Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилен интернет на Виваком Xiaomi Mi A1
#1

Търсих във форума но не открих информация по следния проблем.Мой приятел ползва Xiaomi Mi A1 преди беше абонат на Теленор и ползваше Samsung премина на Виваком и му се появи следния проблем.Има инсталирани камери и преди се е свързвал с Samsung със мобилния интернет със камерите.Сега на Виваком и Xiaomi на мобилен не може да се свърже интирнета е силен има 40 Mbps Youtebe пуска на 1080p не засича.Сменихме СИМ картата с Теленорска сврзва се с камерите а с на Виваком не става само на WiFi .Ходил е да се оплаче в офис на Виваком на няколко места но му казват че не е от тях проблема защото има интернет.Къде може да се търси проблема зада се реши?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето на английски подобен проблем, със съсвсем други устройства - https://community.t-mobile.com/thread/136485

"I no longer can view my home cameras from my ***** when on cellular. It works fine on wifi but will not work on T-Mobile cellular service. To make this worse is I have a ***** with AT&T and that works fine with both wifi and on their cellular service."

Препоръчват устройството което излъчва сигнала от камерите (двр, рутер и т.н.) да се настрои на ipv6, ако до сега е било на ipv4 (и ако има таква възможност).

Във ваши случай, може да става дума за нещо друго, незнам какво. Просто за спорта ако Xiaomi-то е на 4g, може да пробвате да го включите на 3g (на 3g трябва да стига 42.2Mb/s ако си пасва с мрежата).

Ако намерите друго решение, ще е хубаво да го напишеш тук, че темата ми е интересна.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#3

Благодаря за помоща.Явно Виваком са на друга честота.Ще му предам да викне тези които са инсталирали камерите ако могат да се настройват да променят настройките
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)