Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

подреждане на икони
#1

Здравейте,

Въпросът ми е:има ли възможност за подреждане на иконите по азбучен ред?
Цитирай
Аксесоари
#2

С ръчно подреждане не става ли?

 
Цитирай
#3

Май пита за нещо като sort by... и така всички по реда си.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Ами ръчно става,ама на Самсунга си имаше автоматична такава опция,която беше много удобна. Сега трябва да помня мястото на всяко приложение,или да размествам прекалено много икони при нови приложения.
Цитирай
#5

(2020-01-15, 19:56:21)britos написа:  Ами ръчно става,ама на Самсунга си имаше автоматична такава опция,която беше много удобна. Сега трябва да помня мястото на всяко приложение,или да размествам прекалено много икони при нови приложения.
Няма нужда, просто си ги подреждаш и по един скрийншот на тях след това.

 
Цитирай
#6

Т.е. няма възможност. Иначе не разбрах скрийншота как може да ми помогне?
Цитирай
#7

(2020-01-15, 20:07:55)britos написа:  Т.е. няма възможност. Иначе не разбрах скрийншота как може да ми помогне?
Например си правиш скрийншот на вече подредените икони за да си ги имаш за следвашия път, т. е. няма да имаш нужда да ги помниш как са били подредени преди това.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • britos
Цитирай
#8

Защо скрийншот като MI бекъпа пази точно това?
Подредбата, самите приложения и настройките на телефона.

А иначе има автоматично подравняване на разпилените икони по екрана чрез pinch-in жестът и след това се разклаща телефона.

[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • amica, trifon81
Цитирай
#9

А третия вариант е да си сложиш по-добрия лаунчер наречен Nova launcher и след окончателната подредба си правиш бекъп и после всичко си идва на мястото. Даже така при нулиране не ми се налага да се чудя кои приложения бяха инсталирани. След бекъпа иконите им си отиват на местата и с един клик на тях се инсталират от магазина. А и си има чекмедже, не са ми нахвърляни всичко на екрана. За възможността да настройваш десетки жестове няма да говоря.

Poco F3
Цитирай
#10

Aма ти този бекъп и под miui launcher можеш да го направиш.
И да се ресторне при нужда
Цитирай
#11

Знам, казвам само, а и е по-добър.

Poco F3
Цитирай
#12

Благодаря на всички, но явно не съм формулирал добре въпроса си-подреждане на иконите по азбучен ред за по-лесно намиране. Не става дума за бекъп, а за търсене на иконата, сега трябва да помня напр., че Opera e на 2 стр. 3 ред,втора в реда. При повече приложения е доста досадно,но май няма друг начин. Най-ползваните съм си ги сложил на първата стр,ама все пак се надявах, че може някак си да станат по-лесно нещата.
Цитирай
#13

(2020-01-17, 13:15:51)britos написа:  Благодаря на всички, но явно не съм формулирал добре въпроса си-подреждане на иконите по азбучен ред за по-лесно намиране. Не става дума за бекъп, а за търсене на иконата, сега трябва да помня напр., че Opera e на 2 стр. 3 ред,втора в реда. При повече приложения е доста досадно,но май няма друг начин. Най-ползваните съм си ги сложил на първата стр,ама все пак се надявах, че може някак си да станат по-лесно нещата.
Според мен имаш нужда от т.н. чекмедже, което скоро ще го има и стоковия лаунчер. Сега всичко ти е наблъскано на десктопа и затова е кофти. Просто ще можеш да си извадиш най-нужните приложения на декстопа, а другите ще са си в общия списък, където са си подредени по азбучен ред.  Така е при мен:

https://imgur.com/7C031DA
https://imgur.com/RUd1LtN
https://imgur.com/0PaKkzF

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • britos
Цитирай
#14

Доколкото в старото СОНИ можех лесно да подреждам иконите по:1азбучен ред,2избор,3последно добавени,4най-използвани,а на самсунга по азбучен ред мислех,че и тук има нещо такова което е лесно,но просто ми убягва.Не е кой знае какъв проблем, но тук във форума намерих решения за доста неща и затова поставих въпроса. Ще пробвам съвета на trifon81 и дано успея.
Цитирай
#15

(2020-01-17, 19:05:18)britos написа:  Доколкото в старото СОНИ можех лесно да подреждам иконите по:1азбучен ред,2избор,3последно добавени,4най-използвани,а на самсунга по азбучен ред мислех,че и тук има нещо такова което е лесно,но просто ми убягва.Не е кой знае какъв проблем, но тук във форума намерих решения за доста неща и затова поставих въпроса. Ще пробвам съвета на trifon81 и дано успея.
Трябва да намериш launcher който има такава опция ( за азбучна подредба ), последно го видях при Microsoft launcher .
Цитирай
#16

Принципно (при мен си го има вече) трябва в опциите за начален екран да има тип на Launcher-a, ама ако човекът иска по прозорците да са му по азбучен ред не мисля, че има Launcher, който да поддържа точно такава функционалност.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)