Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 8 AoD Notification?
#1

Здравейте,
преди дни си купих Редми 8. Опитвам се да инсталирам приложението Alwas On Display за нашите Xiaomi телефони, но не откривам безплатно което да работи ОК. Не ме притеснява спада на батерията защото тя е 5000mah.Моля ако някой вече има опита да сподели.
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли да споделите, от къде мога да сваля работещо приложение Always On Display за нашите Xiaomi телефони ?
Цитирай
#3

Тази функция работи само на AMOLED екрани така че няма смисъл да търсиш такова приложение.
Цитирай
#4

жалко, бях свикнал с известията на заключен екран , часовника, дата, ден, батерия и много други
Има ли някакво приожение което да замества Always On Display за нашите Xiaomi телефони?
Цитирай
#5

Тествай NoLED, за сваляне - тап

 
Цитирай
#6

Програмата е свалена от гугълплей.Освен това в руския форум линковете не работят.Вероятно вече е спряна?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

(2020-01-17, 01:07:01)nanobanano написа:  ...Освен това в руския форум линковете не работят.Вероятно вече е спряна?
Достъп за сваляне на файлове от линкове ще имаш след регистрация на сайта им.

 
Цитирай
#8

Проблема не е толкоз батерията, а това че екрана свети нон стоп. Ще грее и в дългосрочен план ....
Цитирай
#9

и може да прегори екрана, но все пак нека си тества човека и да си прецени.
Методи има различни.
Аз ползвам известия към часовника ми и телефонът изобщо не свети и не издава звук.
Всеки инвестирал във гривна от класа на ми банд 2 и нагоре може да спести още много батерия от екран, вибрация и мигане на диоди Smile
Цитирай
#10

(2020-01-17, 08:55:26)emzo написа:  Проблема не е толкоз батерията, а това че екрана свети нон стоп. Ще грее и в дългосрочен план ....
Принципът на работата на NoLED е съвсем друг, няма такава опасност за дисплея на устройството ти.

 
Цитирай
#11

И какъв е принципа ?

Аз говоря за мод-а за XIAOMI AOD на IPS екрани.

С какво е по-различен NoLed ?
Освен да е като glance на Нокиа.
Цитирай
#12

(2020-01-17, 10:09:26)emzo написа:  С какво е по-различен NoLed ?
Идентификация се появява на дисплея само тогава, когато има някакви съобщения, през останалото време на екрана няма нищо. Освен това иконките не са статични, а са подвижни, точна за да няма прегаряне на пикселите - помислено е.

 
Цитирай
#13

Т.е. като Glance - непълноценно.
Защото ако не е до телефона, след тайм аут-а на програмата няма да види нотификацията.
Прегаряне на IPS не знам дали може да има, не съм се интересувал.
Цитирай
#14

(2020-01-17, 11:39:10)emzo написа:  Т.е. като Glance - непълноценно.
Защото ако не е до телефона, след тайм аут-а на програмата няма да види нотификацията.
Прегаряне на IPS не знам дали може да има, не съм се интересувал.
Колкото да е непълноценно, по-добре нещо, отколко съвсем нищо, не е ли така? А за да няма тайм-аут просто чеквашаш на приложението винаги да е на автостарт.

 
Цитирай
#15

От любопитство качих NoLed на Note 4x. Приложението си работи коректно с две забележки. Първо, когато има нотификация, подсветката на дисплея е включена, то е ясно, че това ще е така при тоя тип дисплей, но вероятно и ще харчи доста батерия. Второ и по-неприятно. При налична нотификация не мога да отключа телефона. Двойното почукване въобще не работи а от страничният бутон екрана се гаси и светва, но не излиза екрана за отключване. Варианта е да дръпна надолу статус бара, който ми е активен и на заключен екран, и от там да чукна върху някое уведомление или да вляза в настройки. Няколко пъти опитвах, рових се в настройките на NoLed, но нищо не се промени...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#16

(2020-01-17, 11:39:10)emzo написа:  Т.е. като Glance - непълноценно.
Не разбрах, кое точно в Glance е непълноценно? Не че я ползвам тази опция, при мен е изключена, но просто ми стана интересно.

 
Цитирай
#17

Съжалявам, но така и не успях да инсталирам noLed дори след регистрацията в руският сайт
Ако някой знае по лесен начин, моля да сподели.
Извинявам се за глупавите въпроси които задавам.
Другите приложения се качват и се прилагат лесно, а това не можах да схвана как да го подкарам.
Цитирай
#18

Опитай да го подкараш с NoLED Weather - тап

 
Цитирай
#19

Не успявам.
Изписва че е Инсталирано, но се случва нищо.
Няма го по екрана като икона, нито пък като опция в настройките за активиране.
Цитирай
#20

Същото е и при мен. Иска основното приложение. Пише го в описанието.

Цитат:Weather updates for NoLED

This requires the installation of the main NoLED program.

Please note that there is no app launcher for this plugin so you will not find anything in your app drawer called "NoLED Weather". You execute this app by downloading NoLED and by going to NoLED Settings > Toggle Notifications > Weather > Configure Weather.

NoLED > v5.0 is required.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

(2020-01-18, 22:55:57)krasi7 написа:  Не успявам.
Изписва че е Инсталирано, но се случва нищо.
Няма го по екрана като икона, нито пък като опция в настройките за активиране.
Опитай тогава с подобни приложения: DynamicNotifications, AcDisplayGlance Plus

 
Цитирай
#22

Какво прави това "Alwas On Display "?

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#23

Показва постоянно час , дата, пропуснати обаждания, съобщения, Вайбър, скайп, ФБ, на екрана, без да е необходимо отключването му. Само с един поглед към телефона получаваш тази информация, без да е необходимо да правиш нещо. При Самсунг работи перфектно, но не е за нашите екрани( екрана ще свети постоянно)
[-] 1 потребител изказва благодарност на krasi7 за това мнение:
  • Shnureaga
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)