Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид 10
#26

(2020-02-26, 20:05:39)Франко написа:  Доколкото съм прочел, в десятката изобщо няма да има лицево отключване.
И аз бях в тази заблуда - прочети мнения от 14 до 17 в тази тема.
Цитирай
Аксесоари
#27

Питането ми беше конкретно android one дали има лицево при андроид 10?Хуявей,самсунг и miui са малко по-друга бира.
Цитирай
#28

(2020-02-26, 22:40:44)Ivan_GT написа:  Питането ми беше конкретно android one дали има лицево при андроид 10?Хуявей,самсунг и miui са малко по-друга бира.
Да ,Ванко, но хайде и да се постараем малко (android one face unlock), никой не ни е длъжен-постарайте се малко.
Цитирай
#29

Какво има да се старая брато?Аз питам в подфорум на устройства с андройд 1,ти ме караш да чета мнения за ХВ,самсунг и мяу...няма връзка.
Цитирай
#30

(2020-02-26, 20:37:49)hristop написа:  И аз бях в тази заблуда - прочети мнения от 14 до 17 в тази тема.
И кой апарат с чист Андроид има отключване с лицево разпознаване, без да е рутван?

XIAOMI A2
Цитирай
#31

Ами, аз до колкото знам, почти всички телефони с по-нови версии на Андроид поддържат тази финкция. Аз съм с Моторола Мото One и потвърждавам - без руутван телефон, заводско имам Face Recognition. Намира се в Settings/Security and Location/ Smart Lock/ Trusted Face. Само че никога не съм ги тествал, тъй като ми е най-удобен пръстовият четец. Иначе същата функция я имаше и на стария ми Nexus 5X, с версия Oreo 8.1, също без да е руутван.
Цитирай
#32

(2020-02-27, 19:19:44)Франко написа:  И кой апарат с чист Андроид има отключване с лицево разпознаване, без да е рутван?
Google Pixel 4 е с FaceID.

 
Цитирай
#33

(2020-02-27, 19:19:44)Франко написа:  И кой апарат с чист Андроид има отключване с лицево разпознаване, без да е рутван?
Xiaomi Mi a3 с android 9 Smile
Цитирай
#34

Според заглавието се обсъжда Андроид 10. В девятката си имаше и никой не го отрича.

XIAOMI A2
Цитирай
#35

(2020-02-27, 19:19:44)Франко написа:  И кой апарат с чист Андроид има отключване с лицево разпознаване, без да е рутван?
От днес Mi А3 има ъпдейт към 10-тка и руснаците пишат че работи лицевото отключване. Да се надяваме че ще го върнат пак и на Mi A2.
Цитирай
#36

Преди два дена пуснаха (за около 2-3 часа) мартенският ъпдейт... и го спряха-преди още някои да се оплаче от нещо. Днес бе пуснат отново, 26,8МБ (за мен си е-отбий номера), нищо особенно не намирам в него,подобрения никакви не виждам за сега, но то нали е пач за сигурностам.
Цитирай
#37

Преди няколко часа обнових версията на Андроид с последната. Не знам къде е проблема , но обвинявам ъпдейта, защото батерията почна да ми се топи като масло в нагорещен тиган. Отделно телефонът стана по-бавен. Така, че имайте едно на ум.
Цитирай
#38

С връщане до заводски настройки не помага ли?

 
Цитирай
#39

Към момента не искам да ресетвам телефона. Не ми се играе после да си качвам пак приложения и акаунти. Ще го наблюдавам няколко дни. Нали има в операционната система и наченки на изкуствен интелект и нещата може да се нормализират. Забавянето на телефона и изтощаването на батерията са признаци на някакви активни, но невидими процеси. Може и самата система да се самонастройва. Не знам.

Телефонът работи по-добре от вчера, но не знам, дали защото съм се настроил малко критично, ми се струва, че от време на време нещо го кара да се "замисля" и не изпълнява зададените операции с готовност. И батерията, макар да няма нищо общо с вчера,  пак ми се струва, че по-бързо се разрежда. Визуализацията на Андроид 10 е малко по-различна от тази на Андроид 9, но тук няма драми, въпрос на привикване.
Цитирай
#40

Незнам дали е от 10-ката, но днес на няколко пъти се наложи да рестартирам телефона си, защото губеше връзка с интернет заради неработещи мобилни данни. До сега не съм имал такива проблеми и съм в недоумение. Абе има нещо нередно в тази 10-ка- поне на моя телефон.
Цитирай
#41

(2020-03-31, 18:23:41)Tre Fill написа:  Незнам дали е от 10-ката, но днес на няколко пъти се наложи да рестартирам телефона си, защото губеше връзка с интернет заради неработещи мобилни данни. До сега не съм имал такива проблеми и съм в недоумение. Абе има нещо нередно в тази 10-ка- поне на моя телефон.
Както те посъветва NoMaD
"С връщане до заводски настройки не помага ли?"
доколкото разбирам не сте пробвали. Опитайте, обикновено при преминаване от една андроид версия към друга съветват да се мине и през заводски настройки.
Това го пиша тъй-като аз нямам посочините от вас проблеми с Xiaomi Mi A2, 4/64 андроид 10, пач за сигорноста 1 март.
Цитирай
#42

Направо не знам да се смея ли да плача ли. Неуредиците с моя телефон и Андроид 10 продължават. Установих, че контактите ми са изчезнали. Ето това се казва вече гавра. Така, че на този етап имайте едно на ум за Андроид 10 и Xiaomi Mi A2. 
Всъщност се оказа, че търсачката за контакти не работи. Като отворя телефонната книга ги виждам, но това си е все едно ги няма, защото с тези дублирания :един контакт се мултиплицира над 30 пъти/ е почти невъзможно да откриеш нужния абонат.
Пак казвам всичко може да е заради неразбирателство между телефона ми и тази ОС, но може и да си е кардинална "боза" на Андроида.
Цитирай
#43

(2020-04-02, 17:57:31)Tre Fill написа:  Пак казвам всичко може да е заради неразбирателство между телефона ми и тази ОС, но може и да си е кардинална "боза" на Андроида.
А аз ще допълня че проблема най-вероятно е задклавиатурното устройство.
Без лоши чувства.
Цитирай
#44

(2020-04-02, 17:57:31)Tre Fill написа:  Направо не знам да се смея ли да плача ли. Неуредиците с моя телефон и Андроид 10 продължават. Установих, че контактите ми са изчезнали. Ето това се казва вече гавра. Така, че на този етап имайте едно на ум за Андроид 10 и Xiaomi Mi A2. 
Всъщност се оказа, че търсачката за контакти не работи. Като отворя телефонната книга ги виждам, но това си е все едно ги няма, защото с тези дублирания :един контакт се мултиплицира над 30 пъти/ е почти невъзможно да откриеш нужния абонат.
Пак казвам всичко може да е заради неразбирателство между телефона ми и тази ОС, но може и да си е кардинална "боза" на Андроида.

Всичко е възможно, ха, ха! Но е факт, че всичко почна след ъпдейта до Андроид 10. Как толкова време не съм имал горепосочените проблеми при Андроид 9? Не съм променил нищо в действията си с телефона.
Цитирай
#45

Явно конкретната бройка на Xiaomi Mi A2, която е мое притежание е проблематична изначално. От както го имам този телефон все някакви дребни проблемчета се случват с него. Нищо страшно и телефонът си работи, но вкупом тези проблемчета са доста дразнещи. От предният ми Xiaomi Redmi Note 2 бях много доволен / и все още работи безпроблемно при дъщеря ми/ , но с този нещата не се оказаха така добри. И под Андроид 9 имаше проблеми , и сега с Андроид 10 проблемчетата продължават да дразнят. Всъщност в момента остана проблемът само с неработещата търсачка на телефонните контакти. Нямам онова замисляне, което предхождаше всички функции ,които ползвах на телефона, в началото след актуализацията до Андроид 10, а и положението с разряда на батерията се подобри, обаче неработещата търсачка си е сериозен проблем. Някой има ли идея как мога да преодолея това? Както писах по-горе , като отворя телефонната книга ги виждам контактите си, то търсачката намира само някои от тях. Предполагам не търси във всички възможни регистри, но на всякъде съм отметнал да търси от всякъде и това, че не намира търсените имена не е никак добре. Този проблем се получи след актуализацията до Андроид 10, но не знам дали е бъг в ОС или нещо има неразбирателство между самите приложения?
Цитирай
#46

Правил ли си ресет на телефона?
Ако не си правил направи го. След голяма актуализация като смяна на андроид версия е препоръчително ако имаш бъгове. Вярно че после галамацията е голяма , но си заслужава.
Цитирай
#47

Явно трябва да направя този ресет на телефона. Все ми се искаше да избягам от него, защоно после следва една мъка, ма от няколко места го препоръчват за разрешаване на проблемите ми. Като го направя ще пиша за резултата.

Оправи се търсачката след ресета, ама аз не знам дали ще се оправя, ха,ха. Боли ме главата, а още не съм възстановил всичко.
Цитирай
#48

така и аз се реших да върна фабричните настройки,като преди това направих резервно копие резултата е ,че нищо не се изгуби от моите неща и вече работи нормално всичко при мен не можеше да се смени мелодията на звънене и се изгуби звука при отключване/заключване,така че ако сте минали на 10 задължително върнете фабрични настройки
[-] 1 потребител изказва благодарност на bateto566 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#49

За Xiaomi Mi A2. С последното обновяване за сигурността от 5-ти април записите на обаждабията с ACR спряха да работят.
Цитирай
#50

Смени аудиоизточника на Voice communication.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)