Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид система и батерия
#1

Привет. Системата случи яко батерията. Някой има ли подобни наблюдения? По същият начин беше и при miui 10 . Пробвах да ресетна телефона .. не ползвам gps или синхронизация..


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Google play services - опитай да изтриеш кеша на това приложени и, вкраен случай, всичките данни

в настройките на GPS - Scanning е добре да се махнат отметките
също в настройките за Wifi - additional settings - може да се спре Wifi assistant

Освен това да се види какво стартира с телефона.

Последното останало е през приложението Security да се сканира батерията и да се видят неговите предложения
Цитирай
#3

Всичко това съм го направил но както се вижда на снимката постоянно си седи така или спада до към 24%
Цитирай
#4

На колко време е инсталацията ?
На 2-3 апарата след седмица се загубва в списъка надолу.
Покажи и в mAh , какво е потреблението
Цитирай
#5

Преди 3..4 дена го ресетнах.. но и преди е било така.. прави ми впечатление че някой път  Услуги на Google Play и Рамки за услуги на Xiaomi вдигат яко процентите а в същото време системата пада до към 9 процента  Bu и след това всичко се връща по старому  Unknw_mini


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Отключвай лоадъра и слагай ксиаоми.еу , там ядове няма Smile

WIFI/Bluetoosh scanning спрени ли са ти ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • T1k
Цитирай
#7

Да ограничил съм всякакви глупости Е добре аз и сега съм с eu rom да му се невиди... От Технополис съм го взел чисто нов

?????


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

xiaomi.eu е къстъм ром

Ама при теб (8 ПРО) много трябва да внимаваш, защото може да брикнеш телефона АКО не знаеш, какво да правиш.
Цитирай
#9

А ако сменя с global или индонезийски ? Какви са разликите
Цитирай
#10

Ето при мен как е батерията:
               

За мен телефона се държи нормално за начина по който го ползвам. Не съм забелязал ненормално поведение.
Цитирай
#11

Само на мен ли ми се вижда абсолютно нормално за 16 часа да изчезнат 40%?!
Когато не се ползва за нищо друго, нормално OS да е най-големия консуматор, просто защото е единствен.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#12

Не се оплаквам но съм виждал по чужди форуми че това със системата да не е нормално


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

Тук е перфектно обяснено:
https://portal.mi-room.ru/pochemu-sistem...a-batarei/

Ако не знаеш руски, си го преведи на английски, ако и английски не знаеш, чак тогава на БГ, че БГ превода още му е слаб на чич Гошо (google translate)
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#14

Резултати при игра.
Цитирай
#15

Продължава това със системата и услугите на Гугъл ... Трия кеш ресетвам рестартирам ъпдейтвам и пак никакъв ефект...
Цитирай
#16

(2020-01-14, 16:20:04)emzo написа:  xiaomi.eu е къстъм ром

Ама при теб (8 ПРО) много трябва да внимаваш, защото може да брикнеш телефона АКО не знаеш, какво да правиш.

Я дай инфо и линк към рома?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#17

Ако процесора е MediaTek 'проблема' според мен не е проблем.
Процесора просто си е лаком и когато не се ползва телефона usage-а отива към системните апликации. 7 часа екран с този процесор са повече от перфектни, а гледам някой изкарват и 10, не знам какво повече искате от батерията.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#18

До колкото съм виждал в други форуми хората нямат такъв проблем заради процесора
Цитирай
#19

До колкото виждам, изкарва по 10 часа екран, което е повече от добре. А каква е графиката на батерията и кое точи най-много според мен не е от значение.
Цитирай
#20

Ето отново.. цял ден е така. Ъпдейтвах рестартирай трих кеш и оптимизации и пак никакъв ефект


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#21

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1602770

Стоковия MIUI е прецакан

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

За да не отварям нова тема относно батерията.. Последните 3 дни имам аномалии в поведението на батерията..
       
Със стоковия ром съм - глобалния.
Някой имал ли е подобни "проблеми" с телефона? Едва 5 часа на екран ( преди месец изкарваше по 8 часа).
Цитирай
#23

А при мен си е от край време така и почвам вече доста да се дразня
Цитирай
#24

С версия 11.0.3 съм, RN8pro. Това е след първо зареждане с оригиналното зарядно. Не играя игри. Понеже съм към А1 и смених от 4G на 3G, заради слабия сигнал в района който пътувам и работя. Сега съм на второ зареждане със зарядно от redmi note 5 - 2A. Мрежата е сменена и като падне батерията ще споделя отново.[Изображение: f1ef411b97755a988963fe88cdb12eba.jpg][Изображение: fe716dd5c193f2e83d5d406fd109b5c4.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Това го има и при моя Mi9 SE без значение какъв ром, android версия и версия на MIUI съм

MIUI ли е, системата дърпа най много батерия

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)