгодно да се търси друг вариант. Макар че там вече не съм запознат как става и къде трябва да записва, за да е защитено и да не ти гепят харда.
Иначе на мен и 3 дни ми стигат. Защо са ми повече? Всеки запис от облака можеш да го свалиш и да си го пазиш до живот.


Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk

При мен всичко е на едно, NVR-а е скрит в къщата от него излизат 8 кабела и тръгват по камерите, ако си като в моя случай е добре да имаш друг, който ти служи за бекъп и не седи там (има я тази опция записва в NVR-a и праща някъде за бекъп по нета, може и Cloud да ползваш, но е по скъпо), но не съм го направил така по простата причина,че дори някой да влезне сота ще дойде до минути, освен ако не знаеш точно къде е NVR-a нямаш шанс да го намериш реално за времето което ще имаш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#33

@user32 Благодаря за предложението, колега, но няма да се наложи, ще ми я пратят до варатата без ДДС. Камерата ще бъде монтирана на перваза на прозореца на самата къща, както писах по-горе. Това се намира на третия етаж, къщата е висока. Така че, притеснения от кражба нямам. Но както и да е, облак държа да има за всеки случай и тази камера, която последно постнах от Али поддържа такава услуга. А и са продукт на Xiaomi, предполага се, че услугата и самата камера ще са на ниво, горе-долу. Ще потърся и в БГ сайтове, ако излезе по на сметка и ще пиша откъде съм я взел.
Цитирай
#34

Ако говориш за тази https://a.aliexpress.com/NgTeMUKk
Не е на Шаоми, марката е като тази, която аз имам. Само да си наясно, ако държиш на Шаоми.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#35

Да, за същата говорим. Но това не е ли Xiaomi? В смисъл Yi е марка на Xiaomi аз така знам. Както една екшън камера която имах, Xiaomi Yi Lite. Много доволен бях от нея.[Изображение: 918919fbfc218d039eff6d4bb03cbc88.jpg]
Цитирай
#36

Хм, може. Защо тогава не използват една клауд услуга и правят конкурентни продукти е странно. Както и да е, добра е камерата.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#37

YI е от еко системата на xiaomi.
Цитирай
#38

Точно. Нещо като Honor-a на Huawei.
(2020-01-12, 23:20:51)arrogant написа:  Защо тогава не използват една клауд услуга и правят конкурентни продукти е странно.
Не са конкурентни продуктите, диверсификация знам от даскалото, така май му се викаше Big Grin
Както и да е, благодаря за всички мнения! Тия дни следва да поразгледам малко за някаква цена в БГ, евентуално близка до тази в АлиЕкспреса и ще се взима. Ще споделя и впечатления след като я позлвам известно време.
Цитирай
#39

(2020-01-13, 00:08:10)donscot написа:  Точно. Нещо като Honor-a на Huawei.
Не са конкурентни продуктите, диверсификация знам от даскалото, така май му се викаше Big Grin
Както и да е, благодаря за всички мнения! Тия дни следва да поразгледам малко за някаква цена в БГ, евентуално близка до тази в АлиЕкспреса и ще се взима. Ще споделя и впечатления след като я позлвам известно време.
Пусни и снимки ако можеш от камерата,когато я монтираш!Замажи нещо ако е конфиденциално,но пусни някоя дневна и нощна снимка да сравня с моите ако може! Storstark
Цитирай
#40

Няма проблем, само да дойде и да я поцъкам, ама като знам колко време пътува ще имам резултати след около месец най-вероятно Smile

Поръчах я, получи се идеално. Мой колега (англичанин) я поръча през Amazon UK до адреса му в UK, оттам камерата ще пътува с нашия служебен транспорт до БГ фирмата в коята бачкам. Ще дойде в рамките на две седмици. Всичко ми струва 120 лв. В БГ-то най-добрата цена която намерих е 165 лв. и пише, че я нямат налична, чака се 15 дни. Еми, така е, нямаше да правя тия гимнастики, ако живеехме в нормална държава с нормални доходи, ама това е друга тема Smile
Цитирай
#41

Каква да е тая камера за домашно видео наблюдение,вътрешна камера. Ще наблюдавам котаракани че се разболя ,а много се обичаме да не си заминава рано от рано ами да си се обичаме поне колкото се може повече Smile
Трябват ми 2 камери до около 120лв много не му разбирам за това ще ви помоля да ми дадете съвет .
Какво ви е мнението за тeя камерi имали по добра и ако има моля да я посочите?
https://www.amazon.de/YI-%C3%9Cberwachun...350&sr=8-4

https://www.amazon.de/%C3%9Cberwachungsk...5VFSX0CCET

Ще ми се да има някой евтин cloud Server
Камерата ще се ползва само тогава когато сме на почивка или ще отсъстваме за повече от ден .

Какви вариянти предлагате и какви има като цяло в смисъл според вас каква камера ще е оптимална за нашата потребност ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#42

Ами аз се спрях на Yi бранда. За вас препоръчвам този модел: https://www.technopolis.bg/bg/Sigurnost/...1/p/380705
Почти го бях взел, но при мен както става ясно ще е за външен монтаж и трябва да е устойчива, затова взех друга Yi камера. Вече за по-добра цена можете да потърсите други сайтове. Мисля, че офисите я имаха на по-ниска цена от Технополис. Иделна е за домашни условия и може дистанционно да се наглася накъде да снима, накъде да е насочена.
Цитирай
#43

Тая не е ли подобна само че може да записва и на нас сервер?
В случая мен ми е от голяма полза.
https://www.amazon.de/%C3%9Cberwachungsk...3SZEB7ASNE

P.S
Не се сдържах и я взех .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#44

Супер. Пак Xiaomi. Със здраве да я ползваш. Ще чакаме да споделиш впечатления след време.
Цитирай
#45

Утре или в други ден най късно трябва да е при мен.Очаквам я с нетърпение .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#46

(2020-01-16, 13:39:58)Compare написа:  Утре или в други ден най късно трябва да е при мен.Очаквам я с нетърпение .

За сега камерата издържа на всички бързи тестове Cool
Останах като цяло доволен като изключим това че като искам да си изгледам някой видео и ми се рестартирва телефона  Samsung Galaxy Note 8 ,някой има ли идея на какво може да се дължи това ?
Проблема не го намирам за никак малък защото на практика за какво ми е тая камера като не мога да изгледам записаното видео !?
Някой да има идей някакви?
И още нещо току що го забелязах телефона и програмата са нагласени на несмки и би трябвало програмата която идва с камерата да е също на немски,а тя си е на англииски !
До преди малко всичко си бе както трябва!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#47

Има ли опция да гледаш видеозаписите през компютър? Т.е. през сайт или някакъв облак. Ако да, пробвай да гледаш през PC, дали и там ще имаш проблеми с възпроизвеждането.
Цитирай
#48

Не няма опция да се гледа през сайт но гледах през друг телефон и проблем няма ,явно е от телефона!!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#49

YI Home, използваш, нали?
Ако да, то аз също нямам никакъв проблем. С Ноут 10+ съм.

Sent from my Galaxy Note 10+ using Tapatalk
Цитирай
#50

Не с Mi Home съм!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)